banner556

>

Ece Vahapoğlu Kimdir?

Ece Vahapoğlu kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? İşte detaylar...

Biyografi 16.08.2019, 10:45
Ece Vahapoğlu Kimdir?

ECE VAHAPOĞLU KİMDİR?

Ece Vahapoğlu,  8 Mart 1978 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir.

Anneannesi Saraybosnalı, dedesi ise Üsküplü'dür.  Annesi Jasmina Muratovic henüz 6 yaşındayken dedesi, çocuklarını toplamış ve İstanbul'a göç etmiştir. Annesi sonra hep İstanbul'da yaşamıştır. Liseyi bitirdiğinde de Adanalı olan, üniversite eğitimini İstanbul'da yapan babası Mehmet Vahapoğlu ile tanışmış ve evlenmiştir.

Öğrenim hayatına Şişli 19 Mayıs İlkokulu'nda başlayan Vahapoğlu, Şişli Terakki Lisesi'nden mezun olmuştur. İtalya'da İşletme okuduğu The American University of Rome'u bitirmiştir. Fransa'da AB ve Uluslararası İlişkiler yüksek lisansı yapmıştır. ABD Dışişleri Bakanlığı'nın daveti üzerine Uluslararası Yükselen Yıldızlar Liderlik Programı'na katılmıştır.

2001 yılında JC Derneği tarafından "Kişisel Başarı" kategorisinde Türkiye'nin En Başarılı Genci seçilmiştir.

ATV, NTV, CNBC-e, SKY TÜRK ve Cine5 kanallarında programlar hazırlayıp sunmuştur. Sabah, Takvim ve Akşam gazetelerinde köşe yazarlığı ve röportajlar yapan Vahapoğlu; Aktüel, Ekovitrin ve Genç Gelişim dergilerinde de özel çalışmalar yapmıştır.

TEV bursiyeri ve KATIAD (Kültürler Arası Toplumsal İletişim ve Araştırma Derneği) yönetim kurulu üyesidir.

İngilizce, Fransızca ve İtalyanca sunuculuk yaparak pek çok uluslararası etkinlikte başarıyla çalışmıştır. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı sertifikalı wellness eğitmeni olup Herkes İçin Spor Federasyonu’nun resmi sözcüsü ve proje başkan vekilidir.

KİTAPLARI:

Yabancı Dil Öğrenme Yolları (2002), Bugün Zengin Ol (2004), Ece'nin VIP Konukları (2004), Öteki(2009), 60 Günde İdeal Vücut (2012), 60 Günde İdeal Mutfak (2012)

ÖZEL HAYATI:

Ece Vahapoğlu, 2018 yılında Cihan Alpay ile dünyaevine girmiştir.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@