banner556

Trabzonspor yazarından flaş iddia “Alanyaspor maçında Trabzonspor yönetimini tuzağa çekerek düşürmek istediler”

Trabzonspor yazarı Ali Kemal Yazıcı Haber61 TV'de önemli bir iddiada bulundu.

Trabzonspor 27.08.2020, 00:05 27.08.2020, 21:03

Haber61 – Spor Servisi – Trabzonspor’da yaşanan son gelişmeler Haber61 TV’de ekranlara gelen programda gündeme geldi.

Haber61 Genel Koordinatörü Tuncay Lakot ve Yeni Şafak Trabzonspor yazarı Ali Kemal Yazıcı önemli değerlendirmelerde bulundu.

Ali Kemal Yazıcı Alanyaspor maçı ile ilgili önemli bir iddiada bulunarak, Trabzonspor yönetiminin tuzağa düşürülmek istendiğini söyledi. Yazıcı, “Gözlemci raporuna göre başkan Ahmet Ağaoglu, başkan yardımcısı Ertugrul Doğan ve 6 yönetici daha alacağı cezayla yöneticilikten düşecekti. Sadece Mehmet Yiğit Alp ve yönetici Eda Lermi PFDK'ya sevk edilmedi. Oradaki hedef Trabzonspor yönetim kurulunu düşürmek. Trabzonspor’un enerjisini içerde harcayıp şampiyonluğu diğer taraftan götürmek. Hesap tutmadı” dedi.

Trabzonspor yazarından flaş iddia “Alanyaspor maçında Trabzonspor yönetimini tuzağa çekerek düşürmek istediler”

Ali Kemal Yazıcı şunları söyledi;

“DENİZLİ MAÇINDA TRABZONSPOR AVANTAJINI SAHAYA YANSITAMADI”

Denizlispor maçı 1-0 galipsin, soyunma odasına giriyorsun, Konya Başakşehir maçını soruyorsun. 3+-1 Konyaspor önde. O anda bana hiç kimse futbolcunun teknik direktörü dinlediğini anlatamaz. Futbolcu o anda motivasyonunu en üst düzeye çıkarır, koordineyi sağlar birlik beraberlik içinde sahaya çıkar, o maçı kazanıp Konyaspor-Başakşehir maçının sonucunu bekler, Ona göre kendine yön verir. Aynı Trabzonspor sahaya çıkıyor Denizlispor’un serbest vuruşundan gol yiyor. Ne motivasyon var ne görev paylaşımı var, Alan ve adam paylaşımı yok. Top geliyor ve gol yiyorsun. Trabzonspor moral ve motivasyon olarak devre arasındaki avantajını sahaya yansıtamadı. Ben şu iddiada bulundum. Futbolcu Aralık ayında Trabzonspor’un ceza alacağı gündeme geldiğinde, pandemi nedeniyle lige verilen arada bunun düzelmeyeceğini bildiği için konsantrasyon sağlayamadı.

“SENİN DOSYANIN KARARA BAĞLANMASI İÇİN TÜRKİYE’DE BASTIRAN KULÜP GALATASARAY”

Aralık ayında UEFA’da bizim dosyamız açıldı. Senin dosyanın karara bağlanması için Türkiye’de bastıran kulüp Galatasaray. Bizim eksik bıraktığımız, Trabzonspor’un askıya aldığı, bir şey olmaz dediği, eski başkan Muharrem ustanın 38 milyonluk borç. UEFA diyor ki, sen Muharrem Usta’dan seçimi aldın, ibra ettin. Bilançoda yazıyor Muharrem Usta 37 Milyon 846 Bin TL. Bir sene sonra Aralık ayında mali genel kurulda bu adamın ismi bilançoda yok. Bu para ne oldu? Belgesi nerde? Ama işin acı tarafı Galatasaray ile aramızda 3 puan fark var. Galatasaray geçen sene Başakşehir’i geçtiği gibi Trabzonspor’u da devre dışı bırakıp Başakşehir ile baş başa kalmak için en fazla bastıran o.  Ama maalesef bizim kulübümüzdeki arkadaşlarımız her şeyi 3 direğin arasından giren topa bağlamış. Sahada bağırıyorsun. O noktaya getirme için. Sen saha dışında gücünü ortaya koymak için ne hamle yapıyorsun? 

“TRABZONSPOR’UN ŞAMPİYONLUĞUNUN ELİNDE ALINDIĞI MAÇ GAZİANTEP’TEKİ GAZİANTEP MAÇI”

Trabzonspor’un şampiyonluğunun elinde alındığı maç Gaziantep’teki Gaziantep Maçı. Arada Malatyaspor maçı işi kurtardı Trabzonspor adına ama Orada kalem kırılmıştı. Ama ne acıdır ki; bu süreçte bana hiç kimsen düşme olmayacağını pandeminin başında bu ligde cirit atanların bilmediğini söyleyemez. Düşmenin kaldırıldığı sezon sonunda alınmış bir karar değil. Düşecek takımlara sizi düşürmeyeceğiz dediler. Ama Trabzonspor karşı hamleyi yapamadı. TFF’deki Trabzonlu üyelerin uyarılarına ikazlarına ve oradaki mücadelelerinin içerisinde topluma yansıyanlar göz önüne alınarak hiçbir hamle yapılmadı. 

“TRABZONSPOR YÖNETİMİNİ TUZAĞA ÇEKEREK DÜŞÜRMEK İSTEDİLER”

Alanya’da tuzağa düştük. Alanya’da Trabzonspor’un tuzağa düşürüldüğü en önemli argüman oynandı. Orada en büyük hedef kavga çıkarmak, Trabzonspor’u farklı algılatmak değil. Göztepe maçında aynı iş oldu. Fazla iş büyümedi Alanya’da iş patladı. Gözlemci raporuna göre Başkan, Başkan yardımcısı, Eda Lermi ve Asbaşkan Mehmet Yiğitalp dışında en az ceza alan 18 ay alıyor ve yönetim düşüyor. Oradaki hedef Trabzonspor yönetim kurulunu düşürmek. Trabzonspor’un enerjisini içerde harcayıp şampiyonluğu diğer taraftan götürmek. Hesap tutmadı. Mustafa Hacıkerimoğlu o maçta. TFF tüzüğüne göre TFF Yönetim Kurulu üyesi bir maça giderse gözlemcinin raporunun hükmü yok o maçta rapor tutarsa. Mustafa Hacıkerimoğlu maçta, dönülüp raporlar yazılıyor, raporlar okunuyor Ahmet Ağaoğlu 24 ay, en az alan 18 ay. 18 Aydan fazla ceza alan yönetim düşüyor. Yani görev iptal oluyor, 7 kişi ceza alınca yönetim kurulu düşüyor. 6 kişi olursa sorun yok, 7 kişi olursa yönetim düşüyor. Ne zaman ki Mustafa Hacıkerimoğlu raporu ben yazacağım dedi, Alanyaspor Başkanının yaptıkları, Trabzonspor Başkanının yaptıkları ve yapılanlar göz önünde bulundurularak cezalar verildi. Hacıkerimoğlu raporu tutturdu, cezalar 45 günle sınırlandırıldı. Trabzonspor yönetim Kurulunu görevden düşürerek Trabzonspor’un ipini orada çekecektiler. Bütün hesaplar o yöndeydi. Direkten döndü. 
 

Yorumlar (18)
Serko61 5 ay önce
Arkadaşlar herkese bu programı tavsiye ederim hem objektif hemde doğruların konuşulduğu bir program, Ali kemal Yazıcı gerçekten bu işi bilen ender spor yazarlarından, hemde bizden biri.
Serko61 5 ay önce
Soruyorum size alanya maçında gözlemcinin başkana 24 ay diyer yöneticilere 18 ay istemesi normal mi eğer maçta tff yönetim kurulundan bir yönetici olmasaydı bu rapor geçerli olacaktı, artı UEFA,nin pandemi doneminde tele konferans yöntemiyle bize apar topar ceza vermesi sizce normal mi, artı bizdeki satılık kaptanda işin içine girince şampiyonluk uçtu gitti malesef..
yakup 5 ay önce
diyorsunuz ki amaçları şampiyonluğu öbür taraftan götürmek. götürmiyeceklermi yani. kim engel olacak adamlar elinden şampiyonluğu alenen alıp başakşehire verdiler ne yapa bildin.
TRABZONSPOR 5 ay önce
hepsi senaryo şampiyonluğu el birliği ile verildi ve bunu anlayan gören bu taraftarı siz ne zannetiyorsunuz TRABZONSPOR bir efsane olarak tarih sayfalanda yerini aldı 1996 yılından itibaren de artık yok
taraftar 5 ay önce
Trabzonspor'a haksızlık yapıldı Dinlenince herkes bilim adamı.arkadaş Kim senin deden Ankara maçını -antalya maçını konuşmuyor.neden hiç kimse 8 dakikada yenilen 3 golü konuşmuyor.neden hiç kimse 40 senedir beklediğimiz şampiyonluk ayağımıza geldikonuşmuy or
halil bilgin 5 ay önce
trabzonspor un enerjisini sözde trabzonsporlu muhabir ya da spor yazarları yeterince harcıyor... dışarıya gerek yok...
Özgür Karadeniz 5 ay önce
Boş konuşmuş
Ersan 5 ay önce
Ne biliyorsan anlat. Nereden biliyorsun boş konuştuğunu?..
GEDİKLİ 5 ay önce
İşte gerçekler su yüzüne çıkıyor. Daha önce söylediğim gibi bunun sonuçları olacak.Ama zamanı var. Sağlıcakla
Ahmet Mutlu 5 ay önce
hepsi boş konuşuyor kimse çikip diyemiyor tayyip erdoğan trabzonsporun şampiyon olmasini istemiyor bu kadar basit her şey ortada şenol güneş bile şampiyon olabilmek için beşiktaşa gitti bakin bakalim beşiktaş nasil şampiyon oldu ama merak etmeyin seçim zamani gelir bir trabzonspor atkisi atar oylar alinir her şey unutulur
Lazz 5 ay önce
Gecen sene Allah aşkina furbolmu oynadik.Kimi kandiriyorsunuz.Hangi maci cok iyi oynayarak kazandik.Herkes skor yorumcusu olmuş.TS kendi yari sahasindan Erdogdudan yukari cikan kamyonlar gibi toplan cikiyordu.Avrupadan futbol seyretince bizimkiler agir cekim gobi.Karma gudal.Paok ne yapti iki pas yapti Beşiktaşi 18 yaşindaki oyuncuyla sahadan sildi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@