Hayrettin Hacısalihoğlu "Burak Yılmaz'a düşman değiliz"

TRabzonspor Asbaşkanı hayrettin hacısalihoğlu açıklamalarda bulundu.

Hayrettin Hacısalihoğlu "Burak Yılmaz'a düşman değiliz"

Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun ardından Bordo-Mavili takımın en yetkili ismi olan ve Burak Yılmaz krizini iyi yönemetediği öne sürülen Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, konuyla ilgili olarak özel açıklamalarda bulundu. İşte Hacısalihoğlu’nun öne çıkan sözleri:

‘Her kulüpte var, biz konuşuluyoruz’

'Burak Yılmaz konusu neden bu kadar uzadı?'

“Bu tip para konuları, alacak-verecek işleri, disipline dair durumlar şu an için bütün takımlarda var. Ancak bu seviyede sadece Trabzonspor ve Burak arasındaki durumun konuşuluyor olması bana biraz tuhaf geliyor. Her takımda yaşanabilecek bir durumu yaşadık.”

‘Karar da vereyim artık’

Bu işin sorumlusu siz misiniz?

“Ben bu yaşta, bu kadar deneyimden, bu kadar yaşanmışlıktan sonra böyle bir sıkıntılı durumda karar vermeyeceksem, belirleyici olmayacaksam niye buradayım? Benim için sadece Trabzonspor var ama öbür taraftan da yönetimimizde 14 kişi var. 14 kişi adına da karar verecek değilim. Burak’la ilgili kararı herkes verdi. Sabah 9’da bu kulübün kapısından giren, gece 9’da çıkan adamın da bir fikri olsun o kadar. Beni tanıyan tanır. Kendimi kimseye tanıtacak değilim. Ancak yaşananlar, hakkımdaki iddialar komik bile değil.”

‘Hangi hocaya kadro vermişiz’

Yaşananlar Ünal Karaman için sıkıntı olur mu?

“Ben bugüne kadar görev yaptığım hiçbir yönetimde bir teknik direktöre ‘Onu oynat, bunu oynat’ demedim, demem de. Çünkü herkesin yaptığı işe, herkesin alanına saygı duyuyoruz. Hocamız, Burak’ı hazır görürse oynatır, görmezse oynatmaz. Burak bu takımın bir oyuncusu. O da inanıyorumki futbolcu olarak yükümlülüklerini yerine getirecektir.”

‘Kaptanlığın kuralları var’

Kaptanlığı neden aldınız, kadro dışı gibi başka yaptırımlar olur mu?

“Burak, Trabzonspor kaptanlığına uygun bir hareket yapmadı. Bir takımın kaptanı şartlar ne olursa olsun kulübünü, federasyona şikayet etmemeli. Kadro dışı gibi bir durum da yine yönetim tarafından uygun görülürse olur, olabilir. Ama bizim temel gayemiz krizin sürmesi değil, Burak’ın kazanılması. Gönül bunu ister. Kulüp olarak asla Burak’a karşı özel bir art niyetimiz yok.''

‘Kendisi isterse görüşürüz’

Burak’la görüşecek misiniz?

“Ben bu kulüpte başkandan sonraki kişiyim. Ayrıca Burak’ı da Trabzonspor’a transfer eden ilk kişi benim. Yani öyle söylendiği gibi Burak Yılmaz düşmanlığım falan yok. Kendisi görüşmek isterse tabii ki görüşürüm. Özellikle benim Burak’a karşı asla bir artniyetim yok ve hiç olmaz.”

Ödemelerle ilgili sıkıntılar devam eder mi , nasıl bir planlamanız var?

“Türkiye’deki ciddi anlamdaki ekonomik sıkıntılar herkesin malumu. Öyle olmasıydı bu kadar sıkıntıyı ne biz ne de başka kulüpler çekirdi. Evet ödemelerimiz aksadı. Yapacak bir şey yok, oldu bir kere. Temmennimiz bu durumun uzamaması. Başkan çok uğraşıyor. Ekonomik sorunları çözmek için elimizden geleni yapıyoruz.”

(Fanatik)

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2018, 23:31


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdener
Erdener - 2 ay Önce

Başkan da oyuncu da artık konuyu kapattık önümüze bakıyoruz diyor da, bu adam neden hala konuşuyor ?

Tarik ören
Tarik ören - 2 ay Önce

Yok sen niye tekrar olayi alevlendirion ki? Böyle ne huzur ne baska birsey gelir. Konu Kapansin diyoruz taraftar olarak siz hala riv riv riv!

abdi abi
abdi abi - 2 ay Önce

birileri bu adama susmasını söylemeli..taraftar olarak bıktık bu adamdan..konu kapandı hala mikrofon bulsamda konuşsam derdinde..

Taraftar
Taraftar - 2 ay Önce

Sahatli bombamısın hacısalihoğlu bu krizi tırmandıran sensin burak özür diledi başkanımız işi tatlıya bağladı sen hala ne konuşuyorsun. Sen bu takıma yöneticilik yapamassın arkadaş lütfen istifa et. Önümüzde alanya maçı var oraya odaklanmamız gerekirken bu hala kapanmış bir olayı irdeliyor. Eğer alanya maçında puan kaybedersek bunun tek sorumlusu hacısalihoğludur

Emre
Emre - 2 ay Önce

Biri şu adamı artık sustursun çok gereksiz boş konuşup takımın moralini bozuyor

Sincap61
Sincap61 - 2 ay Önce

Senin en kısa zamanda bu kulübe daha fazla zarar vermeden gitmen gerekir...

Aydın
Aydın - 2 ay Önce

Hala konuşuyor.egolarından arın...

Ahmet
Ahmet - 2 ay Önce

Erdener o adam dedigin kulubun asbaşkanı. Kendi kendine konusmuyor. Soru sorulmus cevap vermiş

Erdener
Erdener @Ahmet - 2 ay Önce

Bende diyorum ki BAŞKAN konuyu kapatmışken neden hala konu uzatılıyor. Biz kendi aramızda sorunu hallettik de geç karşıya. Bu tür söylemler kulübe zarardan başka bir şey vermez. Uzatmanın bir anlamı yok

Maçkali
Maçkali @Ahmet - 2 ay Önce

Ahmetcim bu işi korlayan bu adam,açıklamalara baksana bana kalsa burak ı kovarım ama 14 kişi daha var diyor adam,türkçesi bu. Yerim böyle asbaşkanı. Turkiyede kimde var burak gibi forvet,sakat haliyle 23 gol atti adam ve parasını alamıyor,bu iş artık maddiyata döndü,bugün yusuf yazıcı bile satılmadığı için trip atıyor,kendi çocuğun bunu yapıyorsa bırakında kariyeri bitmeye yakın olan burakta parasını istesin ama hayrettin emice anlamıyor. Böyle asbaşkanlık olmaz, neymiş hayat tecrübesi varmış varsa eğer kaybetmek adına değil kazanmak adına kullansın o tecrübeyi


banner426

banner432

banner454

banner443

banner441

banner393