banner556

Yine aymazlık, yine utanmazlık

Trabzonspor, şike kararlarının uygulanması için İsviçre Federal Mahkemesi’ne başvurdu, reddedildi. Fener yine algı oyunuyla saptırmaya çalıştı ama yemezler!

Trabzonspor 27.08.2020, 20:43 27.08.2020, 20:56
Yine aymazlık, yine utanmazlık

Haber61/Spor Servisi

Fenerbahçe yine tribüne oynuyor! Avrupa’ya şikeden dolayı alınmadığınızı hiçbir şey tarihten silemeyecek.. 

Fenerbahçe, Trabzonspor'un İsviçre Federal Mahkemesi’ne yaptığı itiraz başvurusunun reddedildiğini Trabzonspor tarafından  17.000.-CHF (137 bin TL) tutarında tazminat ödenmesine karar verildiğini bir başarıymış gibi kamuoyuna sunuyor.

ALGI YAPMAYA KALKTILAR ELLERİNDE PATLADI

Peki gerçekten bu bir başarı mı?
Hayır tabiki, yine kendileri çalıp kendileri oynuyor, yine camialarının kandırıyor, yine şımarıkça spor kamuoyunu yönetme çabası içerisindeler!
Halbuki Fenerbahçe şikeden dolayı Avrupa’dan men aldı! Burası kesin. Şike yapmadıklarını ileri süren Fenerbahçe, Avrupa’ya alınmayarak zaten şike yaptığı tescillendi. 

İÇ İŞLERİNE KARIŞMAYACAKLAR AMA.. 

Bundan sonra Trabzonspor, TFF’ye müdahale edilmesi, şampiyonluğun Fenerbahçe’den alınıp kendilerine verilmesini istemek için ardı ardına CAS ve FİFA’ya başvurdu. Onlar da yerel federasyonlara karışmayacaklarını söylediler. Haliyle Trabzonspor yine son kalan hukuk yolunu denedi yani İsviçre Federal Mahkemesi’ne gitti. Onlar da bu kararı alamayacaklarını bildirdiler. Yani olay bundan ibaret. Öyle kupamız tescillendi, Trabzonspor’un şike başvurusu reddedildi diye bir durum yok! TFF’ye karışıp karışmayacakları konusundaki karardır bu.. 

ÖLENE KADAR HÜKMÜ SABİTTİR

Şu son mahkeme sürecini bile ‘şike yapmadık ha’ konumuna nasıl getirdiler. Hayretle spor kamuoyu takip ediyor ve gülüyor! Hem de kahkaha atarak! Ortada zaten olan bir şike yaptırımı var Fenerbahçe Avrupa’ya alınmadı! Bu bir cezadır ve ölene kadar hükmü sabittir hiçbir şekilde de değiştirilemez. TFF Trabzonspor’a şampiyonluğunu vermeyerek Türk futbol tarihine kara bir leke olarak geçmiştir.

Yorumlar (26)
Ayhan 5 ay önce
Tamam birakin artik şu şike davasini fenerbahceye yüzyilin darbesini vurmak istiyorsan bu sene şampion olmamiz lazim ne Ali koc kalir nede Emre cünkü son şanslari haydi trabzon bu sene El ele sampionluğa
halil bilgin 5 ay önce
Sen bırakırsan gün gelir karşı taraf bırakmaz... zaten bıraka bıraka bu aşamaya gelindi...
Kenan 5 ay önce
Hakem satın almadıktan sonra şampiyonluk vermezler boşa umutlanmayalım. Gidelim takımımızı yensede yenilsede destekleyelim eğlenmemize bakalım
Hamburg 5 ay önce
Şimdi asııl konu"Hani biz bu davaları kazanaçaktık"ey yönetimler
Ali 5 ay önce
Şikeden dolu bütün Sampiyonlukların fener. Trabzonsporun sampiyon oldugunu kainattaki tüm insanlar biliyor ve 3 mahkeme ve avrupada onayli .Sampiyon olan Sampiyonlar ligine giderdi.ZAVALLILAR.
Lazz 5 ay önce
Yavuz hirsiz ev sahibini bastirirmiş.Fenerbahce şike yapmiştir .CAS onaylamiştir.Bunu hicbirzaman silemeyecekler.Yaşasin Cehennem Zalimler icin.
İbraam 5 ay önce
Kupayı yanlış yerde arıyoruz.. Ankara’ya bakın. He şike var, gerekirse 5 Yıl Avrupa’ya gitmeyiz diyene bakın. Avrupalı diyorki; ben şikeyi tespit ettim, FB yi Avrupa’ya almıyorum, ama şampiyonluğunu verecek olan TC dir. Gidin kupanızı çalıp FB ye verene hesap sorun.
Kaptan 5 ay önce
Avrupanın futbol kurumları adeta çiftestandart uyguluyor.Adalette uzak siyasi bir karar mekanizmasıyla çalışıyor.Mantığı olmayan kararlar alabiliyor.
Ofli 5 ay önce
Sampiyon olanlar Sampiyonlar ligine giderdi. Haramlarla dolu maziniz var.gercek büyuk hTrabzonspor.sampiyonluklarin hepsi bembeyaz tertemizdir
Türker 5 ay önce
Artık şike davasıyla ilgili tek kelime dahi duymak istemiyorum.Tek amacımız yeni kupalar yeni zaferler olmalı.Bu konu burda kapansın.Boş yere ortamı da germeye gerek yok..
BAMM 5 ay önce
İSVİÇRELİ BİLE DİYORKİ 2011 ŞAMPİYONU FENERBAHÇEDİR FENERBAHÇEYİ YIKMAK İÇİN YAPILAN BİR OYUNDU KUPA ZATEN YERİNDE
halil bilgin 5 ay önce
Kupanın sizde olması Şikeci olmadığınız anlamına gelmez... TESCİLLİ ŞİKECİSİNİZ...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@