7m


7m

hyundai

Harika Avcı Kimdir?

Harika Avcı kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? İşte tüm detaylar...

Biyografi 13.10.2020, 13:56
Harika Avcı Kimdir?

HARİKA AVCI KİMDİR?

Asıl adı Nermin Ocak olan Harika Avcı, 26 Haziran 1965 tarihinde İzmir'de dünyaya gelmiştir. İlkokulu bitirdikten sonra okumayı ortaokulda bırakan Avcı, 11 yaşında bir tütün fabrikasında işçi olarak annesi ile birlikte çalışmaya başlamıştır. İzmirli Nermin Ocak'ın hikayesi tıpkı filmlerdeki gibidir.

KARİYERİ:

Harika Avcı bir gün annesiyle birlikte Kemeraltı Çarşısı'nda gezinmektedir. İzmir'in ünlü reklam şirketinin sahibi Ahmet Gül de tesadüfen oradan geçmektedir. Ahmet Bey, bu çok beğendiği genç kızın yolunu keser ve onun sekreteri olması için teklifte bulunmuştur. Nermin fabrika işçiliğinden sekreterliğe terfi etmiştir.

Kısa bir zaman sonra "Gazinocu Nuri Bey" gazinosunun reklam işleri için bir gün reklam ajansına telefon eder. Telefona çıkan sekreter Nermin'e, "Senin sesin ne kadar güzelmiş. Ajansa gelince tanışmak isterim," der. Nuri Bey de, tıpkı arkadaşı Ahmet Bey gibi Nermin'e iş teklif etmekte hiç tereddüt etmez. Birkaç gün sonra Nermin, Gazinocu Nuri'yle tanıştırılır. Bir hafta sonra ismi gazinonun neon ışıklı tabelasındadır. Nermin artık 'harika' bir 'avcı' olmuştur.

Harika Avcı şöhret olduktan sonra yaptığı röportajlardan birinde birlikte olduğu ilk sevgilisinin Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi son sınıfında okuyan İranlı bir genç olduğunu söylemiştir. Şöhret olduktan sonraki ilk sevgilisi ise Türk Sanat Müziği'nin ünlü sesi Ahmet Özhan olmuştur.

Harika Avcı bir dönem 1980'li yılların Türk Sineması'na damgasını vurmuş ve bir çok film çevirmiştir.  Ayrıca şarkı söylediği yıllarda 16 albüm çıkarmış ve prodüktörlüğünü Neşe Karaböcek'in ve Gülden Karaböcek'in kocası olan 3 Kasım 2008'de vefat eden Atilla Alpsakarya yapmıştır.

ÖZEL HAYATI:

Kuveytli trilyoner işadamı Bedii Cihanel, Harika Avcı'nın basına yansıyan en zengin sevgililerinden ilki olarak kabul edilir. Aşk yaşadığı kişiler arasında Futbolcu Rıdvan Dilmen, Aydan Şener'in eski eşi futbolcu Ayhan Akbin, Sezercik filmlerinden tanıdığımız Sezer İnanoğlu, fındık kralı Lokman Kondakçı, trilyoner işadamı Reha Süren, Nükhet Duru'nun eski eşi işadamı Dikran Masis, müzisyen Onno Tunç, Fedon, işadamı Bedri Deren, Oyuncu Cem Özer, Cavit Çağlar'ın oğlu Mustafa Çağlar gibi isimler de vardır.

Harika Avcı, Kendisinden 20 yaş küçük menajeri ve bilgisayar yazılımcısı İbrahim Öztürk ile 14 Şubat 2009 da evlenmiştir.

ROL ALDIĞI FİLMLER:

Ölümün El Yazısı, Gizli Aşk, Gönül Garip Bir Kuştur, Öyle Bir Kadın Ki, Sevgiler Düşlerde Kaldı,  Alışırım, Kalbimdeki Düşman, Temas, Yasemin, Sıcak Yatak, Sevgi Çıkmazı, Acı Dünya,  Ateş Dağlı, Vahşi Aşk, İyi Aile Çocuğu

ALBÜMLERİ:

Alışırım, Alışırım & Sen Delimisin Mix Tape, Aşkımız Bir Uçurum, Best Of, Canım Gibisin, Deliyim – Single, Hayalimdeki, İşte Yine, Kolay Değil, Nazar Boncuğum, Oyna, Remixes, Sen Deli Misin, Sende Sevgi Yok, Sürünüyorum, Sürünüyorum Remixes


Gelişmelerden Haberdar Olun

@