banner526

banner533

banner513

Memati ile Polat'ı kim durdurdu

'Kurtlar Vadisi' dizisinden etkilenen bir aile, mahkemeye başvurup, 1 ve 2 yaşındaki oğulları Anıl ve Arda adlarınının "Polat" ve "Memati" isimleriyle değiştirilmesini istedi. Savcı karşı çıktı. Üsküdar 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davanın ilk du

Medya 11.02.2009, 14:42 11.11.2018, 13:12
Memati ile Polat'ı kim durdurdu

'Kurtlar Vadisi' dizisinden etkilenen bir aile, mahkemeye başvurup, 1 ve 2 yaşındaki oğulları Anıl ve Arda adlarınının "Polat" ve "Memati" isimleriyle değiştirilmesini istedi. Savcı karşı çıktı.

Üsküdar 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasında Cüneyt Torun ve Nuray Torun adlı çiftin iki çocukları için isim değişikliğine yönelik başvurusu değerlendirildi.

Aile avukatı aracılığıyla mahkemeden Anıl ve Arda adlı çocuklarına "Polat" ve "Memati" isimlerinin verilmesini istedi. Talebi değerlendiren mahkeme bu konuda Cumhuriyet Savcısı'nın görüşünü sordu.

Savcı Ersoy Yüce talep edilen isimlerden 'Memati'nin Arapça olduğunu, 'ölüm' ya da 'ölümcül' anlamı taşıdığını, ismin çocukları ileride zor duruma düşürebileceğini, bu nedenle de genel ahlaka aykırı olduğunu düşündüğünü belirtti ve talebin yerine getirilmemesini istedi.

Savcı kelimenin anlamının da Türk Dil Kurumu'ndan sorulmasını talep etti. Savcının olumsuz görüşü üzerine mahkeme duruşmayı erteledi.

Yorumlar (2)
aliturka 12 yıl önce
ya bu film ne zaman başlayacak?
OziloZ 12 yıl önce
Böyle saçmalık olur mu? Nasıl aileler bunlar. Madem Kurtlar Vadisinden etkilenip isimleri polat ve memati koydurmak istiyorsunuz, o çocuklar büyüyünce başkalarını öldürürse de mutlu olursunuz herhalde.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@