7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Trabzonspor Tesislerinde mescit ve şapel açıldı

Trabzonspor tesislerinde yapılıma 2013'te başlanan mescid ve şapel hizmete açıldı.

Trabzonspor 02.12.2020, 13:50 02.12.2020, 15:53

Trabzonspor'un Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde 2013 yılında yapımına başladığı mescit ve şapel uzun bir aradan sonra tamamlandı ve kullanıma açıldı.

Trabzonspor Yönetim Kurulu'nun, bordo-mavili takımdaki Müslüman ve Hristiyan oyuncuların ibadetlerini rahat şekilde yerine getirmeleri amacıyla Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde 2013 yılında mescit ve şapel yapımına karar vermişti. O dönem inşaatına başlanan şapel ve mescit aradan geçen zaman içerisinde yönetimlerin ilgi göstermemesi nedeniyle tamamlanamamıştı. Ancak mevcut yönetimin mescit ve şapeli yeniden inşaatını tamamlamak için yaptığı girişim sonuçlandı. 84 metrekarelik Osmanlı mimarisine uygun bir mescit ile 26 metre karelik bir şapel tesisler içerisinde futbolcuların ve personelin hizmetine sunuldu.

Trabzonspor kulübünün hizmete soktuğu mescit ve şapele futbolcular ise yoğun ilgi gösterdi. Daha önce ibadetlerini kendi odalarında yapan oyuncuların tesisler içerisindeki mescit ve şapele birlikte veya tek tek giderek gün içerisinde ibadetlerini tamamladığı öğrenildi. Özellikle yabancı oyuncuların kulübün kendilerine sunduğu bu özel ilgiden dolayı oldukça memnun olduğu ifade edildi.

Trabzonspor Tesislerinde mescit ve şapel açıldı

Trabzonspor Tesislerinde mescit ve şapel açıldı

Trabzonspor Tesislerinde mescit ve şapel açıldı


Yorumlar (10)
Ts_61 2 yıl önce
Medeni ülke ye yakışanda budur zaten. Her insan her yerde ibadetini eksiksiz yerine getirebilmelidir. Birde bu avrupali yobazlar muslumanlara kolaylık sağlasalar!
Serhat 2 yıl önce
Düşünüyorum da ben avrupada oynayan bir futbolcu olsam ve kulübüm bana mescit yaptırsa inanılmaz mutlu olurum kulübe olan aidiyet duygum daha da gelişir. O yüzden eminim bizim takımdaki yabancı oyuncular da çok mutlu olmuştur. Çok güzel bir hareket gerçekten
Hk 2 yıl önce
Dünya klubü böyle olur
Yapan yaptıran emeği geçen herkesten Allah razı olsun
bahtiyar barutçu 2 yıl önce
bu hayır herkese nasib olmaz,2013 yılında yabımına başlanan mesçit şimdi biddi.hiç olmassa 2013 yılı gelimesini kullanmasanız çok daha iyi olurdu.sebeb olanlardan çenabı Allah razı olsun.
don bas 2 yıl önce
ts _61senin yobaz dedigin avrupa ülkelerinde sayisiz cami var
KALPOĞLU 2 yıl önce
ülkelerde var tabide burda dikkat ederseniz kulüp mevzu olan hemen karşı çıkmanın mantığı yok.helal olsun TS ye diğer kulüplerede belki örnek olur.harika bir hizmet olması gerekeni geçde olsa yapmışlır.
Ts_61 2 yıl önce
Sayısız? Devletin yaptığı camii yoktur Avrupa da. Olsa olsa, cemaatlerin kendi gayretleri ile yapabildikleri vardır. O da zor çünkü izin verilmiyor....
davut 2 yıl önce
Şok içindeyim. Böyle bir medeni hareket Trabzon'da gerçekleşti. Tebrikler.
Yusuf61 2 yıl önce
Çok güzel ve yerinde bir uygulama. Medeniyet işte bu. Bu uygulamanın fikir babasının yanlış hatırlamıyorsam Mustafa Reşit AKÇAY
Cüneyt Hanedar.. 2 yıl önce
Hayırlı olsun.
Var mı dünyada böylesi, bordo mavim Trabzonspor' um benim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@