Hüseyin Çimşir'den hakem yorumu: Kötü bir performans

Trabzonspor Teknik direktörü Hüseyin Çimşir Denizlispor maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Hüseyin Çimşir'den hakem yorumu: Kötü bir performans

Trabzonspor, Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda karşılaştığı ve penaltı atışları sonrası çeyrek finale yükseldiği Denizlispor karşılaşması sonrası Teknik Direktör Hüseyin Çimşir basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Maçın değerlendirmesini yaparak sözlerine başlayan Teknik Direktör Hüseyin Çimşir, “Böyle bir maç beklemiyorduk, böyle bir skor da beklemiyorduk, maçın uzatmaya gideceğini de beklemiyorduk. İlk 20 dakikadaki oyun bize yakışmadı. Özellikle rakibin öndeki oyuncularının yapmış olduğu baskılara karşı topu kullanmakta sıkıntı yaşadık. Merkeze oynadığımız topların çoğunda problem yaşadığımızı düşünüyorum. Maç 2-0 olduktan sonra oyunda bir format değişikliği yaptık, oyun içerisinde oyuncu değişikliği de yaptık. Ondan sonra oyunu elimizde tuttuğumuzu düşünüyorum. Özellikle ikinci yarının sonlarına kadar iyi pozisyonlar bulduk, penaltı kaçırdık. Uzatmalarda 10 kişinin vermiş olduğu eksiklikle aşağı yukarı 35 dakika eksik oynadık. 120. dakikada Erce’nin çıkarttığı bir pozisyon var, sonrasında penaltılarda turu geçtik. Oyuncu arkadaşlarımı kutluyorum, tur atladığımız için hepsini tebrik ediyorum. Bundan sonrasında neleri eksik yaptık, neleri fazla yaptık oturup kendi aramızda bu işleri çözeceğiz” dedi.

Hakemle ilgili olarak yöneltilen bir soruya ise Teknik Direktör Çimşir, “Çok hakemle ilgili konuşmak istemiyordum ama sorduğunuz için söyleyeyim, bana göre maçın genelinde kötü bir performans gösterdi hocamız. Özellikle 97. dakikada bir insan kendini yere atmaz. Avantaj elinde olan bir oyuncu neden kendini yere atsın. Bir darbe var, darbenin sonucunda oyuncumuz yere düşüyor ve biz aldatmaya yönelik hareketten oyuncu kaybediyoruz. Lütfen biraz daha bu konularda dikkat etsin. Maçın geneli itibarıyla bence çok iyi bir maç ortaya koymadı. Biraz daha dikkat etsinler” şeklinde cevap verdi.

Oyuncu tercihleriyle ilgili olarak gelen bir soruyu ise Teknik Direktör Hüseyin Çimşir, “Sosa’nın Denizli ile oynadığımız ilk kupa maçında alt baldırında darbe vardı. Onun neticesinde Kasımpaşa maçında da problemleri vardı, çok riske etmek istemedik. Diğer oyuncularla alakalı da bizim bu kadromuzda rotasyonlu bir biçimde oyuncularımızı kullanmak istiyoruz. O olsaydı, bu olsaydı demek yerine biz kime görev verirsek görevini en iyi yapmaya çalışıyor arkadaşlar. Onlarla ilgili olarak bir olumsuzluk varsa zaten onlara formayı veren benim, o konuyla ilgili de kendi öz eleştirimi yaparım” diyerek yanıtladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abanoz
Abanoz - 1 ay Önce

Senin performansının da hakemden aşağı kalır yanın yoktu. Anerika'yı yeniden keşfetmeye gerek yoktu. Yusuf Sarı sahanın en berbadıydı. Bütün topları ezdi. Novak sakatlıktan yeni çıkmış güçsüz. Oynat Kamil Ahmet'i. Hakemlerin ve MHK bize karşı tutumları belli. Onlardan adalet beklemeyeceksin.
Seni seviyoruz destekliyoruz ama böyle gereksiz oyuncu ve diziliş ile bize dokuz doğurtma.

Zeka problemi
Zeka problemi - 1 ay Önce

Güya takımı dinlendireyim derken perişan etti takımı

yasar
yasar @Zeka problemi - 1 ay Önce

kesinlikle katılmıyorum, rakip 2 defa geldi gol attı biz 85 lere kadar çokça gol kaçırdık, ayrıca tek eleştirlecek isim serkan dı, o da olsun bari.

Ordu5261
Ordu5261 - 1 ay Önce

Senden olmaz. Bu çok açık...

Kemal   ayhan
Kemal ayhan - 1 ay Önce

Hakem çok kötü bir maç yönetti hüseyin hocanında hakemin yönetimi Kadar takımı kötü hazırlamış Şansla turu gectik herzaman böyle şans olmaz

Mantıklı
Mantıklı - 1 ay Önce

Böyle hakemler yüzünden ülkede iç savaş çıkar. Çanakkale bölgesindenmiş, çok uzakmış Denizli’yi! Keşke hakem Ege’den olsaydı, o zaman eşit çalardı!Bu MHK artık bardağı taşırdı. Şunlara bir uçak gönderin de, uzaklara yolcu edin. Adi eyyamcılar.

Zuhdu
Zuhdu - 1 ay Önce

Sevgili HÜSEYIN HOCAM iyisin hoşsun ama sizin le bu iş olmaz yetersizsiniz takim dövülmeye basladi pasif kaliyorsunuz yazikki bu emekler boşa gidecek Baskan derhal iyi bir hoca bulmali yoksa çok gec jaliriz

Kazım
Kazım - 1 ay Önce

Yusuf'a niye görev verdin, ben anlayamadım. İnsan bir topu da olumlu kullanır. Bu şekilde çok zor gider. İnşAllah düzelir takım. Oyun içinde hala penaltı atacak belli değil. Sosa yoksa takım da yok, nasıl olacak bu iş. Novak bitik, mikel ne yapıyor belli değil. Yönetimi de anlamak mümkün değil. Azıcık biri futbol oynamaya başladı mı, parasını artırıyor.

yasar
yasar @Kazım - 1 ay Önce

katılıyorum, yusuf asla 11 oyuncusu olamaz.

alihan
alihan - 1 ay Önce

serkan oynayacaksa sağ açık oynayacak oyle gözüküyor, sağbek oynarsa orta sahayı geçince enerji azalıyor ve palarda ağır saçmalama başlıyor, denizlinin yedek golcüsü hüseyinin üzernden hava koridoru yaptı bu da ağır stoper gereklililiğin son kanıtı oldu para yoksa tabi başka


SIRADAKİ HABER

banner513