alexa metrics

banner536

Elif Saylam’ın kaleminden ‘’İSTİRİDYE-3’’ raflarda…

Trabzonlu yazar Elif Saylam "İstiridye-3’’ü kitapseverlerin beğenisine sunuldu.

Kültür/sanat 20.11.2021, 14:47
Elif Saylam’ın kaleminden ‘’İSTİRİDYE-3’’ raflarda…

Trabzonlu yazar Elif Saylam, İstiridye ve İstiridye-2 isimli kitaplarından sonra, devam niteliğini taşıyan "İstiridye-3’’ü de yazdı. Yaşanmış gerçek bir yasak aşk hikayesinden uyarlanan kitap, oldukça ilgi görmeye başladı. 

Trabzonlu kadın yazarlardan Elif Saylam, ilk yemek kitabından sonra birinci romanını, ikinci romanını, ardından da geçtiğimiz hafta içerisinde İstiridye-3 kitabını tamamlayarak, okurlarının hizmetine sundu. Son yıllardaki bazı hikaye ve deneme yazılarının ardından, geçtiğimiz iki yıl önce ‘İstiridye’ geçtiğimiz yıl ‘’İstiridye-2’’ adlı ilk romanını yazarak bir ilke adım atan Elif Saylam, bu kitabının devamı niteliğini taşıyan  ‘İstiridye-3’ adlı kitabını da bu yıl içersinde yazarak, bu serinin tamamı olan ve üç romanında içerisinde yer aldığı ‘İSTİRİDYE’ adlı cilt kitabını da, önümüzdeki yıl içerisinde sonuçlandırarak, okuyucularının hizmetine sunacağının sinyalini de şimdiden vermeye başladı. 

Yaşanmış gerçek bir yasak aşk hikayesinden uyarlanan kitap, tamamen gerçeklerden alıntı yapılarak yazılırken, romanda adı geçen kahramanlar ise takma isimlerle adlandırıldı. Bekar olan bir kadın öğretmen ile başka bir şehirde yaşayan ve evli olan iki çocuk babası bir avukatın tesadüfen tanışmasından sonra, artık her ikisi de aynı şehirde yaşamaya başlayan  yaşanmış gerçek bir aşk hikayesi. Ailesinde iki yetişkin kardeşten biri olan Saylam, doğduğundan beri Trabzon’da yaşamış ve eğitim ve öğretim hayatını da Trabzon’da tamamlamış ve zamanını tamamen yazmaya adamış kadın yazarlardan biri olarak tanınmaya başladı.   İstiridye serisi adeta bir ders niteliğinde ve bir solukta okunacak satırlarla dolu.        

Yıllarca satış sektörlerinde yöneticilik yapan, yönetim ve organizasyon bölümü mezunu olan Saylam, mutfağa karşı eğilimli oluşu nedeniylede gastronomi bölümünü de okudu. Aynı zamanda aşçı eğitmeni de olan Saylam’ın, yazarlık tutkusu İlkokul yıllarına dayanıyor.  

Bu arada kitaplarıyla ilgili olarak Elif Saylam ’’ En büyük arzum, yaşanmış olan bu romanı, yeni bir senaryo olarak beyaz perdede bir film ya da televizyonlarda bir dizi olarak görmek’’ olduğunu söyledi. Platanus Kitap yayınevi öncülüğünde, piyasaya sunulan Saylam’ın söz konusu İstiridye ve İstiridye-2 adlı kitaplarının yanı sıra, İstiridye-3’de Trabzon’da seçkin kitapçılarda, şehir dışında ve online satış mağazalarında da beklenen ilgiyi görmeye başladı.

Elif Saylam’ın kaleminden ‘’İSTİRİDYE-3’’ raflarda…

Elif Saylam’ın kaleminden ‘’İSTİRİDYE-3’’ raflarda…

Elif Saylam’ın kaleminden ‘’İSTİRİDYE-3’’ raflarda…


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@