banner526

banner533

banner535

Ziya Doğan: Trabzonspor'da Şampiyonlar Ligi'ndeyken...

Ziya Doğan o demecini hatırlattı

Trabzonspor 01.05.2017, 16:42
Ziya Doğan: Trabzonspor'da Şampiyonlar Ligi'ndeyken...
Trabzonspor'un eski teknik direktörü ve şuanda Kastamonuspor 1966'nın teknik direktörlüğünü üstlenen Ziya Doğan takımını play off'a taşımasının ardından açıklamalarda bulundu

Gündeme dair özel açıklamalarda bulunan Ziya Doğan'nın röportajından satırbaşları şu şekilde:

'İnandık ve başardık'

"Ligin ilk yarısında düşme potasındaki takımın 2 puan üstündeydik. Devre arasında transferler yaptık ve kısa zamanımız vardı. Her zaman Play-Off'ta olacağız dedim. İnandık ve başardık. Ligin ikinci yarısında çok önemli bir çıkış yakaladık. İlk yarıda çok önemli maçlar kaybettik ve bunun yanında beraberlik aldığımız maçları kazansak daha farklı olabilirdik. Şu anda Play-Off'tayız ve hazırlıklarımız devam ediyor.Play-Off'taüst lige çıkabilirsek 3 yıl üst üste şampiyon olacağız. Bu dönemde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Play-Off'ta final oynayıp şampiyon olmak istiyoruz"

'Günümüzdeki teknik direktörler kapı aşındırıyor'

"Trabzonspor'da Şampiyonlar Ligi'nde bile oynarken bir demecim var. "Ben gerekirse giderim PAF Takımda hocalıktan başalarım"diye. Günümüzdeki teknik direktörler kapı aşındırıyor ve bu durum beni üzüyor. Birisi desin, "Ziya Doğan beni alın, şu adamı araya soktu!" desin. Süper Lig'de sorunlu takım çalıştırmaktansa, 2. Lig'de takım çalıştırmak ve o takımla başarıyı yakalamak daha keyifli tabii anlayana... Türkiye'nin halini herkes biliyor. Fakat kimse üzerine bir şey almıyor. Futbol rantın döndüğü yer ve haksızlıklar oluyor"

'Bu yabancı kuralını hangi mantık kabul eder'

"Ben şu andaki yabancı kuralına yanlış diyorum. Sen üreten ülke olursan ve yurt dışında 100 tane oyuncun oynarsa bu kural geçerli olur. Ama önce üretmek lazım, bu kuralı hangi mantık kabul eder. Bu kural Türk oyuncuların önüne tıkıyor"

Radyospor -Ajansspor

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
Süleyman Özmen 3 yıl önce
Çok doğru konuşmuş ama anlayana
SALİH 3 yıl önce
ADAMSIN ADAM.
Osman 61 3 yıl önce
Helal sana ziya hocam
Ali Yılmaz 3 yıl önce
Adam gibi adam Ziya Doğan
Yasar Dursun 3 yıl önce
Türk oyuncular rekabete Hazir degilse, ozaman avrupayi hic düsnmesinler. Bütün avrupa liglerinde yabanci sayisi serbest! Biz neyi tartisiyoruz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@