Anahtar Deliği 17.12.2014

 BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NA KÜRSÜ KURULUYOR 20 Aralık cumartesi günü yapılacak olan AK Parti Trabzon il kongresi için Trabzon’a gelecek Başbkan Ahmet Davutoğlu için toplu açılış töreni düzenlenecek. Davutoğlu’nun gayrı resmi programı açıklandıktan sonra hareke

Anahtar Deliği 17.12.2014, 08:08
Anahtar Deliği 17.12.2014

 BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NA KÜRSÜ KURULUYOR

 20 Aralık cumartesi günü yapılacak olan AK Parti Trabzon il kongresi için Trabzon’a gelecek Başbkan Ahmet Davutoğlu için toplu açılış töreni düzenlenecek.

 Davutoğlu’nun gayrı resmi programı açıklandıktan sonra harekete geçen Trabzon Valisi Abdil Celil Öz öncelikli olarak tüm bürokratlara talimat vererek, açılışa hazır projelerin dökümanlarını istedi.

 Ardından da Başbakanlığın ilgili birimiyle ilişki kurdu ve yapımı tamamlanan projeleri sundu.

 Cumartesi günü Valilik önünde kurulacak kürsüye Başbakan Ahmet Davutoğlu çıkacak ve ilk kez geldiği Trabzon’da açılış kurdelası kesecek.

 Açılışı yapılacak projelerin Milli Eğitim Müdürlüğü ve Vakıflar Bölge Müdürlüğü projelerinin ağırlıkta olduğu söylendi.

REVİ’YE BÜYÜK DESTEK

[PAGE]

REVİ’YE BÜYÜK DESTEK

 Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan Trabzon’un siyasi vekaletini alan AK Parti İl başkan adayı Haydar Revi şehre döndükten sonra yoğun bir tempo içinde liste çalışmalarına başladı.

 Parti içinde herhangi bir gruba ön yargısı olmayan Revi’nin ilçeler dahil şehirdeki parti dengelerini gözeten 50 kişilik asıl 50 kişilik de yedek yönetim listesini hzırlayarak Davutoğlu’nun katılacağı kongrede delegelere sunacak.

 Her zamanki gibi Revi’nin etrafında yine eski il genel meclis üyeleri daha çoğunlukta ve kendisin il başkanlığı görevini almış olmanın mutluluğunu yaşıyorlar.

 Yönetim listesini yaparken eski il genel meclis üyesi arkadaşlarını dikkate alacağı, bu isimlerden bazılarını yönetime alacağı yönünde duyumlar alıyoruz.

 Görevi aldıktan sonra AK Parti içinden büyük destek gören Revi için partililer, Revi kimsenin adamı değil, partinin adamıdır, görevi başarıyla yapması için hiçbir olumsuzluk gözükmüyor diyorlar.

 SP ANAYASA MAHKEMESİ KARARINI BEKLİYOR

[PAGE]

 SP ANAYASA MAHKEMESİ KARARINI BEKLİYOR

 Milli görüşün Trabzon’da davasına en sadık isimlerden biri de eski il başkanı diş hekimi Mustafa Yılmaz’dır.

 İl başkanlığı görevi sona ermesinin ardından genel merkez Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Yılmaz’ın hedefinde Anayasa Mahkemesi var.

 Saadet Partisi olarak Anayasa Mahkemesi’ni iki dilekçe vermiş, şikayette bulunmuşlar.

 Birincisi siyasi partilere hazine yardımı.

 Bir milyonun üzerinde oy alan SP hazine yardımından yararlanamıyor.

 Yüksek mahkemenin bu yasayı bozarak, SP’nin de hazine yardımından yararlanmasını sağlayacağına inanıyor.

 Bireysel başvuruların da yapıldığı ülke genelindeki yüzde 10 seçim barajının kaldırılması da SP’nin ikinci başvurusu.

 Mevcut uygulama ile aldığımız bunca oyumuz çöpe gidiyor, uygulama temsilde adaleti kapsamıyor.

 Mahkemenin ülke barajını da sıfıra indirmesinden yana beklenti içinde olduklarını söyledi.

  SANAYİ ESNAFI GÜN SAYIYOR

[PAGE]

  SANAYİ ESNAFI GÜN SAYIYOR

  Değirmendere’deki Büyük Sanayi Sitesi eskisi gibi değil.

 Burada mesleğini icra etmeye çalışan esnaflar, eskisi gibi müşteri gelmemesinden şikayetçi, kazanamadıkları gibi çoğu esnaf cepten yemeye başlamış bile.

 Sanayi çarşısına şehir hastanesi kurulacak olmasından ötürü taşınma gündeme gelmesiyle birlikte Sanayi esnafının çoğunluğu rahatlamış.

 Belki taşınma vesile olur da bu mesleği bırakır çoluk çocuğumuzun rızkını başka işlerde ararız diyorlar.

 Mesleği uzun yıllardan beri yürütenler de sanayinin kaldırılmasıyla birlikte emekli olmayı düşünüyorlar.

 Kısacası, Sanayi esnafında büyük bir memnuniyetsizlik var.

 Sanayi yıkılacaksa bir an önce gerçekleşsin, biz de işimize bakalım diyorlar.

ORTAHİSAR BAŞKANINDAN BİN ÜYE

[PAGE]

ORTAHİSAR BAŞKANINDAN BİN ÜYE

 MHP Orthisar İlçe Başkanlığı görevine getirilen Burhan Bekar hızlı çıktı.

 Kendisinden beklenmeyen performans sergileyen Bekar, göreve başladıktan sonra 10 bin üye ve seçimde yüzde 40 oy barajını zorlayacak gibi görünüyor.

 Daha iki ayını doldurmadan yapmış olduğu bin üyeyi genel merkeze gönderen ve bu zamana kadar yapılmayanı başaran Bekar belki de Trabzon’da partisine has olmayan bir uygulamayı yaparak Ortahisar ilçe divanını toplayarak önemli bir farklılık sergiledi.

 Önümüzdeki günlerde yapılacak olan ilçe başkanlığı seçimine de yoğun bir biçimde hazırlanan Burhan Bekar ve yönetiminin seçilememekten yana herhangi bir tereddüt etmiyor.

Yorumlar (1)
MURAT BAŞKAN 6 yıl önce
büyük sanayi hacımehmete taşınacakmış... tam olarak belediye katı atık ayıklama tesislerinin önünden başlayıp eğimi az olan yamaçlara doğru... çimento fabrikası akoluk tarafına taşınacak... güzegah işleyişide çukurçayırdan erzurum yoluna inecek yeni yol direkt sanayiye girecek.. yani akçaabattan gelen bir kişi tepelerden direkt sanayi içine lambaya takılmadan girecek. buda sahil yolunun yükünü alacaktır...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@