banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Gökçe Akyıldız Kimdir?

Gökçe Akyıldız kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? İşte tüm detaylar...

Biyografi 06.08.2020, 12:07
Gökçe Akyıldız Kimdir?

GÖKÇE AKYILDIZ KİMDİR?

Gökçe Akyıldız, 30 Ekim 1992 tarihinde Sinop'ta dünyaya gelmiştir.

Gönül, Gökhan ve Gözde adında kardeşleri vardır. Dört çocuklu bir ailenin üçüncü çocuğu olan Akyıldız, çocukluk döneminde oyunculuğa olan ilgisini belli etmiştir. İlk olarak 2002 yılında yayınlanan Bir Tutam Baharat filminde Saime karakterine hayat vermiştir. Ardından STV ekranlarında yayınlanan Sırlar Dünyası, Büyük Buluşma ve Beşinci Boyut gibi dizilerde yer almıştır.  2005 yılında farklı bir çalışma ile Zeynep dizisinde oynamıştır. 2006 yılında Ezo Gelin dizisinde Tekgül karakterini canlandırmıştır. Parmaklıklar Ardında, Gazi ve Kollama gibi yapımlarda da kamera karşısına geçmiştir. 2011 yılında yayınlanan Hayat Devam Ediyor dizisi ile asıl çıkışını yakalamış ve sonraki süreçte Kötü Yol, Bizim Okul gibi dizilerde yer almıştır.

2013 yılında başlayan Fatih Harbiye dizisinde Aslı karakterini canlandırmış. ATV ekranlarında yayınlanan ve 12 Mart 2018'de sona eren Kırgın Çiçekler dizisinde Songül karakterini canlandırmıştır.  Ayrıca Lipton reklamında oynamıştır.


ROL ALDIĞI FİLMLER:

Bir Tutam Baharat , Konak 

ROL ALDIĞI DİZİLER:

Büyümüş de Küçülmüş, Çınaraltı, Büyük Buluşma, Sahra, Zeynep, Beşinci Boyut, Ezo Gelin, Parmaklıklar Ardında, Gazi, Kollama, Hayat Devam Ediyor, Kötü Yol, Bizim Okul, Fatih Harbiye, Kırgın Çiçekler  

OYNADIĞI REKLAMLAR:

Lipton  

ÖZEL HAYATI:

Güzel oyuncu, 2017 yılında Mustafa Özyurt ile dünyaevine girmiştir. Çiftin bu evliliğinden Ömer Aslan Özyurt adında oğulları vardır. Çift, 2020 yılında yollarını ayırmıştır.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Gelişmelerden Haberdar Olun

@