alexa metrics

banner560

banner572

Şahan Gökbakar Kimdir?

Şahan Gökbakar kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? İşte detaylar...

Biyografi 03.08.2019, 11:16
Şahan Gökbakar Kimdir?

ŞAHAN GÖKBAKAR KİMDİR?

Şahan Gökbakar, 22 Ekim 1980 tarihinde İzmir'de dünyaya gelmiştir. Babası Osman Selçuk Gökbakar, ünlü komedyenin 8. yaş gününde (22 Ekim 1988) trafik kazasında hayatını kaybetti.

Okul hayatına Ankara'da başlamış ve ilk, orta, lise öğrenimini ODTÜ Koleji'nde tamamlamıştır. ODTÜ Koleji'nden 1997-1998 eğitim döneminde Sosyal Bilimler Bölümü'nü bitirmiştir. 1998 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü'ne 350 kişi arasında ilk dörde girerek başlamış ve bu bölümden 2002 yılında mezun olmuştur.

KARİYERİ:

Mezuniyeti'nden sonra İstanbul'a yerleşen Gökbakar, bir süre çeşitli reklam seçmelerine katılarak şansını denedi. Sonrasında "Zıbın" isminde bir program hazırladı ve bu program 2003'ü 2004'e bağlayan yılbaşı gecesi tv8'de yayınlandı. Zıbın programında çoğu reklam ve olayları alaya alırken mizah ve düşünceyi birleştirmişlerdir. Ayrıca TRT 1'de pazar günleri canlı yayınlanmış "7. Gün" programında beş hafta boyunca sunuculuk yaptı. Ardından daha önce Kamil Güler'in sunduğu Zoka isimli gizli kamera yarışma programının sunuculuğunu ve oyunculuğunu yapmaya başladı ve 13 bölüm devam ettirdi.

Zoka'dan sonra yine tv8'de Alper Mestçi ile beraber "Dikkat Şahan Çıkabilir" isminde bir antimedya-skeç şov hazırladı ve bir sezonu 15 bölüm ile geride bıraktı. Özellikle yaptığı Recep İvedik, Bülent Binbaş ve Küçük Oskar tiplemeleriyle ilgi çekti. 2007 yılında NTV'de yayınlanan Kime Diyorum Ben adlı reality show programını hazırlamıştır. 22.02.2008 tarihinde vizyona giren ve Dikkat Şahan Çıkabilir programındaki tiplemelerden biri olan Recep İvedik filmi Türk sinema tarihinde en fazla izlenen filmlerden biri olmuştur. Ayrıca Kanal 1'de 4 bölüm olarak rol aldığı Kolay Gelsin adlı doğaçlama sitkom yayınlanmıştır. Eylül 2016'da Halkbank reklam filmi çekmiştir.

ÖZEL HAYATI:

2015 yılında Selin Ortaçlı ile dünyaevine girmiştir. Gökbakar çiftinin Deniz Efe adında bir oğlu, Ela isminde bir kızı vardır.

SİNEMA FİLMLERİ:

Gen, Recep İvedik, Recep İvedik 2, Recep İvedik 3, Celal ile Ceren, Recep İvedik 4, Osman Pazarlama, Recep İvedik 5, Kayhan, Recep İvedik 6   

TELEVİZYON PROGRAMLARI:

Dikkat Şahan Çıkabilir, Leyt Nayt Şov: Kime Diyorum Ben, Zoka, Kolay Gelsin, Engin Jurnal 


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@