alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Fenerbahçe maçı öncesi futbolcuları böyle motive etti

İşte TRabzonspor Teknik Direktörü Eddie Newton'ın motivasyon konuşması.

Trabzonspor 24.10.2020, 08:24 24.10.2020, 10:33
Fenerbahçe maçı öncesi futbolcuları böyle motive etti

Trabzonspor’da gözler tamamen Fenerbahçe deplasmanına çevrildi. İngiliz çalıştırıcı, taktik idmanlara moral motivasyon konuşmalarını da eklerken, zaferin rotasını da çizip oyuncularına aktardı. Eddie Newton, takımla yaptığı toplantıda, Öncelikle galibiyete inanın. Sahada azminizi gösterin. Son olarak da sabırlı olun." ifadesini kullandı.

Karadeniz Fırtınası kötü gidişata son vermek için Fenerbahçe karşılaşmasını büyük bir fırsat olarak görüyor. Bordo-mavili takımda teknik direktör Eddie Newton da öğrencilerini bu mücadeleye teknik, taktik yönden hazırlarken işin motivasyon kısmına da büyük önem veriyor. İngiliz çalıştırıcı, galibiyetin 3 ana maddeden geçtiğini öğrencilerine aktardı.

1- İNANÇ
Rakibimiz sezona çok iyi başladı. Yeni transferleri çabuk uyum sağladı. Kazanarak devam ettikleri için motivasyonları da yüksek. Ancak biz Trabzonspor'uz. Bu maçı önce kafanızda kazanın. Galibiyete inanın. Bu inanç size sahada yardımcı olacak.

2- AZİM
Hepiniz tüm hafta boyunca bu derbi karşılaşması için çok çalıştınız. Sahada işler iyi de gidebilir, kötü de gidebilir. Siz azminizden bir şey kaybetmeyin. Ayaklarınız yere sağlam bassın. Siz güçlü durdukça rakip de her geçen dakika bizden çekinecek.

3- SABIR
Fenerbahçe'nin ne yaptığından, ne oynayacağından çok bizim sahaya nasıl bir karakter koyacağımız önemli. 90 dakika boyunca sabırlı olun. Çalıştığımız taktikleri sakin kalarak sahaya yansıtabilirsiniz. Rakibin eksiklerinin üzerine bu şekilde gideriz.

.


Yorumlar (4)
Kemal SAKA 1 yıl önce
Newton'un tartışılması ve tartıştırılması anlamsız. Mecvut oyuncu profili ve kadro gözönünde bulundurulduğunda bu kadrodan en yüksek verimi alabilecek kenar yönetim Eddie'nin ekibi. Bu ekip hala daha güçlendirilmesi gerekiyor olabilir diye meseleye bakmak daha sağlıklı olur. Sezon planlamasında bulunmuş, sezon hazırlıklarından itibaren form grafiklerine ve gelişimlerini en iyi kisiyi takımın basından göndermek kadar büyük bir yanlişa(buna aymazlıkta denebilir) düşülmesi Trabzonsporu bitirir. Kim gelirse gelsin, Sergene denen denecek, bu takımı o kurmadı. O da ben kurmadım diyecek. TS öyle yada boyle basladığı hoca ile sezon tamamlamayı oğrenmesi gerekiyor hatta bu yetmez ayni hoca ile 4-5 sezon geçirmeden basarıli olamayacagini gormesi gerekiyor. Bunları yazan kişinin sezon basında antrenör tavsiyesi Avcı ve Ercan birlikteliği idi ancak gelinen noktada görmek gerekir ki, şu yoklukta ve krizlerde aslında Eddie hiç fena iş çıkarmadı/çıkarmıyor. Efendim 3 puan eksik, bunun için mi; istikrarı darmadağın edip 10 maçta bir masayı dağıtan ayyaş takım taraftar topluluğu olacağız. Hadi taraftar oldu diyelim bu mahalle baskıları ile baş edilemiyorsa o vakit şu üç beklentimi o zaman hiç mümkün olamaz!..
1) Kulüp idaresi ve Kenar yönetiminde çok ama çok uzun süreli istikrar.
2) Forma dağılımında adalet
3) Alt yaş kategorileri gelişim guruplarındaki evlatlarımın ailelerine ve kendilerine çok daha yüksek maddi katkı(Yusuf Yazıcıdan gelen paranın %10'u ARGE çalışmaları için buraya gitmesi Sturridge maaşına gitmesinden uzun vadede cok daha verimlidir ve hayırlıdır)
Dikkat buyurulursa, bu üç madde içerisinde şampiyonluk bir beklenti olarak yer alamadı.
Yazan çok iyi bilir ki, TS yönetimlerinin kendi kendilerine ayağını kaydıran yegane muz kabuğu bu beklentidir. Ben Ağaoğlundan ve Eddie den geleceğin TS'unu istedim bugünün degil, onun zaten yığınla güdülenmiş kalabalıkları var. Umarım benim gibi çok sığ azınlığında sesi duyulur ve hem Eddie hem Ağaoğlu yönetimde istikrar ve formada adaleti ancak ve ancak hayal ettiğimiz Trabzon futbolcu fabrikasının kaba inşaatı olduğunu unutmaz. Ikide bir kolonu kirişi kırılıp devamlı tadil edilen binadan hayır çıkmaz. Sezon sonuna kadar Eddie takımın başında dursun ne olur yani Sn. Başkan en fazla başkanlık gider, ben zana zaten hep sine-i millete dön diyorum. Sıkıntı mı, bu çeldiricilerin galeyanına gelme, Eddie mevcut kadrodan en yüksek verimi alabilecek yegane hoca şu anda Turkiye'de. Ayrıca antrenör gönderilsin diyenler, bunun çoğu yabancı oyuncular üzerinde nasıl bir demotivasyon ve etki yaratabileceğini oturdukları koltuktan nasıl ölçebiliyor önce bir onun analizini sunsunlar; sonra ahkam kessinler. Fenerbahçe maçı şöyle olursa vs. Olsun efendim, biz fiktif bakış değil, perspektif ve vizyon sahibi olarak bu düşünce kalıplarını kıra kıra büyüyeceğiz. Elbette eskiden farklı yaptığımız ve düşündüğümüz şeylerde dramatik bir farklı düşünceye ihtiyaç var. TS bu sene büyük bir sınav verecek, skora göre değilde; -perspektife göre-kaybetmeyi göze alarak, ilkelerinden taviz vermeden kararlı ve emin adımlarla çalışkanlığını sürdürürse ortaya işte o sürdürülebilir başarı denen şey çıkabilir. Sürdürülebilirlik, kesintilerden ziyade istikrara su ve can vermekle mümkün olur efendim.
Eddie 'ye başarısız diyebilmek şu an ancak at gözlüklü fiktif bakış ile mümkün olabilir. Bende bu gözlük yok. Yaz-boz tahtasında karalamayı(adı üstünde) sevenler mahvetti TS'u. Halada ahkam kesmekten bir milim vazgeçmezler. Ahh ah.

İçten saygılarımla,
Erdem 1 yıl önce
Alırsak maçı oynan futbol umurumda olmaz. Ama maçı kaybediyorsak adam gibi oynasınlar, basmadık yer bırakmasınlar öyle kaybedelim. Hiç değilse güzel oynadık ama yenildik diyelim.
Selim 61 1 yıl önce
Tebrik ediyorum harika bir yorum TS devrimlerin takımıdır .Newton yeni bir sistem oturtmaya çalışıyor en az 2 sene rahat bırakalım Sayın başkanım lütfen baskılara kulak asmayın gerçek TS taraftarı çıkış yolunun bu olduğunu biliyor
Erdem 1 yıl önce
Okan Buruk 4 puan, Terim 7 puan, Sergen 4 veya 7 puan (maç eksiği). Newton 5 puan. Bence de Newton gitmemeli. Bizi daha önce konuşmayan İst. Med. gitmeli diyorsa gitmemeli.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@