7m

7m

hyundai

tamfinans

Muharrem Usta: "Zirve takımı olmak istiyoruz"

Başkan Muharrem Usta'dan önemli açıklamalar.

Trabzonspor 22.07.2017, 09:23
Muharrem Usta: "Zirve takımı olmak istiyoruz"

Trabzonspor Kulüp Başkanı Muharrem Usta, “Ekonomisi düzgün olmayan bir takım ne kadro kurarsa kursun, kimi alırsa alsın sonuç büyük bir hüsrandır” dedi. 


Düzce Trabzonsporlular Derneği Yönetim Kurulu tarafından düzenlenen 50. yıl Trabzonsporlular Birliktelik Gecesine katılan Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta yoğun ilgi ile karşılandı.

Gecede bir konuşma yapan Usta, kulübe sahip çıkılması gerektiğini işaret ederek, “Çok çalışmamız lazım. Bu yolculukta olağanüstü engelleri aşmamız lazım. Sizler de farkındasınız. Son yıllarda gerçekten üzüntümüz fazla. Büyük bir emek vermeye çalışıyoruz. Daha çok yakın tarihimizde yaşadıklarımızı hepiniz hatırlıyorsunuz. Ama yeniden bir umut ışığını görmüş durumdayız. Hepimiz 50. yılımızda ve 50 yılla birlikte gelecek yıllarımızda artık bir daha Trabzonspor'un üzdüğü taraftarlar ve üzdüğü bir camia olmak istemiyoruz. Bunu başarmak istiyorsak her birimiz Düzce’sinden Trabzon'a kadar dünyanın her tarafındaki bütün Trabzonsporlulara gerçekten kulübe sahip çıkmak düşüyor. Küçük büyük asla ve asla demeyelim. Kulübümüze elimizden geldiği kadar ne kadar destek olabiliyorsak sonuna kadar destek olalım. Bu desteğin karşılığını mutlaka ama mutlaka göreceğimizi bilelim. Bilesiniz ki biz gecemizi gündüzümüze kattık bu zor şartlarda iyi şeyler yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Muharrem Usta: "Zirve takımı olmak istiyoruz"

“TRABZONSPOR TIRMANIŞTA”

Muharrem Usta, taraftara sabır dileyerek, “Yaklaşık iki yılımızı doldurmak üzereyiz. Gerçekten çok zor günler yaşadık. Ama şunu bilelim ki sizler de görüyorsunuz ki Trabzonspor bir tırmanışta ve zirveye yaklaşıyor, yaklaşmakta. Sizler merak ediyorsunuzdur bu sene nasıl bir takım olacak. Bazen ben görüyorum sosyal medyadan ya da başka yerlerde bizim taraftarlarımız transferler nerede, bu sene daha iyi olacak mıyız? Takım şöyle mi oynayacak şu oyuncu gelecek mi? Buna benzer istekler oluyor. Sadece söyleyeceğim şudur ki biz bütün bu isteklerle birlikte bu sene iyi bir takım olabilmek için kaliteli bir takım olabilmek için emin olun en az sizin kadar aceleciyiz, belki sizin kadar sabırsız ama biz ısrarla size hep bir kelimeyi söyledik. Ne olur sabredin. Sabırdan baktığınızı biliyorum ama Trabzonluların ve Trabzonsporluların bu kadar sabrettiğini hiç görmedim. Daha ne kadar sabredeceğiz bilmiyorum. Ama çok üstümüze gelirseniz bizim sabır taşımı çatlar ve bu sabır işi de hikaye olur gider. Buna karşılıklı özenle sahip çıkacağız ama emin olun biz gereğini yapacağız” şeklinde konuştu.

Muharrem Usta: "Zirve takımı olmak istiyoruz"

“ALMAYI DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ OYUNCULAR TAKIMA HEMEN KATKI SAĞLAYACAK”

Oyuncu transferleri ile ilgilide konuşan Usta, “Bizim takımı alacağımız oyuncuların kampa katılıp katılmamasının, ya da geç katılmasının çok fazla önemi olmayacak. Almayı düşündüğümüz oyuncuların her birisi takıma geldiğinde hemen katkı sağlayabilecek. Hemen uyum sağlayabilecek oyuncular. Hem antrenman olarak hazırlar, hem kalite olarak hazırlar hem tecrübe olarak hazırlar. Ama bu işi vakti zamanı gelmeden daha erken bitirmeye kalktığınızda bu işin Trabzonspor'a ağır bir bedeli var. Onun için birazcık daha sabır. Olacak gelecekler. Merak etmeyin ya da merak edin ama rahat olun bu sene takım gerçekten geçen seneden kesinlikle çok daha iyi olacak. Gönül rahatlığı ile seyredeceğimiz bir takımımız olacak. Zirveye oynayan bir takımımız olacak. Eğer benden Başkan 50. Yıl'da şampiyonluk demiştin ne olacak diyorsan tabii ki iddialı olacağız. Tabii ki biz de şampiyon olmak isteriz. Çünkü Trabzonspor varsa şampiyonluklara oynaması lazım. Ama şunu da unutmayın Bu takım iki sene önce kümeye gitmekten zor kurtuldu. Yaşadığımız badireleri atlattığımız sıkıntıları ne olur unutmayın. Bizim vaadimiz çok iyi bir takım olacak, zirveye oynayan bir takım olacak inşallah 50. yılda en iyisini çıkaran takım olacak” ifadelerinde bulundu.

Muharrem Usta: "Zirve takımı olmak istiyoruz"

ZİRVE TAKIMI OLMAK İSTİYORUZ

“Artık zirvelerin takımı olmak istiyoruz” diyen Başkan Usta, konuşmasına şöyle devam etti:

“Trabzonsporlulara yakışan bir takım olsun istiyoruz. Bütün varımızla, yoğumuzla, gecemizle, gündüzümüz de bu önümüzdeki sene de iyi iş çıkarıp birbirimizin yüzüne bakmak istiyoruz. Sizin açınızdan bakıldığında bir taraftar olarak Trabzonspor'un sportif tarafını merak ediyor olabilirsiniz. Ben size hak veriyorum. Haklı olabilirsiniz ama şunu sakın unutmayalım. Ekonomisi düzgün olmayan bir takım ne kadro kurarsa kursun, kimi alırsa alsın sonuç büyük bir hüsrandır. Haliyle biz her tarafta büyük bir mücadele vererek Trabzonsporluları mutlu etmek için uğraşıyoruz. İnşallah o güzelim takımın 50 yıldır büyük emeklerle bugünlere gelen bu camianın mutlu olacağı bir sezonu birlikte yaşarız. Buna inanın buna destek verin etrafınızda olan herkesi bu konuda Trabzonspor kulübüne sahip çıkmaları için motive edin. Bu sene kenetlenme senemiz olsun. Anlık kırgınlıklar yaşamayalım. Bu işe bir sezonluk bakalım. Çok iyi başlayabiliriz ama arada bazı sorunlar olabilir kötü başlayabiliriz çok çok iyi gidebiliriz bazı aksaklıklar yaşanabilir haftalık bu işlere bakmayın. Dediğim gibi iyi bir yıl olsun istiyoruz, güzel bir takım olsun istiyoruz, hepimizin mutlu olabileceği bir Trabzonspor olmak istiyoruz. Taş üstüne taş koyarak güzel bir inşa ortaya çıkmaya çalışıyoruz. Yapacağınızdan eminiz. Biz eminiz ve Trabzonspor'un uzun güzel bir yıl yaşayacağından sizlerin de emin olmasını istiyoruz. Trabzonspor'un bu sene iyi işler güzel işler yapması için yönetim olarak gereğini yapacağımıza söz veriyoruz. Ama sizden de söz istiyoruz. Trabzonspor sizindir. Trabzonspor buradaki gencecik evlatlarımızın geleceğidir. Trabzonspor'un ezilenlerin onurdur. Trabzonspor Anadolu'dan dünyaya yazılan büyük bir destandır. Trabzonspor Anadolu'dan dünya yazılan büyük destanla dünyanın devasa muhteşem bir kulübüdür. Bu kulübün Bordo Mavi rengi altında herkesi desteye çağırıyorum.”

Konuşmanın ardından Muharrem Usta’ya çeşitli hediyeler verildi.

Yorumlar (5)
ULUZAR 5 yıl önce
arkadaşlar ben yanlış bir cümle okumadım.başkanın en önemli özelliği samimi olması.doğruları ,konuşup sıkıntıları taraftarlarla paylaşıyor.O HALDE HAYDİ ARKADAŞLAR GÜN BİRLİK,DAYANIŞMA,YARDIMLAŞMA,DESTEK,,TAKIMA SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR.HER YER SADECE SİZE DEĞİL BİZEDE TRABZON... HAYDİ UŞAKLAR..
mısa 5 yıl önce
hep aynı terane arkadaş ,transfer yapamayan hepsi aynı gazeli okuyor biride çıkıp demiyor ki bizim kapasitemiz bu dışardan atıp kesiyorduk ama elimizi cebize sokmak ağır geliyor ...külübün gelir dengesini tutturacak adam aransa gider bi muhasebe elemanı tuttarlar bi şekilde mizanı tutturur ,başkan seçiyorlar başkan ,zorla da kimse sizi seçmiyor
Numan ALTUNTAŞ 5 yıl önce
Lafla peynir gemisi yürümez usta!
HALIM. 5 yıl önce
BIRADER
YA BEN APTALIM YA SIZ BIZI SALAK YERINE KOYMAYA ALISTINIZ .
NEREDE GORULMUS 30 YAS UZERI. HERHALDE TURKIYE EKONOMIDE DUNYA BIRINCISI UZAYA FALAN GITMIS BIZIM HABERIMIZ YOK .AVRUPA ORNEGI KARSIMIZDA . KIMI KANDIRIYORSUNUZ .BU TAKIM ILK BESE OYNAR BESINCI OLUR IKIYIL SONRA DA BUTUN TAKIM DAGILIR . BU KADAR . YINE BORC YINE BORC.
Zeki 5 yıl önce
Bu lardan bukadar kasa boş para yok kucka dediler sanki adam uçan kuş takımı lampiyon yaoacakmış bide kombine aşın diyo bu takımın nesini seyredwceğim heyacan yok kalite yok herşey berbat bi bundan sonrada şampitonluk hayal zaten hayaldi rüyamızda bikem göremediğimşz şey

Gelişmelerden Haberdar Olun

@