Cansel Elçin Kimdir?

Cansel Elçin kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? İşte detaylar...

Biyografi 21.10.2019, 14:48
Cansel Elçin Kimdir?

CANSEL ELÇİN KİMDİR?

Cansel Elçin, 20 Eylül 1973 tarihinde İzmir'de dünyaya gelmiştir. Dinsel Elçin adında kardeşi vardır.

EĞİTİMİ VE KARİYERİ:

1982 yılından bu yana Paris’te yaşamını sürdürmekte olan Cansel Elçin, ilk ve orta eğitimini Paris’te Lycée Racine’de tamamladıktan sonra, aile işini devam ettirmek üzere ekonomi ve sosyal bilimler okumuştur. Bir süre ticaretle uğraşsa da akşam kursları ile başladığı tiyatroya, Fransa’nın önde gelen tiyatro okullarından Ecole Florent’e yazılarak devam etmiştir. Gérard Depardieu, Sophie Marceau, Isabelle Adjani gibi isimlerin ders verdiği Ecole Florent'te Audrey Tautou’yla aynı sınıfta okuyan oyuncu, daha sonra New York’tan gelen ve Actor's Studio’u kuran Lee Strasberg'in oğlu John Strasberg ile Jack Garfeinden sinema ve tiyatro dersleri almıştır.

Okulu dereceyle bitirmesiyle birlikte, Fransa’nın çeşitli bölgelerinde birçok temsilde sahne alarak profesyonel tiyatro yaşamına adım atmıştır. Tiyatronun yanı sıra çeşitli reklam ve sinema filmlerinde de rol alan sanatçı, aynı zamanda senaryosunu kendisinin yazdığı ve yönetmenliğini de üstlendiği Papillon adlı kısa bir film çekmiştir.

Bir temsilde kendisini izlemeye gelen Ferzan Özpetek ile tanışan Cansel Elçin, yönetmenin Haremsuare adlı filmiyle kamera arkasında cast oluşumu ve çekim konusunda da deneyim kazanmıştır. Aynı zamanda bu paylaşım, kendisine Türkiye’nin önde gelen kadın yönetmenlerinden Tomris Giritlioğlu ile tanışma fırsatını da yaratmış olmuştur. Tomris Giritlioğlu'nun teklifi ile birlikte, Kırık Kanatlar adlı dizi için Türkiye’ye gelen oyuncu, böylece sanat hayatını Türkiye’de sürdürmeye başlamış olmuştur. Hatırla Sevgili adlı televizyon dizisinde başrolü üstlenen ve Beykent Üniversitesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 7. İletişim Ödülleri'nde, 8000 öğrencinin katıldığı anket sonuçlarına göre "En İyi Erkek Dizi Oyuncusu" ödülü alan Cansel Elçin, Yağmur ve Durul Taylan kardeşlerin yönettiği Küçük Kıyamet adlı sinema filmi ile, Türk sinemasına da adım atmıştır.

Son olarak Özhan Eren'in yönettiği 120 adlı sinema filminde "Süleyman Teğmen" olarak karşımıza çıkan oyuncunun; yapımcılığını, yönetmenliğini ve senaryosunu üstlenmesinin yanında, birkaç sürpriz rolle de karşımıza çıktığı sinema filmi Kampüste Çıplak Ayaklar' Ekim 2009'da gösterime girmiştir. 2010'da da Gönülçelen adlı televizyon dizisi ile karşımıza çıkan oyuncu ayrıca Sertap Erener'in Bir Damla Gözlerimde adlı şarkısının klibinde de oynamıştır. 4 Şubat 2011'de gösterime giren Aşk Tesadüfleri Sever filminde konuk oyuncu olarak yer almıştır. 3 Aralık 2011'de Burcu Esmersoy ile birlikte Elle Style sunuculuğunu yapmıştır. Oyuncu, 2011'de yayına giren Yalancı Bahar dizisinde başrol oynamıştır. 2012'de ise Kötü Yol dizisiyle yeniden başrol olarak karşımıza çıkmıştır. 2014' Alper Akdeniz'in yönettiği "Roya" adlı kısa filmde Sema Öztürk ile başrol paylaşmıştır. Film 2014 Cannes Film Festivali Türkiye Standı'nda yer almıştır. 7 Şubat MİT operasyonunun anlatıldığı Darbe (2014) adlı filmde MİT Müsteşarını Cansel Elçin canlandırmıştır. 2015 yılında Sadri Alışık Kültür Merkezinin Türkiye'de ilk defa sahnelenen Frankenstein adlı oyununda Dr Victor Frankestein rolünü başarıyla canlandırmaktadır.

YÖNETTİĞİ FİLMLER:

Kampüste Çıplak Ayaklar, Papillon 

ROL ALDIĞI FİLMLER:

Evlenmeden Olmaz, Bizim Hikaye, Roya, Aşk Tesadüfleri Sever, Ada, Kampüste Çıplak Ayaklar, 120, Küçük Kıyamet, L'equilibre De La Terreur, Tu Vas Rire Mais Je Te Quıtte, A Plus Pollux, L'art (Delicat) De La Seductıon, Le Cœur A L'ouvrage, Harem Suare, Irma Vep 

ROL ALDIĞI TELEVİZYON FİLMLERİ:

Navarro–Une Femme Aux Abois, La Crim', Route De Nuit 

YER ALDIĞI DİZİLER:

Ağlama Anne, Dayan Yüreğim, Eve Dönüş, Kötü Yol, Yalancı Bahar, Gönülçelen, Cennetin Çocukları, Hatırla Sevgili, Kırık Kanatlar

ÖZEL HAYATI:

Karizmatik oyuncu, 2012 yılında Pınar Apaydın ile dünyaevine girmiştir.

Elçin geçmişte; Zeynep Tuğçe Bayat, Ezgi Asaroğlu gibi isimlerle aşk yaşamıştır.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Gelişmelerden Haberdar Olun

@