kebir

Temel var, Fadime aranıyor!

Ünlü senarist ve yazar Yılmaz Okumuş, yeni filminde 'Fadime' karakterine hayat verecek bir oyuncu arayışında.

Temel var, Fadime aranıyor!

Haber61 / Özel Haber / Levent Ustabaşı

Senarist ve mizah yazarı Yılmaz Okumuş’un yazdığı Evli ve Zavallı adlı komedi oyununa bir Fadime aranıyor. İki kişilik oyunun ‘Temel’i belli; Karadeniz filmlerinin vazgeçilmezi, usta oyuncu Seymen Aydın.


Oyunun yaratıcısı ve senaristi Yılmaz Okumuş, Haber.61’e yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Oyunumuz 3 perdeli bir komedi. Trabzonlu karı koca olan Temel ve Fadime üzerinden insanlık tarihindeki kadın–erkek ve karı–koca çatışmalarına bir bakış atıyoruz. Oyunun bütününde, eşlerin birbirine yapmaması gereken 9 kusurlu hareketi gösterip güleceğiz. Senaryosu için 1 yıldır uğraştığım Evli ve Zavallı oyununun Temel’ini canlandıracak olan Seymen başından beri bu projenin içindeydi. Epey bir zamandır oyundaki diğer başrolümüz olan Fadime karakterini arıyoruz. Tanıdığımız her cast direktörü ve cast ajansını aradık, sektördeki bütün ilgili arkadaşlara haber saldık ama henüz Fadimemizi bulamadık. Sizin aracılığınız ile ulaşamadığımız oyuncu arkadaşlara ulaşmak istiyoruz. 25-35 yaş aralığında, Trabzon şivesini konuşabilen Fadime adayı kadın oyuncular bizimle mail ve sosyal medya hesaplarımızı üzerinden irtibata geçebilir."

Evli ve Zavallı, geçtiğimiz yıllarda gösterime girerek yüksek gişe başarısı yakalayan Sümela’nın Şifresi Temel, Moskova’nın Şifresi Temel ve Bizum Hoca filmlerinin senaristi ve yaratıcılarından olan Yılmaz Okumuş’un yeni projesidir. Gırgır Mizah Dergisi’nde Tursun’un İskelesi köşesiyle milyonlarca insana Karadeniz insanın tutkularını, sevinç ve üzüntülerini mizahi bir dille anlatmaya başlayan Okumuş, İnce İnce Yasemince’deki Hamsiye ile televizyon senaristliğine başladı. “Karl Marks Trier’de değil de Trabzon’da doğsaydı” fikrinden yola çıkarak yazdığı Laz Kapital kitabıyla Karadenizlinin bir başka yönüne dikkat çekti. 2011 yılından bu yana gösterime giren filmleriyle yaklaşık 3.500.000 sinema seyircisine ulaşan Yılmaz Okumuş, “Oyunumuz bu gelenekten beslendiği için (tiyatro gibi farklı bir mecrada gerçekleşecek olsa da) aynı başarıyı hedeflemektedir. Tıpkı filmlerimizde, dizilerimizde olduğu gibi Türkiye’nin her köşesine ulaşmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2017, 18:22
Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE