Murat Evgin Kimdir?

Murat Evgin kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? İşte tüm detaylar...

Biyografi 21.08.2020, 13:14
Murat Evgin Kimdir?

MURAT EVGİN KİMDİR?

Murat Evgin, 5 Kasım 1977 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Usta Sanatçı Erol Evgin'in oğludur.

EĞİTİMİ VE KARİYERİ:

İlkokulu Nurettin Teksan İlkokulu'nda okuduktan sonra İstek Vakfı Özel Belde Lisesi'nde orta ve lise eğitimini tamamlamıştır. Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo - TV - Sinema ve New York Üniversitesi Intensive Film Workshop bölümlerinde tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü'nde yüksek lisans yapmıştır.

Okul yıllarında çeşitli gruplarla çalışan Murat; 1993 yılında babasının 25. Sanat Yılı Konseri’nde gitarıyla sahneye çıkarak profesyonel müzik hayatına başlamıştır. İngiltere ve Amerika' da müzik eğitimi aldıktan sonra Beni Ellere Verdin adlı ilk albümünü çıkarmıştır. 2002 yılında Erol Evgin ile birlikte Baba - Oğul Konser Show turnesine çıkmıştır. 2003 yılının Şubat ayında 2. albümü İnan Bana'yı çıkarmıştır. 2005 yılının Mayıs ayında 3. albümü Dün Bugün Yarın'ı çıkarmıştır. Albümdeki Şehit şarkısının klibinde Türk sinema sanatçısı Hülya Koçyiğit oynamıştır. Şarkının telif haklarından elde edilen tüm gelir Mehmetcik Vakfı'na bagışlanmıştır.

Murat Evgin ayrıca Arka Sokaklar, Acemi Cadı, Sahra, Ben Evleniyorum, Sevda Masalı Kalplerde İkinci Bahar, Çocuğun Var Derdin Var, Haylaz Babam, Ah Kalbim, Ya Şundadır Ya Bunda, Hayaller Gerçek Oluyor, Şimdi Zayıflamak İstiyorum ve Aura gibi dizi, film ve televizyon programlarının müziklerini yapmıştır.

ALBÜMLERİ:

Beni Ellere Verdin (1999), İnan Bana (2003), Dün Bugün Yarın (2005), Bambaşka Bir Şehir (2008), Umut Yolcuları - Bir Hikayem Var Benim (2010), Bugün Evlenmişsin (Single) (2011), Arka Sokaklar Dizi Müzikleri (2012), Ölümsüz (Single) (2013)

ÖZEL HAYATI:

Murat Evgin, 2007 yılında Elif Evgin ile hayatını birleştirmiştir. Çift, 2017 yılında boşanmıştır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@