7m

7m

hyundai

Trabzonspor’un şampiyonluğunu çekemeyen holiganlar olay çıkardı

Trabzonspor, Süper Lig’de rakiplerini eze eze şampiyon oldu.

Trabzonspor 01.05.2022, 10:24 01.05.2022, 11:12
Trabzonspor’un şampiyonluğunu çekemeyen holiganlar olay çıkardı

Trabzonspor, Süper Lig’in 2021-2022 sezonunun 35. Haftasında şampiyonluğunu ilan etti.

Bordo maviler evinde oynadıkları Antalyaspor karşılaşması sonrasında ihtiyacı olan 1 puanı alarak şampiyonluğunu ilan ettiği anda tüm Türkiye’de kutlamalar başladı.

Trabzonspor’un il il şampiyonluk kutlamaları görüntüleri için tıklayın…

Trabzonspor’un şampiyonluğunu hazmedemeyen holiganlar da sahneye çıktı. Kutlama yapan taraftarlara saldıran holiganlar olay çıkardı.

Zeytinburnu’nda Trabzonspor taraftarına saldırı

İstanbul’un Zeytinburnu bölgesinde sevinç gösterilerini hazmedemeyen holiganlar Trabzonspor taraftarına saldırdı. Kendini savunan bordo mavili taraftar ile holiganlar arasında kavga yaşandı

Samsun’da da holiganlara biber gazı

Bordo-mavili taraftarlar maçın bitmesinin ardından Samsun’da konvoy yapmak istediler. Samsunsporlu olduğunu belirten bir grup buna engel olmaya çalıştı. Samsunspor taraftarına polis biber gazı ile müdahale etti.

Eskişehirspor’de holiganlar sahnede

2010-11 sezonunun tescilli şikecileri arasında yer alan Eskişehirspor'un taraftarları Trabzonspor'un şampiyonluğunu sindiremedi

2021-2022 Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonu’nun 35. haftasında Antalyaspor ile 2-2 berabere kalarak şampiyonluğunu ilan eden Trabzonspor’un taraftarı yurdun dört bir yanında kutlama yaptı. Fakat Eskişehir’de Eskişehirsporlu taraftarlar sokağa dökülerek kutlamalara engel olmaya çalıştı.

Maç saatlerinde meydanlarda yerini alan yüzlerce Eskişehirspor taraftarı, besteler söyleyerek yürüyüş yaptı. Uzun zamandır iki takım arasında devam eden gerginlikle birlikte Eskişehirspor taraftarı Trabzonspor'un şampiyonluğunu sindiremedi.

Ulus Anıtı Meydanı’nda bir araya gelen yüzlerce Eskişehirspor taraftarı beste söyledikten sonra meşale yaktı. Meşalenin ardından da Trabzonspor atkısı yakıldı.

Topluluktan habersiz şekilde cadde ve sokaklarda gezen Trabzonspor taraftarlarıyla Eskişehirspor taraftarları arasında küçük çaplı gerginlikler yaşandı. Emniyet mensupları ise büyük çaplı olayların olmaması için geniş güvenlik önlemi aldı.

Kocaeli’de gerginlik

Kocaeli’de Trabzonspor'un şampiyonluk kutlamasında gerginlik

Kocaeli’de Trabzonspor’un şampiyonluğu sonrası Kocaelispor ve Trabzonspor taraftarları arasında gerginlik yaşandı. Kocaelisporlu holiganlar gözaltına alındı.

Kocaelispor taraftarı, şehrin merkez noktalarında toplandı. Şampiyonluğu kutlamak için meydana gelen Trabzonsporlu taraftarlara saldıran , Kocaelispor taraftarları gözaltına alındı. Kocaelisporlu taraftarların meydandan uzaklaştırılmasıyla beraber olaylar yatıştı.

Kadıköy’de Trabzonsporlulara saldıran Fenerbahçelilere gözaltı

Trabzonspor, Antalyaspor ile beraber kalarak 11 yıl sonra şampiyonluğunu ilan etti. Bordo mavili taraftarlar Kadıköy Bağdat Caddesi’nde şampiyonluklarını kutlamak istedi. Cadde’de Fenerbahçeli taraftarlar yoldan geçen Trabzonspor taraftarlarının araçlarına saldırdı. Araçlara saldıran taraftarları polis ekipleri gözaltına aldı.


Yorumlar (10)
61ahmet61 3 hafta önce
Trabzonspor şampiyon olunca dostu kim düşmanı kim ortaya çıkmıştır.Çıkmaya da devam etmektedir.Trabzonsporlu olmak bir ayrıcalıktır.
61 3 hafta önce
Benceye de
oflidu 3 hafta önce
hadi hepsini anladımda şu sansuna ne oluyor,bunların öteden beri gelen bir karın ağrısı var hayırdır nedir ne zorunuza gidiyor yalamalar okadar sene kutlandı ist bul takımalrı bişey demedınızde bizmi zorunuza gittik,alısın alışın benec alısın seve seve alısın bence .siz benı anladınız ..toplamalar sizi :)
mulla balaban 3 hafta önce
Eskişehirspor'un amatör kümeye kadar yolunuz var inşAllah oralarda sürünürsünüz ya şu Kocaeli ve Samsun taraftarına ne demeli Trabzonspor'un onlara ne kötülüğü dokunmuş
Yavuz01 3 hafta önce
Şampiyonluğu Fenerbahçe'nin stadının, genel merkezinin, taraftar derneklerinin, bütün profesyonel ve amatör spor branşlarının tesislerinin, merkezlerinin olduğu Bağdat Caddesi'nde kutlamaya çalışmak nedir? Olay çıkacağı çok belli değil mi?Ne gerek var böyle gerginliklere?
SErkan 3 hafta önce
Orası vatan toprağı değil mi , sanki rakibimiz vardı tek başına elimizi kolumuzu sallıya sallıya şampiyon olduk.
mahmuTS 3 hafta önce
saldıranlar hep fbli bjki..gsliler bunlardan daha adam çıktılar
Aks 3 hafta önce
Samsunspor diye vor kulüpvar insaallah süper lige Cikamaz cikmamda inşaallah bizim elimizden lig düşer
Özgür ata 3 hafta önce
Her zaman söylerim, TS’un dostu yoktur
ESS 3 hafta önce
Eskişehirde hiçbir takımın kutlama yapmasını müsade etmezler.Cincon.Fenerbostan veya 8taş farketmez.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@