banner539

banner526

banner533

banner513

Skandal sözlerinden sonra Rasim Ozan Kütahyalı kovuldu!

Rasim Ozan Kütahyalı'nın Boşnaklara yönelik hakaret içeren sözleri kamuoyunda ve spor camiasında infial yarattı.

Medya 21.11.2017, 00:14 21.11.2017, 00:24
Skandal sözlerinden sonra Rasim Ozan Kütahyalı kovuldu!

Dün akşam yayınlanan 'Beyaz Futbol' programında Boşnaklara yönelik hakaret içeren sözler sarfeden Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz TV'den kovuldu. Kanal yönetiminin aldığı kararı spor yorumcusu Ertem Şener duyurdu. Şener, canlı yayında "Bu akşam kanal yönetimimizle aldığımız karar doğrultusunda, bugünden itibaren Rasim Ozan Kütahyalı ile yollarımızı ayırdık." açıklamasında bulundu. 


TV ÖNÜNDE PROTESTO

Gece saatlerinde TV kanalı önünde toplanan bir grup, spor programında sarf ettiği sözleri nedeniyle yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı'yı protesto etti. Televizyon kanalının Kütahyalı ile yollarını ayırdığını açıklaması üzerine protestocular, eylemlerini sonlandırdı. İstanbul'da yaşayan Boşnaklar'dan oluşan yaklaşık 100 kişilik grup, saat 23.00 sıralarından programın yayınlandığı Fulya'daki televizyon kanalı binası önünde toplandı. Ellerinde bayraklar bulunan gruptakiler, yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı aleyhinde sloganlar attı. Polis, televizyon binası çevresinde güvenlik çemberi oluştururken toplumsan müdahale aracı TOMA da hazır bekletildi.

Skandal sözlerinden sonra Rasim Ozan Kütahyalı kovuldu!
 

SAFFET SANCAKLI'DAN BÜYÜK TEPKİ

MHP Milletvekili Saffet Sancaklı da Kütahyalı'nın sözlerine kayıtsız kalmadı ve "Şerefsiz oğlu şerefsiz. Böyle insanların artık toplum dışına çıkarılması lazım. Bu işin peşini bırakmayacağım.” açıklamasını yaptı.
 

HİDAYET TÜRKOĞLU DA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Akşam saatlerinde ise Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu savcıları göreve çağırmıştı.

Türkoğlu, "Tarih boyunca Türklerle dostluğu ve samimiyeti sayesinde tüm dünyayı kıskandıran Bosna Halkını, aşağılık, adi ve akılsız yakıştırmayla küçük düşürmeye çalışan Rasim Ozan Kütahyalı ve onun gibileri hak etmiyoruz. Bir Boşnak olarak, bu şahsı ağır şekilde kınıyor, savcılarımızı göreve davet ediyorum." diye konuşmuştu.
 

BALKAN FEDERASYONLARI ORTAK AÇIKLAMA YAPTI

Skandal ifadelerin ardından Balkan Federasyonları da bir açıklama yapmıştı. Balkan ve Boşnak dernekleri yaptıkları ortak açıklamada "Kütahyalı’nın sarf ettiği bu sözler, kelimenin tam anlamıyla, belden aşağı, terbiyesizce, dini ve milli geleneklerimize uymayan sözcükler olmasının yanında, aynı zamanda ırkçı, aşağılayıcı, küçümseyici, tahrik edici, nefret ve hakaret içerikli sözlerdir” ifadeleri kullanıldı. 

Yorumlar (5)
su testisi 3 yıl önce
seviyesiz bir programın seviyesizlerinden biriydi!
Murat 3 yıl önce
Çok konuşanlar lak lak yapanlar bir gün bu tür çirkinlikleri de yapar. Tv kanallarında bu türlerden bolca var..
Mehmet alemdar 3 yıl önce
Bu ne oldugu belli olmayan kutahyasiz i devlet irkcilikla yargilamali ama nerde o devlet
Yusuf 3 yıl önce
Çok şükür daha duymayacağız sesini
osman TURK 3 yıl önce
Tek tarafli infaz. YARGIYA GIDOLSIN

Gelişmelerden Haberdar Olun

@