banner556

İsmail Balaban kimdir? İsmail Balaban ne iş yapmaktadır?

İsmail Balaban Survivor Ünlüler kadrosunda yer alıyor. Peki İsmail Balaban kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir? İşte detaylar

Biyografi 09.01.2021, 11:06 09.01.2021, 18:07
İsmail Balaban kimdir? İsmail Balaban ne iş yapmaktadır?

İsmail Balaban'ın Survivor 2021 kadrosunda yer alacağı açıklandı. 9 Ocak'ta başlayacak olan Survivor'da yer alacak olan İsmail Balaban merak konusu oldu. Peki İsmail Balaban kimdir, nerelidir, ne iş yapmaktadır? İşte ayrıntılar

İSMAİL BALABAN KİMDİR?

İSMAİL BALABAN KİMDİR?

Antalya'da Elmalı ilçesi Akçay Köyü'nde 3 Eylül 1987'de dünyaya gelen İsmail Balaban pehlivandır. 652. ve 655. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni birinci olarak tamamlayıp iki kez başpehlivan olmuştur. Yağlı güreşçi Turan Balaban'ın ikizidir.

2012 yılında gerçekleşen 651. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başaltında üçüncü olarak başpehlivanlık kategorisinde mücadele etme hakkını kazandı. 2013 yılındaki 652. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde finale kalıp başpehlivan olmayı başardı.  2014 yılındaki 653. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde finalde Fatih Atlı'ya yenilerek 2. oldu. 656. Kırkpınar Yağlı Güreşleri finalinde Orhan Okulu'yu yenerek 2. kez Başpehlivan oldu. 2013 yılında yapılan 652. Kırkpınar yağlı güreşlerinde ise Ali Gürbüz'e finalde yenildi. Fakat Ali Gürbüz'ün doping testi pozitif çıkınca ve altın kemer İsmail Balaban'a verildi.

İSMAİL BALABAN'IN GÜREŞ KARİYERİ

2012 Kırkpınar Başaltı üçüncülüğü
2013 Kırkpınar başpehlivanlığı
2014 Kurtdereli başpehlivanlığı
2014 Kırkpınar ikinciliği
2015 Kurtdereli ikincliği
2016 Kurtdereli üçüncülüğü
2017 Kırkpınar başpehlivanlığı

2018 Kurtdereli başpehlivanlığı
2019 Elmalı Yağlı Güreşleri ikinciliği

İSMAİL BALABAN KİMDİR?

İsmail Balaban Survivor'a gitmeden önce sosyal medyadan açıklamalarda bulundu;

Yeni bir yolculuk yeni bir serüven…
Hayatım boyunca bir çok hedefim oldu ve bu hedeflere ulaşmak için elimden gelen çabayı gösterdim.
Gurur duyarak yaptığım ve kendi öz kültürümüz, mirasımız olan atasporumuz yağlı güreşte çok güzel başarılar elde ettim ve hala en iyisi için çabalıyorum.
Maalesef dünyayı etkisi altına alan korona virüs sebebiyle güreş müsabakalarından uzak kaldık, fakat çalışmaktan, inanmaktan ve azmimizden hiçbir şey kaybetmedik.
Bu süreçte de her zaman kendimi görmek ve denemek istediğim survivor yarışmasına katılma kararı aldığımı bildirmek isterim.
Bu kararı vermemde ki en önemli etken; pek tabii yıllardır severek ve gururla yaptığım atasporumuz yağlı güreşin daha çok kitle tarafından tanınması, bilinmesi ve desteklenmesine yardımcı olmak.
Burada sadece İsmail BALABAN olarak değil, çok değerli ve büyük bir camiayı temsil etmek için savaşacağımdan emin olabilirsiniz.
Bu nedenlerden dolayı çıkacağım bu yolculukta siz saygı değer güreş severlerin, camiamızın, başta Antalyalı hemşerilerim olmak üzere beni yağlı güreşteki başarılarımla tanıyıp seven, benimseyen tüm vatandaşlarımızın desteğini bekliyorum.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@