KTÜ Farabi Hastanesinde korkutan iddia!

KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde dünyaya gelen bebeklerinin çelişkili gerekçelerle 15 gün boyunca yoğun bakımda tutulduğunu iddia eden aile mahkemeye gidiyor.

Yaşam 20.02.2017, 14:40 20.02.2017, 14:48
KTÜ Farabi Hastanesinde korkutan iddia!

Karadeniz’in en önemli sağlık merkezlerinden biri olan KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde şikâyetlerin ardı arkası kesilmiyor.


İddiaya göre geçtiğimiz ay hastanede bebekleri dünyaya gelen ailenin bebekleri doğumun hemen ardından Yeni Doğan Yoğun bakım servisine alındı. Yoğun bakıma alınma sebebi olarak aileye ilk başta, “Çocuk anneden şeker kaptı” denilmiş. 2 gün sonra çocuğunun durumunu doktora soran aile, “Bebekte şeker değil enfeksiyon var” cevabını aldı.

ALLAH’A HAVALE EDİYORUM

Çelişkili ifadelerden şüphelenen aile durumu BİMER’e bildirdiyse de gerekli cevabı almadı. Hastanenin yeni doğan servisinde yatan her çocuk için devletten bin TL destek alındığı ve çocuklarının bu yüzden gereksizce yoğun bakımda tutulduğunu duyduklarını iddia eden baba F.H. “Kokusuna hasret kaldığımız çocuğumuz sırf para için 15 gün boyunca orada tutuluyorsa yetkilileri Allah’a havale ediyorum” dedi. Hastane yetkilileri ise, “Para aldığımız doğru ama gereksiz yere çocuğu tutmayız” dedi. 

İDDİALAR ARAŞTIRILIYOR

Çocuklarının 15 günün ardından taburcu edildiğini belirten baba F.H. “Hastanede kaldığımız süre boyunca bizim gibi pek çok aile mağdurdu. Hatta başka bir ailenin yeni doğan bebeklerinin emziği bebeğin yaramazlık yaptığı gerekçesiyle serviste görevli hemşireler tarafından ağzına bantlanmış. Bu yüzden hastanede tartışma bile yaşandı. Yetkililerin olaya müdahale etmesini istiyoruz. Yasal yollara başvurmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

Hastane yönetiminin iddiaları araştırdığı öğrenildi.

Kaynak: Karadenizde Sonnokta
 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
Burak 4 yıl önce
Eger dogruysa doktor, eğer asilsiz iftiraysa ya da akli evvel para kapma derdiyse vatandaş karaktersiz
evet 4 yıl önce
dönersermaye parası olduğu müddetçe gereksiz işlemler herzaman olacak para herşey
EVET 4 yıl önce
Buna inanıyorum sgk tarafından ödenen yogun bakım ücreti çok yüksek
Muzaffer 4 yıl önce
İnanırım doğrudur.
Bundan 1 ay önçe Trabzon da bir özel hastaneye grip den dolayı bir serum takdırmak için gittim şok oldum 500-600 TL verdim çıktım.
Yurtdışından geldiğim için Türkiye de sosyal güvencem yok detaylı futurama mı aldım burada ki sağlık sigortama göndertim.
Adamlar bu kadar kan tahlilini grip için senden istemiş olmamazlar.
Lütfen burada ki aile doktorunla bağlandıya geç başka bir sağlık sorunun olmuş olabilir diye beni bilgilendirdiler.
Utanmasalar Beyin demografisi bile istayecekdiler.
Allah Devletimize kolaylık versin inanın bu faturalar Devlete katmerli olarak gidiyordır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@