Hazer Amani Kimdir?

Ünlü şef Hazer Amani kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? İşte detaylar...

Biyografi 04.11.2019, 15:52
Hazer Amani Kimdir?

HAZER AMANİ KİMDİR?

Hazer Amani, 1977 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. Annesi Türk, babası ise İran Reşt'lidir.

EĞİTİMİ VE KARİYERİ:

TED Ankara Koleji'nde okuduktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden mezun olmuş fakat o dönemden sonra mutfağa meraklı olan Amani, Güney Afrika'da Cordon Bleu'ya giderek 3 yıl aşçılık eğitimi almıştır.

Staj yaptığı yerde 4 yıl orada çalışarak baş aşçı olarak işyerinden ayrılmıştır.  Ardından bir otelde baş aşçı olarak çalışırken Chilai'nin ortağı ve genel müdürü Yusuf Köksal ile tanışarak, Türkiye'ye gelmiştir. Böylece Chilai Restaurant kariyerine adım atmıştır.  Amani, 2011 yılında ‘Senenin En Yaratıcı Şefi' ödülünün sahibi olmuştur. Sadece yemek bilmek yeterli olmayınca, Cape Wine Academy'de 4 yıllık bir program olan, dünya şarapları ve şarap yetiştiriciliği üzerine eğitim almıştır.

Daha önce 600 kişilik bir yemekte Nelson Mandela ve birçok önemli isme yemek hazırlayan ünlü aşçının idolü ise Marco Pierre White'dir Hazer Amani, Tv8 ekranlarında yayınlanan MasterChef isimli yemek programında Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu ile birlikte jüri ve sunucu olarak yer almıştır.

ÖZEL HAYATI:

Hazer Amani, 2013 yılında Deniz Mumcuoğlu ile dünyaevine girmiştir.

Ünlü şef, bir süredir şarkıcı Sıla Gençoğlu ile aşk yaşamaktadır.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Gelişmelerden Haberdar Olun

@