alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

İşte kalıcı makyajda dikkat edilmesi gerekenler...

Güzellik Uzmanı Dalmış, konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu

KADIN 15.11.2021, 12:01
İşte kalıcı makyajda dikkat edilmesi gerekenler...

Güzellik Uzmanı Murat Dalmış, son dönemin en trend uygulamaları arasında yer alan kalıcı makyaj uygulamalarından sonra dikkat edilmesi gerekenler hakkında uyarılarda bulundu.

Uzman Murat Dalmış, özellikle kaş kontörü uygulamalarından sonra birçok noktaya özen gösterilmesi gerektiğini söyleyerek, “Uygulama bölgesinin darbelere ve temaslara karşı korunması gerekiyor. İlk haftalarda başarılı bir korunma sağlanırsa uygulama yüzde 100 oranında verimli olacaktır. Kalıcı makyaj uygulamalarından sonra ilk 4 gün oldukça önemli. Uygulamanın başarılı sonuç vermesi için ilk 3 gün uygulama bölgesine sıvı temasından kaçınılmasını ve 4. günün sonunda duş alınmalı” dedi.

“İlk 3 gün su temasından kaçınılmalı”

Eyeliner, kaş kontürü, kirpik lifting ve kalıcı dudak makyajı gibi türleri bulunan kalıcı makyaj uygulamalarından sonra yapılması gerekenler hakkında merak edilenleri açıklayan Güzellik Uzmanı Murat Dalmış; “Özellikle kaş kontürü uygulamalarının ardından sıvı temasına yüksek düzeyde dikkat edilmeli. İlk 3 gün su temasından kaçınılmalı. Ayrıca yine uygulama bölgesini gündelik yaşam içerisinde de iyi biçimde muhafaza etmek gerekiyor. Bir hafta kadar uygulama bölgesinin deforme olmasını engellerseniz, uygulamadan kesinlikle olumlu sonuç alırsınız. Özellikle son dönemde kalıcı makyaj uygulamalarında kullanılan teknikler sayesinde bu uygulamaların kalıcılığı daha uzun ömürlü hale geldi. Kalıcı makyaj doğru biçimde kullanılması halinde uzun süre kalıcılık vadediyor” diye konuştu.

Kadınlar tarafından oldukça merak edilen uygulamalardan sonra ne zaman duş alınması gerektiği konusuna da değinen Murat Dalmış; “Kalıcı makyaj uygulamalarından sonra en çok yöneltilen soru ne zaman duş almaya başlayabiliriz oluyor. Şahsen ben, 4. günden sonra duş alınmasını öneriyorum.” şeklinde konuştu.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@