banner539

banner526

banner533

banner513

'Gugulumdakiler' yeni sezona 'merhaba' diyecek

Gerçek olayları tiyatro oyununa çeviren Gugulumdakiler tiyatrosu 16 Kasım’da perdelerini açıyor.

Kültür/sanat 01.11.2017, 11:46 01.11.2017, 13:28
'Gugulumdakiler' yeni sezona 'merhaba' diyecek

Trabzon’un sevilen tiyatro grubu Gugulumdakiler Tiyatrosu, perdelerini açıyor.


Her yıl yeni bir oyun ile perdelerini açan Gugulumdakiler Tiyatrosu, 16 Kasım Perşembe günü saat 20:00’da Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi'nde izleyiciler ile buluşacak. Şükrü Üçüncü’nün kaleme aldığı ‘Herkes Oyuncu’ isimli tiyatro oyunuyla perdelerini açan Gugulumdakiler Tiyatrosu'nun ilk oyununu Tamer Küçük yönetecek.

'İZLEDİĞİNİZ TÜM KOMEDİ OYUNLARINI UNUTUN'

Yeni sezonda gençlere önem verdiklerini söyleyen Tamer Küçük, “Bu yılki oyunumuz ile Trabzon’da tiyatro izleyicilerini ters köşe yapmayı planlıyoruz. Çok farklı bir oyun ile perdelerimizi açacağız. Tiyatroseverler bu vakte kadar izlemiş oldukları tüm komedi oyunlarını unutsunlar. Sıra dışı bir komedya ile ayın 16’sında izleyicilerimizin karşısına çıkacağız. Tiyatroyu gençler ile buluşturma hedefimiz var. Bu nedenle kadromuzu daha da gençleştirmek ve bölge sanatına yeni yüzler kazandırmak için taze yeteneklere fırsat verdik.” dedi. 

'Gugulumdakiler' yeni sezona 'merhaba' diyecek

YAŞANMIŞ OLAYLAR SAHNEYE TAŞINIYOR

'Herkes oyuncu' isimli oyunun yazarı, tiyatrocu ve aynı zamanda güvenlik muhabiri olan Şükrü Üçüncü, senaryosunda Trabzon, İstanbul ve Ankara’daki asayiş olaylarından esinlendiğini söyledi. Üçüncü, “Uzun süre polis adliye muhabiri olarak bu kentte çalışıyorum. Gazetecilik dışında tiyatro oyuncusu olarak da Gugulumdakiler Tiyatrosu ile sahnelere çıkmaktayım. Polis ve jandarma karakollarında meydana gelen asayiş olaylarını güldürü biçiminde sahneye koyarak bir komedya ortaya çıkardık. Umudumuz ise, oyunu izleyen sanatseverlerin sahneden, memnun olarak ayrılması. Bu oyunda bizden desteğini esirgemeyen NTC Medya sahibi Mehmet Yiğit Alp’de şükranlarımızı sunarım.” ifadelerini kullandı. 

İŞTE 2017’DE GUGULUMDAKİLER KADROSU

Gugulumdakiler Tiyatrosu'nun 2017 – 2018 sezonunda ‘Herkes Oyuncu’ isimli oyunun kadrosunda yer alan isimler ise şöyle oluştu:

Yönetmen: Tamer Küçük
Senaryo: Şükrü Üçüncü
Oyuncular: Hüseyin Sabri Kurtuldu, Tamer Küçük, Kübra Genç, Mahmut Mutaf, Şükrü Üçüncü, Murat Küçük, Asena Öztürk, Oğuzhan Yılmaz, Aslan Kar, Rüya Akgül, Adem Kılıç
Teknik danışman: Ömer Arslan
Kostüm ve Makyaj: Elvan Hayali Demirci
Dekor: Sanat ekibi
Ses ve Işık: Gamze Öztürk, Mahmut Can Mutaf, Betül Özer
Reji Asistanı: Yasemin Mısır
 
 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@