Trabzonspor'un 2 genç oyuncusu 17 yaşındaki Abdülkadir Ömür ile 19 yaşındaki Yusuf Yazıcı’nın Ziraat Türkiye Kupası’nda Kızılcabölükspor ile oynanan maçta ortaya koydukları performans, camiada beğenildi.

İki oyuncuyu A takıma kazandıran Trabzonspor'un eski teknik direktörü olan altyapı sorumlusu Sadi Tekelioğlu, “Bu gençler Trabzonspor’un geleceği” yorumunda bulundu.

Sadi Tekelioğlu, 3’üncü Lig 1'inci Grup ekibi Kızılcabölükspor maçında gol ve asistlerle 5-0’lık galibiyette başrol oynayan Abdülkadir Ömür ile Yusuf Yazıcı'yla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Abdülkadir ve Yusuf’un daha fazla şans bulmaları gerektiğine dikkati çeken Sadi Tekelioğlu, şunları söyledi:

“Abdülkadir ile Yusuf Yazıcı, transfer edilen oyuncuların çoğundan iyi. Daha önce 3’üncü Lig ve alt lig takımlarıyla kupada maçlar oynandı. Bu isimlere bir dakika bile şans tanınmadı. Transfer edilen oyuncular tutmayınca gençlere sarıldılar. Onlar başarılı olsaydı bu çocukların yine ismi anılmazdı. Bu, kamuoyunda kendilerini kurtarmaya yönelik yapılan bir operasyon. Ersun Yanal, 20 günde mi bu çocukları hazır duruma getirdi? Ramil Sheidaev transfer edildi, o nerede? 12 maç oynamış, tek gol atamamış oyuncu var. Bu açıdan da yaklaşmak gerekiyor. Başkanımız ve hocamızın söylediği gibi eğer sabredilecekse, bu çocuklara sabredilsin. Uzakta aramaya gerek yok. Bu gençler Trabzonspor’un geleceği."
sadi-tekelioğlu

"GENÇLER TAKIMA MONTE EDİLMELİ" 

Genç oyuncuların yavaş yavaş takıma monte edilmeleri gerektiğini vurgulayan Sadi Tekelioğlu, şöyle devam etti:

"Bu çocuklar 7-8 yıldır eğitim alıyor. Zaten başarılı olacaklarını da biliyorduk. Kızılcabölükspor maçında da takımın en iyileriydi. Özellikle de Yusuf Yazıcı attığı ve attırdığı gollerle ön plana çıktı. Abdülkadir daha küçük olmasına rağmen o da iyi oynadı. Onun da iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Şu an 11’de oynayacak konumda olmasalar bile yavaş yavaş bu oyuncular takıma monte edilmeli. Trabzonspor bu oyuncuları kazandığında uzun vadede başarılı yerlere gelebilir. Sadece bu 2 oyuncu değil. Muhammet Beşir, Ramazan Övüç, Yağızcan Erdem, Savaş Çakır, Yüksel Şişman, Batuhan Artarslan ve Mertcan Çam da var. Yeter ki bunları görsünler. Bu oyuncular transfer edilenler kadar oynar."