banner441

Gökhan Özen Kimdir?

Gökhan Özen kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? İşte detaylar...

Biyografi 15.08.2019, 12:17
Gökhan Özen Kimdir?

GÖKHAN ÖZEN KİMDİR?

Ahmet Gökhan Özen, 29 Kasım 1979 tarihinde Ankara'da dünyaya gelmiştir. Aslen Trabzon Beşikdüzülüdür.

6 yaşında Ankara Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu sınavlarında yüksek başarı göstererek ilk müzik eğitimine burada çok sesli koroda başlamıştır. Dünya çapında klasikleşmiş opera eserlerini 3 sene boyunca birçok kez koro ile birlikte sahnede sergilemiştir.

KARİYERİ:

2000 yılında Özelsin isimli ilk albümünü piyasaya çıkarmış ve sadece 1 video klip Üşüyorum ile uzun yıllar boyunca satışı devam etmiştir. Tirajı yarım milyon satış rakamına ulaşmıştır. Bu albüm içerisinde, günümüzde hâlâ dinlenilen; Dayanamam, Yüreğinden Uzaklarda, Özel Kız gibi şarkıları bulunmaktadır. Ardından 2001 yılında, çoğu beste ve aranjelerin kendisine ait olduğu Duman Gözlüm albümü ile Aramazsan Arama, Tabir-i Caizse, Dön Çarem gibi hitler çıkarmıştır.
2002 yılında ise bu albümdeki şarkıların remixlerinden oluşan Duman Gözlüm remix albüm" yayımlanmıştır.

2003 yılında çıkarttığı, içerisinde Her Şeyde Biraz Sen Varsın, Aman Boşver, gibi şarkılarının bulunduğu Civciv adlı albümü ile satış rekorları kırmış, albümün çıktığı gün itibarıyla 3 günde 300 bin satış rakamına ulaşmayı başarmıştır. Mü-yap'ın Diamond ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca bu albümdeki 12 şarkının da söz müziği kendisine aittir. 2004 yılında çıkarttığı içerisinde Sana Yine Muhtacım, Dayanamam'ın yeni versiyonunun bulunduğu Aslında albümüyle başarısını arttırmıştır. 2005 yılında kayıtlarını Londra’da yaptığı ve kariyerinde ilk kez İngilizce bir şarkıyı seslendirdiği Londra merkezli dünyaca ünlü starlara sayısız hit parça hazırlamış Ministry Of Sound - Gökhan Özen işbirliği ile içerisinde; sözü müziği Nazan Öncel'e ait olan Benim İçin N'apardın şarkısının da bulunduğu Kalbim Seninle - One More Time isimli maxi single, bu maxi single ile de Mü-yap satış ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Ünlü sanatçı 2007 yılında, içerisinde Tövbeliyim, Ağlamak Sırayla, İnkâr Etme gibi parçaların da olduğu Resimler & Hayaller albümü, 2008 yılında ise çıkardığı Bize Aşk Lazım maxi single’ı ile yine herkesin diline şarkılarını dolamayı başarmıştır. Bu albümle de Mü-yap satış ödülünü almıştır. 2010 yılında Daha Erken single ve Başka albümünü çıkarmıştır. 2012 yılında, Demet Akalın'ın albümünde bulunan; sözü, bestesi, aranjesi kendisine ait olan Yıkıl Karşımdan şarkısında ilk kez düet yapmıştır. 2013 yılının en başarılı albümlerinden Milyoner’i sevenleri ile buluşturmuş, albümün çıkış şarkısı Budala çok büyük ilgi görmüştür. Albümdeki Ne Fark Eder isimli slow şarkısı klipsiz olmasına rağmen 2013'ün yaz mevsiminde dahi en çok dinlenen şarkılardan biri olmuştur. Kariyerinde 2000 - 2013 yılları arasında çıkan 10 albümle neredeyse 5 milyon albüm satışına ulaşmayı başarmıştır.

Gökhan Özen 2015 yılında ise Maske albümünü sevenleri ile buluşturmuş ve  albümün çıkış klibi Mis oldu ardından 2.klibi Eski Defter remix yani ( ri arenji ) 3.klibi Değişir Dünya ve en sonda slow Şarkı Korkak olmuştur. Birçok hit şarkıya imza atan Özen, 7 albüm 3 single çıkartmıştır. Çıkartmış olduğu her albüm ile çok satanlar listesine adını yazdırmayı başarmış, iki albümü Mü-yap tarafından altın ödüle, 2003'te çıkardığı Civciv albümü ise diamond ödüle layık görülmüştür.

2006 yılında Sevda Çiçeği dizisiyle oyunculuğa ilk adımı atan sanatçı, ikinci dizisi Yalan Dünya dizisinde de 2007 yılında rol almıştır. Aynı zamanda 2009 yılında Süperstar aile yarışmasında jüri üyeliği yapmış olan Özen, fakat hem dizi çekimleri hem albüm hazırlığı nedeniyle ayrılmak zorunda kalmıştır.  2011 yılında kendi kurduğu Han Medya ile hem prodüktörlüğünü üstlendiği hem de başrol aldığı Yıldız Masalı adlı bir dizi çekilmiştir.

Sanatçı, albümünde yorumladığı hemen hemen tüm şarkılarını söz, müzik, aranje olarak kendisi yapmakta ve hatta başka sanatçılara da şarkı vermektedir.

ÖZEL HAYATI:

7 Temmuz 2010 tarihinde Selen Sevigen ile dünyaevine girmiştir. Çiftin 2012 yılında Ada Deren,  2015 yılında ise Derin Su isimli kız çocukları dünyaya gelmiştir. Çift, Kasım 2016 tarihinde yazılı bir basın açıklaması yaparak boşandıklarını duyurmuştur.

Başarılı şarkıcı geçmişte; Amanda Faical, Victoria Klemme, Rachel Howell, Çağla Şıkel gibi isimlerle aşk yaşamıştır.

DİSKOGRAFİSİ:

2000: Özelsin, 2001: Duman Gözlüm, 2002: Duman Gözlüm remix albüm, 2003: Civciv, 2004: Her Şeyde Biraz Sen Varsın (Sevgililer Günü'ne özel edisyon), 2004: Aslında, 2005: Kalbim Seninle - One More Time, 2007: Resimler & Hayaller, 2008: Bize Aşk Lazım
2010: Daha Erken, 2010: Başka, 2013: Milyoner, 2015: Maske

ROL ALDIĞI DİZİLER:

Sevda Çiçeği, Selena, Yalan Dünya, Yıldız Masalı 

ÖDÜLLERİ:

2001    Altın Kelebek Ödülleri    En İyi Çıkış Yapan Sanatçı
Magazin Gazetecileri Derneği    Yılın Sanatçısı
Tebeşir.com Ödülleri    Müzik Dünyası Onur Ödülü
Siyaset Meydanı    Yılın Parlayan Genç Yıldızı
Popsav Şarkı Günleri    Teşekkür Ödülü
Kral TV Video Müzik Ödülleri    En İyi Beste (Aramazsan Arama)
2004    İstek Vakfı    Yılın Pop Müzik Sanatçısı
İstanbul Fm Altın Ödülleri    
2. MÜ-YAP Müzik Ödülleri    Diamond Albüm (Civciv)
2005    Future Müzik Ödülleri    En İyi Pop Erkek
Radyo'nun Yıldızları    Yılın En İyi Sanatçısı
İstanbul Fm Altın Ödülleri    
2006    4. MÜ-YAP Müzik Ödülleri    Altın Albüm Kalbim Seninle - One More Time
Radyo Yayıncıları Derneği    Yılın Şarkısı (Benim İçin N'apardın)
2007    İstanbul Fm Altın Ödülleri    En İyi Pop Erkek
2008    6. MÜ-YAP Müzik Ödülleri    Altın Albüm (Resimler & Hayaller)
2012    Ankara Markaları Zirvesi    Ankara'nın En İyi Markası[11]
2013    Siyaset Dergisi Ödülleri    Yılın Düeti (Yıkıl Karşımdan)
Şişli Belediyesi 1.Sihirli Mikrofon Ödülleri    Radyoların Yetiştirdiği En İyi Pop Sanatçısı
2014    Number One Türk Müzik Ödülleri    1 Numaralı Albüm (Milyoner)
Düzce Üniversitesi Medya Ödülleri    En İyi Erkek Sanatçı
En İyi Şarkı (Budala)
Trafik Güvenliği Medya Ödülleri    En İyi Müzik Klibi (Budala)
4.PAL FM Müzik Ödülleri    En İyi Erkek Sanatçı
İstanbul FM Altın Ödülleri    En İyi Video Klip (Benden Sorulur)
En İyi Konser Performansı (BGM Konseri)
2015    Siyaset Dergisi 20.Yıl Özel Ödülleri    Yılın Türk Pop Müzik Erkek Sanatçısı
Yılın Söz Yazarı ve Bestecisi
Yılın Albümü (Milyoner)
 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri

Gelişmelerden Haberdar Olun

@