banner556

>

Mehmet Fatih Dokgöz Kimdir?

Arıza dizisi oyuncularından olan Mehmet Fatih Dokgöz kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? İşte tüm detaylar...

Biyografi 31.08.2020, 14:58
Mehmet Fatih Dokgöz Kimdir?

MEHMET FATİH DOKGÖZ KİMDİR?

Fatih Dokgöz, 28 Haziran 1977 tarihinde Sivas’ta dünyaya gelmiştir.

EĞİTİMİ VE KARİYERİ:

İlköğretim ve orta öğretim eğitimini Sivas’ta tamamlayan Dokgöz, yüksek öğretim eğitimine Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü ile devam etmiştir. Mezuniyetinin ardından Erzurum Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başlamış ve 6 yıl boyunca burada sahne almıştır. 2004 yılında Trabzon Devlet Tiyatrosu’na tayin olan Dokgöz, burada ayrıca Müdür ve Genel Sanat Yönetmeni görevlerini de üstlenmiştir. Oyunculuk hayatına İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda devam eden oyuncu, Çocuklar Duymasın, Fırtına, Nazlı Yarim, Elveda Katya, Sümela’nın Şifresi gibi yapımlarda da yer almıştır.  

Başarılı oyuncu şimdilerde Show Tv ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Arıza’ adlı dizi ile izleyici karşısına çıkmaktadır.  

YÖNETTİĞİ OYUNLAR:

Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda; Televizyon Cumhuriyeti, Herkes Mi Hırsız

OYNADIĞI OYUNLAR:

Ankara Devlet Tiyatrosu’nda; Geyikler ve Lanetler, III.Richard

Erzurum Devlet Tiyatrosu’nda; Benim Kocam Delidir, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım,  Bir Yıldız Seç Kendine, Düğün Yada Davul, Bir yaz Dönümü Gecesi Rüyası, Oyunun Adı Kül  Kedisi, Masal Kadınlar, Genç Osman, Scapin’in Dolapları

Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda; Bütün Oğullarım, Üç Hayat Sonra, Ayyar Hamza, Fehim Paşa Konağı, Ayak Bacak Fabrikası, Ocak, Macbeth, Doğal Zehir, Düğün Yada Davul, Deli Dumrul, İstibdat Kumpanyası, III. Richard, Bu da geçer Ya Hu

ROL ALDIĞI FİLMLER:

Sümela’nın Şifresi (Turabi), Elveda Katya (Turan), Öyle Sevdim Ki Seni (Sadık)

ROL ALDIĞI DİZİLER:

Fırtına (Abidin),Nazlı Yarim (Tarık), Muhteşem Yüzyıl

ÖZEL HAYATI:

Başarılı oyuncu, kendisi gibi tiyatro oyuncusu olan Duygu Urhan ile evlilik yapmıştır. Çift, ayrılmıştır. Bu evliliğinden Marenda Alya adında kızı vardır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@