Trabzonspor’dan CAS kararını incelemeye alıyor!

Bordo mavili kulüp CAS’ın verdiği gerekçeli kararın tam çevirisin yapılmasını bekliyor.

Trabzonspor 30.03.2017, 16:08
Trabzonspor’dan CAS kararını incelemeye alıyor!
Haber61 Spor Servisi

Trabzonspor’un şike süreciyle ilgili UEFA’nın kararını taşıdığı CAS’ın başvuruyu reddetmesi üzerine basında ve sosyal medyada büyük bir bilgi kirliliği oluştu.

Son olarak bugün bazı internet siteleri CAS’ın gerekçeli kararlarını yayınlayarak yaptığı çeviride Trabzonspor’un istekleri ve TFF’nin skandal savunmasına yer verildi. Haberlerde özetle TFF’nin Fenerbahçe suçlu olsa dahi kupanın Trabzonspor’a verilmeyeceği şeklinde savunma verdiği, Trabzonspor’un ise maddi kayıpları ile 2010-11 sezonu şampiyonluk kupasını istediği ifade edildi.

Ayrıca aynı haberlerdeCAS’ın vermiş olduğu kararların şu şekilde olduğu belirtilmişti; 1- Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Tic. A.Ş., Trabzonspor Futbol İşletmeciliği Tic. A.Ş. ve Trabzonspor Kulübü Derneği'nin yağtığı başvuru reddedilmiştir.  2- 17 Eylül 2015'te UEFA Tahkim Kurulu'nun, UEFA'nın 2010-2011'de gerçekleşen şike suçlamaları sonucundaki yerel yaptırımlara karışamayacağı yönündeki kararı onaylanmıştır.  3- CAS ofisi tarafından hesaplanacak olan tahkim ücreti, temyize gidenler tarafından kabul edilecektir. 4- Temyize giden taraf (Trabzonspor); UEFA, Fenerbahçe ve TFF'nin dava ile ilgli harcamaları karşılığında 5 bin İsviçre Frank'ı ödeyecektir.  5- Diğer tüm talepler ve itirazlar reddedilmiştir.

TRABZONSPOR HAREKETE GEÇTİ
Haber61 Spor Servisinin konuyla ilgili olarak bilgi aldığı Trabzonspor yöneticileri ise medyaya yansıyan haberlerin ve çevirinin çelişkilerle dolu olduğunu ifade etti. Ayrıca bordo mavililerin CAS kararına ilişkin dosyanın ayrıntılı çevirisinin yapılması için harekete geçtiği ve Cumartesi gününe kadar resmi internet sitesinden gerekli açıklamanın yapılacağı bildirildi.

Trabzonspor’un CAS kararıyla ilgili geçtiğimiz gün yaptığı ilk açıklama ise şu şekildeydi; TIKLAYIN
 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (10)
KEREM 4 yıl önce
Casmaya gerek yok. Kupa Cumhurbaşkanında. Gerekirse 5 yıl avrupaya gitmeyiz diyen ve Trabzonda tulum çıkaran liderimiz var. Yaşasın hırsızlara destek veren adalet.
taraftar 4 yıl önce
Trabzonspor HAKLI OLSA BİLE kupa iade edilip şampiyonluğu TESCİL EDİLMEYEBİLİR KUPA VERİLMEYEBİLİR deniyor! Bu nasıl akıllara ziyan bir görüştür. Üstelik orada bunu söyleyen kurum Cas değil TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU'dur! Ülkenin içler acısı halini görün! Son olarak: Şike sürecini örtpas edip algı operasyonu yapanlar, masa başı kulislerle TRABZONSPOR kulübünün hakkını gasp edenler HANGİ GÜÇLER ise onlara HAKKIMI HELAL ETMİYORUM!! ALLAHIM SEN HESABI ÇABUK GÖRENSİN BUNLARIN CEZALARINI MAHKEME-İ KÜBRADAN ÖNCE BU DÜNYADA DA ALEM'E İBRET EN KISA ZAMANDA VER AMİN AMİN AMİN...
ŞEHZADE 4 yıl önce
Doğruya doğru.Akp şikecileri resmen korudu.Bu konuda sınıfta kaldı.Ülkeye yaptıklarını bir tarafa koyuyorum.
kamuran 4 yıl önce
fenerin en büyük koruyucusu seçim evet demenizi istiyor, haydi Trabzon sandıktan %90 evet çıkarmaya var mısın???
vatandaş 4 yıl önce
TFF, DAVADA TRABZONSPOR'UN BİR HAKKI OLMADIĞINI BELİRTMİŞTİR. Trabzonspor, suçlanan takımın yerine geçmeyi talep etmektedir. TFF, Fenerbahçe'nin ceza alması halinde bile Trabzonspor'un 2010-2011 sezonu şampiyonluk kupasını alamayacağını belirtmiştir. TFF ve UEFA'nın kurallarına göre; Fenerbahçe'nin cezalı bulunması halinde bile ödülün doğrudan ikinciye (Trabzonspor) gitmeyeceği belirtilmiştir. Trabzonspor, örnek olarak 2004-2005 İtalya Serie A sezonunda Juventus'un kupasının alınmasını örnek göstermiştir ancak o sene şampiyonluk kupası ikinci sıradaki Milan'a veya başka bir takıma gitmemiştir.
hata 4 yıl önce
o yılın kupası intere gitti canım kardeşim, inter şampiyon ilan edildi. 2011 kupası da akspora gitti
TSTS 4 yıl önce
Eee Azize teyze tazminata baslamis bile gelde gülme hem suclu hem güclü.Planlanmis yapilan sike demek simdi kendi mahkemesiyle temize cikti ve tazminat alacakmis?
uğur yalçın 4 yıl önce
ben tercüme edeyin halk dilinde görülen luzum üzerine fenerbahçeye hiçbir yaotırım uygulayamayız siz kendi ülkenizin liderine başvurun cevaplar ondadır ilacınızda ondadır stop anladın kapiş
uğur yalçın 4 yıl önce
ben tercümede yardımcı olayım hala anlayamadıtsanız diyorki durumlar vahim hava karlı don olabilir don neyve ve sebze fiyatlarında indirimemi kaldırımamı sebep olur bu dondur belli olmaz diyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@