Sunay Akın'dan tek kişilik oyun

Trabzon Genç Müzisyenler Derneğinin düzenlediği , tek kişilik “ Sunay Bey Tarihi “ adlı oyunda ,Trabzonlu sanatçı Sunay Akın,yaşanmış tarih sayfalarından slayt gösterisi eşliğinde nefis örnekler verdi. Karadeniz Teknik Üniversitesi, Atatürk Kültür Merkezi

Sunay Akın'dan tek kişilik oyun

Trabzon Genç Müzisyenler Derneğinin düzenlediği , tek kişilik “ Sunay Bey Tarihi “ adlı oyunda ,Trabzonlu sanatçı Sunay Akın,yaşanmış tarih sayfalarından slayt gösterisi eşliğinde nefis örnekler verdi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi, Atatürk Kültür Merkezinde salonu dolduran izleyicilerin sık sık alkışlarla kestiği oyunda tarihden hem düşündüren , hem güldüren gerçek olayları anlatan Sunay Akın,kendisini izleyenleri de, ilk kez yeni öğrendikleri olaylarla tanıştırdı.

Salonda bir çok davetlinin yanı sıra Trabzon Eski Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu , Maçka Belediye Başkanı Ertuğrul Genç , ayrıca KTÜ Rektör yardımcılarından Prof.Dr.Orhan Aydın Protokol de eşleriyle birlikte hazır bulundular.

Gösteri öncesi, Trabzon Genç Müzisyenler Derneği Başkanı Ceyhun Alemdağ derneği adına Trabzon Eski Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu'na bir şilt verirken Canalioğlu “ Bu benim aldığım 438.ödül” diyerek “ Bu sanatçılar bizim değerimizdir.Onlara sahip çıkmamız lazım,sebep olanlara teşekkür ediyorum “ dedi.

Ardından sahneye davet edilen Maçka Belediye Başkanı Ertuğrul Genç ve Prof.Dr Orhan Aydın ada, birer şilt veren dernek ayrıca kendilerine de ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür etti.

Sunay Akın sahne almadan önce Trabzon Genç Müzisyenler Derneğini tanıtan slayt bir gösteri 100 .yıl marşı eşliğinde salondakilere izlettirildi ve alkış aldı.

Sahnede yaklaşık 2,5 saat kalan Sunay Akın, “ Karanlığı, okumakla ve bilgi ile aydınlatacağız “ diyerek,Türkiye'nin Osmanlı tarihinde ve mevcut Cumhuriyet döneminde yaşadığı ve yaşamaya devam ettiği enteresan konulara değindi.

Akın “Bazı ülkelerde insanlar çocuklarına örnek olsun, öğrensinler diye o tarzda bilimsel oyuncaklar alırlar.Biz ise çocuklarımıza ayak altında dolaşmasınlar, oyalansınlar diye, oyuncak aldık.İşte bu yüzden şimdi o çocukların söz sahibi oldukları ülkelerin kapısında ,şimdi biz oyuncak olduk.” diyerek gecenin anlamını özetledi.

Tek kişilik oyun sonrası Sunay Akın, salondan çiçeklerle uğurlanırken,
isteyenlere kitaplarını da imzaladı.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler