Teknik direktör Abdullah Avcı yönetiminde Antalya’da yoğun bir kamp dönemi geçiren Trabzonspor’da Danimarka ile Dünya Kupası’na erken veda eden Jens Stryger Larsen ve ülkesinde bir ameliyat geçiren Marc Bartra’nın dönüş tarihleri belli oldu.

Larsen erken dönüyor

Danimarka Milli Takımı, Dünya Kupası’nda gruptan çıkamazken, büyük hayal kırıklığı yaşadı. Trabzonspor’un başarılı sağ beki Jens Stryger Larsen, 3 maçta da kadroda olmasına rağmen yedek kulübesinde bekledi ve süre alamadı.

Tecrübeli futbolcunun yaklaşık 1 hafta izin yaptıktan sonra Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ndeki çalışmalara katılması bekleniyor. Maxi Gomez’in formasını giydiği Uruguay ise H Grubu’nda Gana ile bugün son maçına çıkacak. Uruguay’ın gruptan çıkması için kazanması gerekiyor.

Marc Bartra da 1 hafta sonra

İspanya’da burun ameliyatı olan Marc Bartra’nın 1 hafta sonra takıma katılacağı öğrenildi. İzin sürecinden sonra operasyon geçiren ve bu nedenle Antalya kampında yer almayan tecrübeli futbolcunun kesin durumu, Trabzon’da yapılacak detaylı kontrollerin ardından netleşecek.

İspanyol futbolcunun yokluğunda stoperde formaya yakın isimler Hüseyin Türkmen ve Denswil olarak gözüküyor.