Alper Saldıran Kimdir?

Alper Saldıran kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? İşte detaylar...

Biyografi 06.11.2019, 12:11
Alper Saldıran Kimdir?

ALPER SALDIRAN KİMDİR?

Alper Saldıran,16 Eylül 1984 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir.

KARİYERİ:

Sahneye ilk kez 5 yaşında, anaokulunda oynadığı piyeslerle çıkmış, hemen ardından folklore, özellikle Kafkas danslarına yönelmiştir. İlkokul boyunca hem tiyatroya, hem dansa aralıksız devam etmiştir. Turizm Lisesinden mezun olan Saldıran, Marmara Üniversitesi Turizm Bölümü’ne geçiş yapmış fakat okulunun ikinci yılı biterken meslek olarak oyunculuğu seçmiştir.

Üniversite döneminde, Turgut Özakman’ın “Fehim Paşa Konağı” adlı oyununda Yusuf karakterini canlandırmış, bu rolüyle Üniversiteler Arası Tiyatro Yarışmasında "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü"nün sahibi olmuştur.  Ardından “Bir Dilim Aşk”taki Burak rolüyle ilk televizyon dizisinde yer almıştır.

Marmara Üniversitesi’nden ayrıldıktan sonra, 2005 yılında Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ne burslu olarak başlamıştır. Yeni okulunun 1. sınıfında “Son Dünya” adlı oyunda görev almış ve Avrupa ile Akdeniz ülkelerini kapsayan Mısır Tiyatro Festivali’ne öğrenci olarak katılım sağlamıştır.  Ertesi yıl aynı programa katılan diğer tiyatro öğrencileriyle beraber, “Babil Kulesi” oyununda rol almıştır. Okul döneminde “Kara İnci” ve “Derman” dizileriyle televizyon kariyerine devam etmiştir. 

Alper Saldıran, tiyatro bölümünden mezun olduktan sonra, dizi ve film oyunculuna devam etmiştir. “Yerden Yüksek” dizisinde Feyyaz, ilk beyaz perde deneyimi olan “Anadolu Kartalları” filminde Fatih Karakuş ve “Sağ Salim” adlı filmde Recai rolünü canlandırmıştır. Yine aynı dönemde “Çehov Makinesi” adlı tiyatro oyununda yer almıştır. 89 bölüm süren Beni Böyle Sev adlı dizide Ömer karakterine hayat vermiştir.

ROL ALDIĞI FİLMLER:

Anadolu Kartalları, Sağ Salim, Seni Seven Ölsün, Geçmiş Olsun 

ROL ALDIĞI DİZİLER:

Bir Dilim Aşk, Kara İnci, Derman, Melekler Korusun, Yerden Yüksek, İnsanlar Alemi, Böyle Bitmesin, Beni Böyle Sev, Kalbim Ege'de Kaldı, Aşk ve Gurur, Badem Şekeri, Badem Şekeri 2, Badem Şekeri 3, Badem Şekeri 4, Badem Şekeri 5, Badem Şekeri 6, Bir Aile Hikayesi

OYNADIĞI REKLAMLAR:

Kent, Coca-Cola, Nescafe, Anadolu Sigorta, Vodafone, Bosch, Eti Craxx 

ROL ALDIĞI TİYATRO OYUNLARI:

Çehov Makinası, Hizmetçiler, Babil Kulesi, Son Dünya, Fehmi Paşa Konağı 

ROL ALDIĞI KISA FİLMLER:

Ne Kimse Sorar Halim, Hüzün Dolayısıyla Kapalıyız, Misafir, Intermezzo 

ÖZEL HAYATI:

Yakışıklı oyuncu 2013 yılında Pınar Tuncegil ile hayatını birleştirmiştir. Çift, bugün boşanmıştır.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Gelişmelerden Haberdar Olun

@