Yeşilçam efsanesi Kurtlar Vadisi oyuncusu hayatını kaybetti

Yeşilçam'ın ünlü oyuncusu uzun süredir tedavi görüyordu.

Kültür/sanat 13.08.2017, 13:53 13.08.2017, 14:19
Yeşilçam efsanesi Kurtlar Vadisi oyuncusu hayatını kaybetti
74 yaşındaki ünlü sanatçı Kuzey Vargın hayatını kaybetti.


Yüksek tansiyona bağlı yaşadığı rahatsızlık nedeniyle 1 buçuk aydır yoğun bakımda bulunan Kuzey Vargın hayata tutunamadı.

Vargın’ın damadı Barış Yamak “Bu sabah itibariyle vefat etti. Cenazesi Marmaris’ten İstanbul’a getirilecek. Perşembe günü Levent Camii’nde kılınacak cenaze namazıyla kendisini uğurlayacağız ama henüz öğle mi ikindi mi belli değil” diye konuştu.

Yeşilçam efsanesi hayatını kaybetti

Yeşilçam efsanesi hayatını kaybetti

KUZEY VARGIN KİMDİR?

Kuzey Vargın (d. 15 Haziran 1940, İstanbul), Türk sinema oyuncusu.

Yeşilçam’da 1960’lı yıllarda jön olarak başladığı kariyerini ilerleyen dönemde ağırlıklı olarak kötü adamların oluşturduğu karakter rolleri ile sürdürmüştür. Kariyerinin ilk döneminde 1965 yapımı Yasak Sokaklar, Çılgın Gençlik, Ağlayan Kadın gibi filmlerde rol almıştır. Televizyonda sık gösterilen eserlerden Bir Dağ Masalı filminde Lale’yi aldatan nişanlısı Ekrem, Seni Sevmek Kaderim filminde entrikacı Bülent vs. rollerini oynamıştır. Sert bir yüz ifadesine sahiptir, bunun sayesinde karakter oyuncusu olmuştur. Eski jön günleri geride kalmış olsa da Türk sineması yepyeni karakter kazanmıştır. Kartal Tibet’den sonra Karaoğlan’ı canlandırmıştır. En son olarak Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde “Âdil Eşrefoğlu” karakteri ile İhtiyarlar Heyeti Başkanı rolünü başarı ile yerine getirmişti. Dizide Doğu Eşrefoğlu’nun kardeşidir.


Yeşilçam efsanesi hayatını kaybetti
Yeşilçam efsanesi hayatını kaybetti


2014 YILINDA DA RAHATSIZLANMIŞTI

Kuzey Vargın, 2014 yılında yüksek tansiyona bağlı yaşadığı rahatsızlığın ardından, Marmaris’teki özel bir hastanede tedavi altına alınmış, zaman zaman bilinç kaybı yaşadığı öğrenilmiş ve sonra sağlığına kavuşarak taburcu edilmişti.

FİZİK TEDAVİSİ ALMAYA BAŞLAMIŞTI

2015 yılında ise, Parkinson hastalığı şikayetiyle yine Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde özel bir hastanede tedavi altına alınmıştı. Yürümede zorluk çeken Vargın, fizik tedavisi almaya başlamıştı.


 

Yorumlar (2)
Murat K 3 yıl önce
kurtlar vadisinde oynaması ne ki? adam yeşilçam'ım efsane oyuncusudur. Kedi-köpek vadisi dizisi ne olabilir ki kariyerinde.
Hüseyin 3 yıl önce
Eski toprakları tek tek kaybediyoruz.Allah rahmet eylesin,Yeşilçam'ın abidelerinden biri idi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@