banner556

>

Pereira bildiğiniz gibi

Trabzonsporlu oyuncu Pereira hazırlık maçında dikkat çekti.

Trabzonspor 30.08.2020, 08:46
Pereira bildiğiniz gibi

Haber61 – Spor Servisi – Trabzonspor’un Portekizli oyuncusu Joao Pereira hazırlık maçındaki performansıyla dikkat çekti.

Bordo mavililer yeni sezon öncesinde ilk hazırlık maçını Samsunspor ile oynadı. Karşılaşmadan 2-1 mağlup ayrılan Trabzonspor’da deneyimli oyuncu Pereira’nın performansı dikkat çekti.

Sağ kanatta hem savunmada hem de ataklara verdiği destekle geçtiğimiz sezon ki performansına kaldığı yerden devam ediyor.

Yaşına ve müsabakanın hazırlık maçı olmasına rağmen istekli ve hırslı tavırlarıyla bu sezonda formayı bırakmayacağını gösterdi.

Yorumlar (13)
Hasan 5 ay önce
Adam iliklerine kadar topçu. Bir de bizim Kerem baykuş vardı. Yaş daha 20, koşmak için ayağına top bekliyor. Bazı gençler Samsunsporlu oyunculardan utanmalı. Hoca atmış sahaya deniyor. Bir genç daha ne ister?
Yasar 5 ay önce
Kerem den çok çok önce Serkan ve Abdurrahim eleştirilmeyi hak ediyor
Kemal SAKA 5 ay önce
Saygı, tebrik, övgü. Ancak, hakeme itirazlarının, topu o şekilde yere vurmasının 1. Ve 2. Sarıya yol açabileceği hususunda dikkat çekilmesi gerekiyor. Gençlerimizin nasıl opulta onun kadar hırslı, arzulu ve iştahlı olmadığını anlamıyorum. O formayı sırtına geçirdiğinde insan kendini oldum sanmamalı. Pareira kadar sahada koşmayan bir genç oyuncunun artık bir gelecek hayal etmesi, toz pembe hayal olur. Gençlerimiz ırsatları çok bonkörce harcıyorlar. Bu işin çıkışı merdivenle çıkışı asansörle olabilir. Sahada adanmış ve terlerin aktığı forma görmek nazarımda yetenek kadar önemli bir husustur. Ben yabancı oyuncuların kendi gençlerimizden daha ıslak formalarını görmekten hicap duyuyorum. Koşamayan, savaşamayan genç, bir yetenek olsa ne olur; olmasa ne olur?
Türker 5 ay önce
Böyle bir oyuncu 40 yılda bir gelir. 25 30 yaşında olsaydi,dünyanın her kulübünde oynardı...
ts 5 ay önce
aksam gorulduki ulkedeki alyapilarda yetenekli ve futbol bilgisi olan gencler yok buyuzden yabanci serbest olmali avrupada yarismak icin bu is ulkedeki genclerle olmaz bilgi meziyet yetenek sifir
Savatanica 5 ay önce
Bir transfer haberi ciksin,bu satirlarda atan tutanin haddi hesabi olmaz.Cok yaşlı, genclerin önünü acin,bunun yerine altyapidan bilmem kimi getirin...vs vs.Futbolcuyu performansiyle degil de yaşıyla degerlendiren tek futbol kültürü bizimkidir herhalde.
KALYONCU 5 ay önce
Peraira) - Kerem Baykuş ile oyun kurmak istedi Kerem topa yetişemeyince kollarını kaldırıp isyan etti, bu gençlere alt yapıda durarak futbol oynamayımı öğretiyorlar anlamdım gitti genç oyuncularda topsuz koşu yapma boşa kaçma daha doğrusu koşma bilinci hiç yok. Ama Kerem koşmayı öğrenirse yıldız olur çünkü çok iyi top kullanıyor topu ayağına alışı milimlik adrese teslim pasları mükemmel koşmayı öğrense adamda eksiltir topsuz koşullarda yapar inşaAllah dua edelim
Mehmet Yılmaz 5 ay önce
Nasıl dikkat çekti? Benim de dikkatimi çekti ama haberle hiç ilgisi yok. Savunmada yaptığı hatalarla yine 2 gol yedirecekti de rakibin beceriksizliğinden olmadı. 36 yaşındaki sağ bekin bu takımda yeri yok, artık Serkan’ın yedeği olsun, yeter.
Kemal SAKA 5 ay önce
Bu hazırlık maçındaki bakılması ve düşündürücü lması gereken veri şu; yoksa futbolcu yetenekliymiş vs. Çokta mühim değil...
-Top rakipteyken(Samsunspor) TS' un topu kazanma suresi ortalaması. Etkin ve rakibi bozabilen takım halinde koşusu çok eksik TS'un. Topu zor geri kazanabiliyor, bunu yapabilmek için rakibin muhtemel pas atabilecegi adamları iyi sezip devamlı alan savunması içerisinde tutması lazım ki, takımın pas trafiğini bozabilsin. Top rakipteyken, TS 'un oyun anlayışı hep gözardı ediliyor. Devamlı gol yapacak ve hücum oynayacak bir oyun anlayışı hayal ediyoruz. Bu olmadığında, TS'un takım kurgusu çöküyor. Samsunspor'un TS'a karşı bu kadar uzun süreli pas trafiği saglayabilmesi muhakkak izah edilmesi gerekir. Neden rakip kim olursa olsun pas kanallarını bozamıyoruz ve - Neden devamlı bireysel performans analizi yapan bir futbol kültürümüz var? Bireysel becerileri ile puan alan bir takım olma hüviyetimiz sürdürülebilir bir şey değil bunun değişmeside öyle sanıldığı gibi kolay bir şey değil. Finansal problemlerden daha ağır ve uzun vadede çözülebilecek bir sorun bu. Futbolcuların zihinlerine kazınması gereken hususları onların beynine bir tik atarak çözmek mümkün değil. TS'un sürdürülebilir ve oturmuş bir futbol anlayışı hem kulüp idari yönetiminde hem de çok daha bilimsel ve kalabalık bir kenar yönetiminden geçiyor. Biz sadece yetenekli futbolcu arıyoruz. Halbuki eksik belkide bizim futbol'un bir takım sporu olduğu hüviyetini devamlı ıskalamamızdan. Makina gibi işleyen bir organizasyon olsa kimsenin süper yetenekli olmasına bile gerek kalmayacak çünkü başarı "toplam başarıdan" besleniyor olacak. Belki de itiraf etmemiz gereken o ki, mutlak başarı diye bir kavram söz konusu edilse, ona en yaklaşanlar takım oyun anlayışını en çok geliştirenler olurdu. O vakit süper kahraman eksikliği bu denli büyük boşluklar oluşturmazdı. Bkz. Almanya ekolundeki sadeliğin futbol organizasyonundaki yeri. Biz ülke olarak bunu sevmiyoruz ve heyecan duyulası bir şey olarak görmuyoruz, galiba sıkıcı geliyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@