7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Anahtar Deliği 30.06.2022

Trabzon kulislerinden yansıyanlar.

Anahtar Deliği 30.06.2022, 08:46 30.06.2022, 09:02
Anahtar Deliği 30.06.2022

TRABZONLU ŞOFÖRLER İSYANDA!
Trabzonlu dolmuş ve taksi esnafı akaryakıt zamlarından şikâyetçi. Mazot ve benzin zamlarından sonra, ciddi şekilde mağdur olduklarını ifade eden dolmuş ve taksi şoförleri, kazandıkları bütün parayı akaryakıta verdiklerini söylediler. Dolmuş ve taksi tarife fiyatlarına zam yapılmaması durumunda daha fazla direnemeyeceklerini belirten şoförler,  “Okulların kapanmasıyla birlikte yolcu sayımızda zaten düşüş var. Zamlardan sonra halk genelde belediye otobüslerini tercih ediyor. Bunaltıcı güneş altında akşama kadar direksiyon sallıyoruz. Sonrada topladığımız bütün parayı akaryakıta veriyoruz. Şoför esnafı olarak çok mağduruz. Hakkımızı arayan soran yok. Bir an önce dolmuş ve taksi tarifesine iyileştirme yapılmaz ise kontak kapatacağız” diye isyan ettiler!  

AHMET METİN GENÇ AÇIK VE NET KONUŞTU!


Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, dün kurumumuzu ziyaret etti. Kendisiyle 50 dakikaya yakın bir televizyon programı yaptık. Genç, vatandaşlardan gelen “yol yapım çalışmaları ne zaman bitecek” eleştirilerine açık ve net cevap verdi. Ahmet Metin Genç,  “Asfaltlama işi çok parametreleri olan çetrefilli bir iş.  Olayı anlamak için işin içinde olmak lazım! Halkımızın erişim ve ulaşım konforunu etkiliyoruz biliyoruz,  onlardan af bekliyoruz. Beklemekte haklıyız. Biz vatandaşımıza temiz su içirmek istiyoruz. Siyasi olarak bir bedeli varsa alıyorum. Ben yarın sokakta dolaşırken, “neden bunu yapmadınız” demelerini kabul edemem. Hemşerilerimizden biraz daha müsaade istiyoruz. Bittiğinde, şebekelerde 50 yıl sorun olmayacak” dedi.

BAŞKENT’TE TRABZONLU KAYMAKAM!
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Daire Başkanı Araklılı hemşehrimiz Dr.Naci Aktaş, Ankara Etimesgut Kaymakamı oldu
Peki, Naci Aktaş kimdir?
1977 yılında Trabzon’un Araklı ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Araklı'da tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1999 yılında mezun oldu. Yüksek Lisansını İngiltere Exeter Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi ve Kamu Politikası alanında 2007’de tamamladı. Doktora eğitimini Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalında 2022 yılında tamamlayarak, Yönetim ve Organizasyon alanında Doktor unvanını aldı.


SÜRMEN, SÜREKLİ SAHADA!


AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Meryem Sürmen, çalışmalarını sürdürüyor. Trabzon’da Kadın Kolları olarak en aktif olarak çalışan isim olan Sürmen, her gün değişik ilçelerde partili kadınlarla birlikte ziyaretler yapıyor,  organizasyonlar gerçekleştiriyor. Türkiye’de AK Parti’nin en gözde Kadın Kolları Başkanı olan Meryem Sürmen’in faaliyetleri, Parti Genel Merkez’ince de takdirle karşılanıyor. Sürmen dünde, Ortahisar İlçe Kadın Kolları teşkilatı tarafından hayata geçirilen ‘Sokak Sokak  Ortahisar’ programına katıldı. Partili kadınlarla birlikte, Gülbaharhatun Mahallesi’ndeki evleri gezerek kadınların sorunlarını dinledi. Çalışkan, heyecanlı ve hırslı bir karaktere sahip olan Sürmen, partinin kadın kolu teşkilatlarını özverili ve disiplinli bir şekilde sevk ve idare ediyor.

YOL ÇİLESİ BİTMİYOR!


Çarşıbaşı’nın Salova (Haleye Mevkii) Mahallesi sakinleri yollarının yapılmamasına isyan ettiler. Mahalle sakinleri yaptıkları açıklamada, “geçen yıl yetkililerle konuşmamıza rağmen yollarımız aynı, yapılan bir hiçbir şey yok! Tam tersine eksilen çok şey var! Mahallenin mülkü amiri bildiğimiz kadarıyla muhtardır. Sayın muhtarımıza, yerel yöneticilerimize, siyasi parti temsilcilerine defalarca söylememize rağmen, bir arpa boyu yol alamdık. Allah aşkına bir gelin bakın, yol yol olmaktan çıktı. Taksiciler paramızla bile bizi evimize getirmek istemiyorlar. Lütfen artık feryadımıza kulak verin, yollarımızı yapın” şeklinde çaresizliklerini dile getirdiler!

KÜLTÜR PORTALI İSTİYORUZ!
Dün, kurumuzun WhatsApp hattına gelen bir mesaj vardı. Düşündük, taşındık vatandaşımız hak verdik. Mesajda, “Şehrin bir kültür portalı yok. Şehirdeki sosyal etkinlikleri belli başlı yerlerden geçmiyorsanız, haberdar olmak şansa kalıyor. Çoğu etkinliklerden, bittikten sonra haberdar oluyoruz. Ayrım yapılmadan bir kültür portalı kurulamaz mı? Geçenlerde THM Sanatçısı Aysun Gültekin, Büyük Şehir Belediyesi’nin organizasyonunda, Trabzon’da konser verdi. Ben konseri tesadüfen duydum. Gerekli tanıtım ve duyurular yapılmadığı için, konserde 30 kişi geldi. Bu 30 kişinin 15 kişisine de ben haber verdim. Bu sanat ve kültür şehrine yakışmıyor” ifadeleri yer alıyordu. Vatandaşımız çok haklı. Bir an önce Trabzon’a bir kültür portalı kurulması gerekiyor.


Yorumlar (3)
hiç 2 ay önce
dolmuşları otobüse çevirdiler denetim zaten yok bunları araçlar 12 kişilik aldıkları yolcu 16-17 kişi onlara sorarsan yolcu binmesin 8 kişi iken yolcu yine binmek istiyordu şimdi zam bahanesi altına saklanıp insan sağlığı ile oynamasınlar
hakkı kılıç 2 ay önce
cengiz özkan geliyor kimsenin haberi yok!!!kültür portalı kurulması gerekiyor.
MERTCE 2 ay önce
TRABZONA HAFİF RAYLI SİTEM GELMEMESİNİN EN BUYUK SEBEPLERİ BU SÖFER ESNAFIDIR YILLARDIR TRABZON HALKI BU DURMA MUZDARİP SİYASETCİLER BU ŞÖFERLERDEN CERKİNDİKLERİ YÜZÜNDEN MAÇLARA ADAM GİBİ GİDİP EVİMİZE GELEMİYORUZ STAD KENARINDAN RAYLI SİSTEM OLSA MEDENİ İNSANLAR GİBİ GİDİP GELİRİZ BU KARMAŞADAN KURUTULRDUK AMA NERDE MAZOT FİYATLARI ŞİMDİ 2.5 TL DÜŞTÜ PEKİ TASIMA ÜÇRETİ NEDEN DÜŞMÜYOR PEKİ HEPSİ YEDEK ŞÖFER KULLANIYOR DEMEKİ PARA KAZANIYORLARKİ AĞLAMALARINA BAKMAYIN ŞUNUDA SÖYLEMEM GEREK GELENELİ İNSANLARA KARSI YAKLAŞIMLARI COK KABA HELE ÖĞRENCİ KESİMİNE KARSI COK KABALAR

Gelişmelerden Haberdar Olun

@