banner572

Trabzonspor'a şok suçlama: Etik değil!

Altınordu'dan Trabzonspor'a "Etik dışı transfer" tepkisi geldi.

Trabzonspor 20.06.2019, 11:21
Trabzonspor'a şok suçlama: Etik değil!

Altınordu, altyapısından yetişen Salih Kavrazlı ve Atakan Gündüz'ü kadrosuna katan Trabzonspor'u "etik dışı transfer yapmakla" suçladı.

Spor Toto 1'inci Lig kulüplerinden Altınordu, dün altyapısından yetişen 18 ve 17 yaşındaki Salih Kavrazlı ve Atakan Gündüz'ü kadrosuna katan Trabzonspor'un transferleri etik dışı bir şekilde gerçekleştirdiğini öne sürdü.

İzmir temsilcisinin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Altınordu Futbol Akademisi'nde (ALFA) eğitimlerini sürdüren, yıllarca emek verip üzerine titrediğimiz iki gencimiz Salih Kavrazlı ve Atakan Gündüz, Trabzonspor tarafından kulübümüze bilgi bile verilmeden etik dışı bir şekilde transfer edildi" ifadelerine yer verildi. Trabzonspor, 17 yaşındaki forvet Salih Kavrazlı ve 18 yaşındaki stoper Atakan Gündüz için yetiştirme bedeli öderken, profesyonel olmayan genç oyunculardan bonservis bedeli elde edemeyen Altınordu bu duruma tepki gösterdi.

Kulüpten yapılan açıklama şöyle: "Kağıt üzerinde yasal gibi görünen bu hareketin, ne yazık ki toplumun yazılı olmayan ve bizleri ayakta tutan değerlerinin derinden yaralanmasına neden olduğunu belirtmek isteriz. Kulübümüzü yok sayarak yapılan bu davranış, 'Aileler bize gelip çocuklarını Trabzonspor'a vermek istediler' şeklinde açıklanacak kadar basit değildir. Trabzonspor, Türk futbolunun belki de sonunu hazırlayacak çok tehlikeli bir yol açmış ve öz kaynak sistemi dibine dinamit koymuştur. Üzerine basa basa belirtmek isteriz ki, bugünden itibaren, cebine 15-20 milyon TL koyacak bir çılgının, yıllarca emek verilen gençleri birer birer satın alamayacağının garantisini kimse veremez."

"MEYVE ÇALMAK KADAR MASUM DEĞİL"

Altınordu'nun açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Bugün biz, evlatlarımızı kaybetmenin tarif edilemez üzüntüsünü yaşıyoruz. Yarın belki aynı sonla Trabzonspor veya bir başkası karşılaşacak. Çocukken 'Komşunun bahçesinden meyve çalmak' kadar masum sayılamayacak bu tarz davranışları bırakmalı, çocuklarımıza örnek olacak etik değerlerimizi yeniden hatırlamalı ve Türk futbolunda yeni bir dönemi el birliğiyle başlatmalıyız."

Altınordu yönetimi bu yazılı bildirinin dışında yeni bir açıklama yapmama kararı aldı. Trabzonspor, Salih Kavrazlı ve Atakan Gündüz'ü 3'er yıllığına renklerine bağladı.


Yorumlar (27)
Patoscu 2 yıl önce
Yok yani çocuklar 17 18 yaşındalar ucuza gitmesini istemiyorsan, o kadar değer veriyorsan profosyonel sözleşme imzalasaydin.
Trabzonsporum gelecek gördü o cocuklarda sana da yetiştirme bedelini verdi ve profesyonel sözleşme imzaladı. Bu olayda erik dışı hiç bir şey yok.
Taraftar 2 yıl önce
Ne batmış ama bu sesin asıl sahibi yuğları elinde olan istanbul takımlarıdır. Istanbul yalakaları sizi bu oyuncular için belliki istanbul takımlarına sözünüz vardı. Bravo yönetim bu çocukların ikiside çok iyi çok iyi iş çıkardık.
mulla balaban 2 yıl önce
Bravo yönetime ayakta alkışlıyorum Altınordu yönetimi de bir bardak soğuk su içsin
Hao 2 yıl önce
Beceri bi işi yapamadınız,sözleşmesi bitmiş tabi para yiyemeden gittiler zorunuz ondan.selcuk İnan’ın gs gitmesi gibi
Akıllı Başkan böyle olur
Semih Atik 2 yıl önce
İstanbul takımları yapsaydı etik olurdu. Bu kadar yaygara yaptıklarına göre iyi topçular. Özellikle Salih Kavraz müthiş bir yetenekmis. 2015 yılında Görelespor alt yapısindayken Trabzonspor un takibindeymiş ama Altınordu almış. Trabzonspor o yıldan beri Salih i takip ediyormuş. Helal olsun yönetime fırsatını buldu kaptı çocuğu. Son 10 yılın bombasidır bu transfer. Bakın görün özellikle Salih 3 yıl sonra büyük bir yıldız olacak. Madem öyle profesyonel sözleşme imzalatsaydınız. Boşuna yaygara yapmayın. İstanbul takımları yapsaydı ses çıkarmazdiniz.
Ali Haydar 2 yıl önce
bu ne rahatlik, kimse kimseyi zorla almiyor mukaveleyle sahip cikacaksin, oldu gittiden sonra vah vahin manasi yok baskan....

business as usual
TSunami 2 yıl önce
Etik ile ne alakası var. Adamın sözleşmesi bitmiş TS teklif yapmış almış. Profesyonellik böyle bişey.
huan mata 2 yıl önce
transfer yapıyorsak adam gibi yapmamız lazım. Etik dışı birşey varsa bize yakışmaz
Tarafrar 2 yıl önce
Aynen kardeşim. Bu ülkenin en büyük eksiği empati kuramamak.benim lehime olsunda nasıl olursa olsun mantıyı ile biryere varamayız
Mantıklı 2 yıl önce
Benim anlamadığım, yönetim neden daha uzun vadeli sözleşme (5 yıllık ) yapmıyor. İspanyada adamlar 6 yıllık yapıyor. Farz edinki bu çocuklar “tuttu” , üç sene çok çabuk geçer ya sonra? Yoksa yönetim görev süresi olan 3 yıl diyemi? Başkana iletin
abdi abi 2 yıl önce
yaşları itibariyle en fazla 3 yıllık yapılabiliyor..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@