banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Devrim Nas Kimdir?

Yeni Hayat dizisinin oyuncularından olan Devrim Nas kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? İşte tüm detaylar...

Biyografi 12.03.2020, 11:58
Devrim Nas Kimdir?

DEVRİM NAS KİMDİR?

Devrim Nas, 10 Ocak 1972 tarihinde İstanbul'da ailesinin tek çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Nas'ın  annesi ve babası öğretmendir.

KARİYERİ:

Tayinler sebebi ile Çorlu, Ağrı ve Babaeski'de yaşamıştır. İlkokula Babaeski'de başlayan Devrim Nas, ardından Bursa'ya taşındıklarında Bursa Devlet Tiyatrosu'nda gençlik koluna katılmıştır.

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nde lisans eğitimini 1994 yılında bitirdikten sonra aynı yerde yüksek lisansını da yapmıştır. O zamanlar konservatuvardayken harçlığını çıkarmak için TRT'de bir müzik programı sunmaya başlamıştır. Konservatuvardan mezun olunca 1994 yılındaTiyatro Ti ve 2000 yılında da Tiyatro Pera'nın kurucularındandır ve aynı zamanda bu tiyatrolarda çeşitli oyunlarda rol almıştır. Pera Güzel Sanatlar Tiyatro Bölümünde eğitmenlik yapmıştır.

Japonya'ya 6 yıl aralıklarla giderek filozof Tadashi Suzuki ile tanışma ve çalışma fırsatı olmuştur. 1998 yılında Senaristi Sulhi Dölek, yönetmenleri Uğur Yücel, Orhan Oğuz,Türkan Derya olan "İkinci Bahar" adlı dizide Nurgül Yeşilçay'ın zengin sevgilisi rolünde (Murat) karakterini canlandırırken; Türkan Şoray, Şener Şen, Tarık Papuççuoğlu, Güven Hokna, Nedim Saban, Özkan Uğur, Nurgül Yeşilçay,Ozan Güven, Arif Erkin Güzelbeyoğlu, Yasemin Çonka, Devin Özgür Çınar,Tan Sağtürk, Meral Okay ile birlikte rol almıştır.

2002 yılında Osman Yağmurdereli yapımcılığıyla yapılan "Zeybek Ateşi" adlı dizide Murat Başoğlu, Arzum Onan, İhsan Devrim, Ahmet Mümtaz Taylan,Sevda Ferdağ, Halit Ergenç, Yiğit Özşener, Okan Yalabık, Hülya Darcan ile beraber oynamıştır.

2004-2005 yılları arasında senaristi Nuran Devres olan "Melekler Adası" adlı dizide Hande Ataizi, Devrim Nas, Nurgül Yeşilçay, Cem Özer, Kenan Kalav,Neriman Uğur, Selçuk Uluergüven ile birlikte oynamıştır.

2011 yılında "Karakol - Herkes Adalet İster" dizisinde (Komiser Haluk) karakterini canlandırırken Hüseyin Parlakkılıç, Ertan Saban, Seda Akman, Müge Boz,Ekin Türkmen, Zeynep Eronat, Mahir İpek, Levent Özdilek, Mustafa Avkıranile beraber rol almıştır.

ROL ALDIĞI DİZİLER:

Yaz Evi, Bizim Aile, Osman Amcanın Elleri, Cafe Casablanca, Ruhsar, İkinci Bahar,Delikanlı, Zeybek Ateşi, Melekler Adası, Doktorlar, Ece, Makber, Karakol

ROL ALDIĞI FİLMLER:

Leoparın Kuyruğu, Sis ve Gece, Kabuslar Evi: Gece Gelen Arkadaşlar, Mavi Gözlü Dev, Gecenin Korkuluğu

ÖZEL HAYATI:

Yakışıklı oyuncu evli ve 2 çocuk babasıdır.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Gelişmelerden Haberdar Olun

@