Usta Trabzonspor'un borcunu açıkladı

Başkan Muharrem Usta kulübün bugünkü borcunu açıkladı.

Trabzonspor 26.10.2017, 18:52 26.10.2017, 23:02
Usta Trabzonspor'un borcunu açıkladı

Haber61 - Spor Servisi - Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta Kulübün borcunu 200 Milyon Euro olduğunu söyledi.Başkan Usta, yaptığı açıklamada "Biz yönetime geldiğimizde zor bir süreç vardı. Trabzonspor’un ciddi oranda sıcak paraya ihtiyacı vardı. İlk mali kongre sonrasında bir açıklama yapmıştım. Bizim aldığımız borç 590 Milyon TL'idi. Bunları teker teker açıkladım. Futbol kulüplerindeki borç Euro bazındadır. 190 milyon Euro borç vardı. Şuanda 200 milyon Euro. Burada büyük kur farkı var. Trabzonspor tarihinde kasaya ilk defa öyle sponsorluklar girdi ki. O borç 190 milyona nasıl geldi. Bunu sorgulamak lazım. Bu borcun yıllık faizi 125 Milyon. Yani hiç birşey yapmasanızda Türk Lirasında 850 Milyona geldi. 200 Milyon TL de içeriye sponsor koydum. Biz kendi dönemimizde bütçe açığı vermedik. Herkes bu soruya cevap arasın. 200 Milyon Euro’ya nasıl gelindi." ifadelerine yer verdi.


 
Yorumlar (8)
6161 3 yıl önce
Bşk bir kongre üyesi olarak sana güveniyorum. Bence trabzonspor un son şansı sensin. Biz çok boş adamlar gördük. Sen adamsın yolun açık olsun bu yolculukta. Boş sözlere kulak tıka
Ferdi 3 yıl önce
Başkan bu para sürekli artacakmı? Bu borç yüksek bonservisli futbolcular almayın.alt yapıdan yıldız futbolcular çıkabiliyor neden bunlar yerine pahalı transfer yapıyosunuz.menejerlere neden paralar yediriyosunuz.babanızın parasımı bu?birde gidin brezilyadan afrikadan çok daha ucuza futbolcu alabilirsiniz.aksi halde iflasa gidecek bu takım.
EMİR. 3 yıl önce
İNŞAALLAH BÜTÜN KULÜPLER BATAR,UYUTULDUĞUMUZ YETER.
Mustafa kemal 3 yıl önce
Neymar,ın bonservisi bile 225 milyon euro bizim abdulkadir , 2 sene sonra 150 milyon euro ya barcelona ya gider bu şekilde borc kapanabilir. Tabi abdulkadir beklenen gelişimi gösterir ise. Fakat şu hali bile bence neymar dan daha iyi.
kemalsdk 3 yıl önce
Gökhan denen ,,mahlukat,,,OF lular ne yaptı la sana,,,,,,
kologlu 3 yıl önce
Trabzonsporumuz icin cok fazla bir borc Allah kolaylik versin..durum hic iyi gorunmuyor
Gökhan 3 yıl önce
Ee hani kulübü kurtaracaktın. Bataklık gibisiniz kardeşim camurun içine çekiyorsunuz. Önce hacı sonra bu muşmula .. kapıya oflular giremez yazana kadar maç bile izlemeyecem
hakan 3 yıl önce
Muharrem oflu mu lan ? Oflulardan büyük yaranız var zaten çekemeyen anten taksın.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@