Son dakika... Oscar ödülleri adayları açıklandı

90. Oscar Ödülleri adayları belli oldu. İşte tam liste

Son dakika... Oscar ödülleri adayları açıklandı

90. Oscar Ödülleri adayları belli oldu.

Guillermo Del Toro'nun The Shape of Water (Suyun Şekli) filmi, 13 dalda aday oldu.


İşte adayların tam listesi:

En İyi Film

Call my By Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
Get Out 
Lady Bird 
Phantom Thread
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Yönetmen

Christopher Nolan (Dunkirk)
Jordan Peele (Get Out)
Greta Gerwig (Lady Bird)
Paul Thomas Anderson (Phantom Thread)
Guillermo del Toro (The Shape of Water)

En İyi Kadın Oyuncu

Sally Hawkins (The Shape of Water)
Frances McDormand (Three Billboards Outside) Ebbing, (Missouri)
Margot Robbie (I, Tonya)
Saoirse Ronan (Lady Bird)
Meryl Streep (The Post)

En İyi Erkek Oyuncu

Timothee Chalamet (Call Me by Your Name)
Daniel Day-Lewis (Phantom Thread)
Daniel Kalııya (Get Oout)
Gary Oldman (Darkest Hour)
Denzel Washington (Roman J. Israel, Esq.)


En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Mary J. Blige (Mudbound)
Allison Janney (I, Tonya)
Lesley Manville (Phantom Thread)
Laurie Metcalf (Lady Bird)
Octovia Spencer (The Shape of Water)
 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

William Defoe (Florida Project) 
Christopher Plummer (All the Money in The World)
Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Woody Harrelson (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Richard Jenkins (The Shape of Water)

Yabancı Dilde En İyi Film

A Fantastic Woman
The Insult
Loveless
On Body and Soul
The Square

En İyi Yapım Tasarımı

The Shape of Water
Beauty and The Beast
Dunkirk
Blade Runner 2048
Darkest Hour

En İyi Özgün Şarkı

Mighty River (Mudbound)
Mystery of Love (Call Me By Your Name)
Remember Me (Coco)
Stand up for Something (Marshall)
This is Me (The Greatest Snowman)
 

En İyi Film Kurgusu

Baby Driver
Dunkirk
I, Tonya 
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Görüntü Yönetimi

Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
Mudbound
Shape of Water

En İyi Kostüm Tasarımı

Beauty and The Beast
Darkest Hour
Phantom Thread 
The Shape of Water 
Victoria & Abdul


En İyi Majyaj ve Saç Tasarımı

Darkest Hour
Victoria & Abdul
Wonder
 

En İyi Film Müziği

Dunkirk
Phantom Thread 
The Shape of Water 
Star Wars the Last Jedi
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Kısa Animasyon Filmi 

Dear Basketball 
Negative Space
Garden Party
Lou
Revolting Rhymes
 

En İyi Kısa Film (Canlı Aksiyon)

Dekalb Elementary
The Eleven O’Clock
My Nephew Emmett
The Silent Child
Watu Wote / All of us
 

En İyi Ses Kurgusu

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
Shape of Water
Star Wars Last Jedi
 

En İyi Ses Miksajı

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
Shape of Water
Star Wars: Last Jedi
 

En İyi Görsel Efekt

Blade Runner 2049
Guardians of The Galaxy Vol. 2
Star Wars The Last Jedi
War for the Planet of the Apes
Kong: Skull Island

En İyi Kısa Belgesel

Edith+Eddie
Heaven is a Traffic Jam on the 405
Heroin(e)
Knife Skills
Traffic Stop

En İyi Belgesel Film

Abacus: Small Enough to Jail
Faces Places
Icarus
Last Men In Aleppo
Strong Island
 

En İyi Uyarlama Senaryo

Call Me By Your Name
The Disaster Artist
Logan
Molly’s Game
Mudbound
 

En İyi Özgün Senaryo

The Big Sick
Get Out
Lady Bird
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
 

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2018, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner513