alexa metrics

banner536

Yasemin Yalçın Kimdir?

Usta oyuncu Yasemin Yalçın kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? İşte hakkında tüm detaylar...

Biyografi 29.11.2021, 15:13
Yasemin Yalçın Kimdir?

YASEMİN YALÇIN KİMDİR?

Yasemin Yalçın, 5 Ağustos 1959 tarihinde Malatya'da dünyaya gelmiştir.

Yasemin Yalçın Kimdir?

KARİYERİ:

1982'de İstanbul Belediyesi Konservatuvarından mezun olmuştur. 1988 yılında Demet Akbağ ile beraber bir reklam filminde oynadı. Kenter Tiyatrosu'nda çalıştı. Birçok film ve tiyatro oyununda bulunan oyuncu, 2009 yılında Suzan Kardeş tarafından çıkarılan Makyaj Odası Şarkıları albümünde seslendirdiği Taht Kurmuşsun Kalbime adlı şarkı ile albümde yer almıştır. Kızı Eda'nın şeker hastalığına yakalanması sonrasında tiyatroya ara vermiştir. Daha sonra Oyunun Oyunu adlı tiyatro oyunuyla tiyatroya geri dönmüştür. 1991 yılında En İyi Komedyen ödülünü almıştır. Yasemince adlı kült TV klasiğinde yıllarca değişik karakterler canlandırmıştır. En bilinenleri Sürahi Hanım, Gülazer, Kakılmış, Şuayip, Alican ve Başbayan'dır. 

Yasemin Yalçın Kimdir?


OYNADIĞI OYUNLAR:

Oyunun Oyunu : Michael Frayn - BKM : 2008, Artiz Mektebi : Müjdat Gezen\Kandemir Konduk - Şan Tiyatrosu - 1988

ROL ALDIĞI DİZİLER VE FİLMLER:Vezir Parmağı, Mihrap Yerinde, Yasemin Yalçın ile Yılbaşı Özel 2011, Yasemince, Aman Annem Görmesin, AB'nin Yolları Taştan, Sana Bayılıyorum, İnce İnce Yasemince, Yaseminname,  Haşlama Taşlama,  Varyemez, Bir Başka Gece, Talih Kuşu, Babamız Eğleniyor   

ÖZEL HAYATI:

Yasemin Yalçın ilk evliliğini Halil Ateşler ile yapmıştır. Bu evliliğinden Eylül Atesler adında kızlar vardır. Çift, 1986 yılında boşanmıştır.

Yalçın, ikinci kez nikah masasına kendisi gibi oyuncu olan İlyas İlbey ile oturmuştur. Çiftin 1998 doğumlu olan Eda İlbey adında kızları vardır.

Yasemin Yalçın Kimdir?


Gelişmelerden Haberdar Olun

@