Egemen: "Milyon Eurolar harcayarak..."

Ali Rıza Egemen Trabzonspor'a yapılacak olan Teknik Adam transferi konusunda açıklamalarda bulundu. Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Egemen, milyon eurolar harçayarak teknik adam transferi yapmayacaklarını belirterek, yerli veya yabancı kaliteli

Trabzonspor 03.05.2016, 14:02
Egemen:

Ali Rıza Egemen Trabzonspor'a yapılacak olan Teknik Adam transferi konusunda açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Egemen, milyon eurolar harçayarak teknik adam transferi yapmayacaklarını belirterek, yerli veya yabancı kaliteli bir teknik adama takımı emanet edeceklerini söyledi. 
 
Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Egemen, önemli açıklamalarda bulundu. Egemen, Eskişehirspor maçında yaptıkları eylemin haklılığı yine aynı maç içersinde ortaya çıktığını belirterek, "Kulüpler Birliğini'nin yaptığı bir planlamaydı. Başkanımız Muharrem Usta ve yönetim kurulumuzun bu eyleme yaklaşımını resmi intirnet sitemizden 5-6 madde halinde açıkladık. Bu eyleme katılmayacağımızı 2 dakikanın yetmeyeceğini 2 yıl bile geçse bunu anlatabilmenin zor olduğunu noktasında birleştik. Eskişehirspor maçında da bu eyleme katılmadık. Eskişehirspor maçında yaşanan penaltı pozisyonunu bizim haklılığımızı ortaya koymuştur. Yaptığımız eylemin bir gün mutlaka anlaşılacağını ve yerine oturacağını umut ediyoruz" dedi.
 
"TEKNİK DİREKTÖR KONUSUNDA ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR"
 
Trabzonspor Başkan Yardımcısı Nevzat Aydın'ın, Alman Teknik Direktör Felix Magath ile görüşmesini değerlendiren Egemen, "Nevzat Bey, uluslararası bir şirketi olan dünyayı dolaşan arkadaşımız. Bu noktada bir çok insanla fotoğraf çektirmiştir. Bunun karşılığında taraftarlarımızı bir beklenti içine girmiş olabilir. Ligin bitimine 3 hafta kaldı. Hocamız Hami Mandıralı'dır. Onun varlığında arkasında olduğumuzu belirtmek isterim. Henüz ortada verilmiş bir karar yoktur. Hem yerli hoca konusunda hem de yabancı bir teknik adam konusunda çalışmalarımız devam etmektedir. Başkanımız Muharrem Usta, kendi tasarrufunda tutarak zaman zamanda yönetim kurulumuzun görüşlerini alarak bu süreci sürdürmektedir. Yerli ve yabancı hoca konusunda her türlü seçenek değerlendirilmektedir. Başkanımız ve yönetim kurulumuzun düşüncesinde 2016-2017 ve 2017-2018 sezonlarına rastlayan 50. yılda, yarışmacı bir takım oluşturarak heyecanı yaşatmaktır. Yapılan çalışmaların sonucunda bir karar verilecek ve en doğru kararı vereceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın." dedi.
 
"MİLYON EUROLAR HARCAYARAK TEKNİK ADAM TRANSFERİ YAPMAYACAĞIZ"
 
Kulübün çok ciddi bir ekonomik sorunla karşı karşıya olduğunu belirten Egemen, "Ekonomiyi çok ciddiye alıyoruz. Milyon eurolar harcayarak teknik adam transferi yapmayacağız. Yerli veya yabancı çok kaliteli bir teknik adamı takımı emanet edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın"
 
"ÖNÜMÜZDEKİ MALZEMEYİ BİZ OLUŞTURMADIK. OLAN MALZEME ÜZERİNE GELDİK"
 
Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Egemen, Trabzonspor'un tarihinin en kötü ekonomik günlerini yaşadığını belirterek, "Biz kimseden şikayetçi değiliz. Trabzonspor tarihini iyi bilen birisi olarak , kulüp ekonomik olarak tarihinin en kötü günlerini yaşıyoruz. Çinlilerin bir atasözü var. 'Dip yapmış durumdayız', 'Kuyunun dibini görmeden ışığı göremezsiniz' diyor. Kuyunun dibini kulübümüz gördü maalesef , kimseyi suçlamak istemiyorum. Son yaşanan hakem olayları ve bir takım provakatif olaylar bizleri çok üzdü. Keşke olmasıydı sonuçsal açıdan biraz daha iyi olabilirdik. Önümüzdeki malzemeyi biz oluşturmadık. Olan bir malzeme üzerine geldik. Göreve geldiğimizde iki transfer yaptık. Güray ilk maçta sakatlandı. Oradan da bir katkı sağlayamadık. Olan malzemeyi ve olan oyuncu kadrosunu kullanma gibi bir eğilimimiz vardı. Rakamlar çok yüksekti, kulübün durumu çok vahimdi. Yönetim Kurulumuzun ve Başkanımız Muharrem Usta'nın rakamsal anlamda ciddi katkısı oldu. Trabzonspor tarihinde böyle nakit paralar ödenmemiştir. Çok ciddi borçlarımız var. Bütün taraftarlarımız müsterih olsunlar yeni sezona iyi gireceğiz. Toparlayacağız. Sadece biraz sabır göstersinler. Bize destek olsunlar yanılmayacaklar. Trabzonspor'da zaman zaman ben varsam iyi ben yoksam kötü anlayışı olmuştur. Lütfen bunu bırakalım. Hepimiz biriz. Bir olursak aşamayacağım engel yoktur" diye konuştu.
 
"TAKIMDAN AYRI ÇALIŞAN OYUNCULARIN DURUMU"
 
Performans eksikliği nedeniyle takımdan ayrı çalışmaları istenen Erkan Zengin, Özer Hurmacı, Fatih Atik, Sefa Yılmaz, Marko Marin ve Cavanda ile ilgili olarak ise Egemen, "Hocamızın tasarrufu doğrultusunda yönetim kurulumuz bir karar vermiştir. 6 oyuncu farklı alternatif programına tabi tutulmuştur. Hukuki pradesürle birlikte bu süreç yürümektedir" ifadesini kullandı.
 
Trabzonspor Yönetim Kurulunun gündeminde Altyapı Koordinatörlüğü ile ilgili bir gelişme olmadığını belirten Egemen, sözlerini şöyle tamamladı, "Yönetim kurulumuzun gündeminde Altyapı Koordinatörü Sadi Tekelioğlu durumu ile ilgili bir gelişme yok. Yönetim Kurulumuzun gündemine geldiğinden bu konuda en sağlıklı kararı verilecektir" dedi.
Yorumlar (3)
İsmail Hakkı 5 yıl önce
Tarifteki hoca kim olur. Olsa olsa fatih tekke olur, ama sonumuz nasıl olur bilemedim☺
ts 61 5 yıl önce
hoca deyil adam gibi oynayan oyuncular lazim
Altındereli 5 yıl önce
Hami pahalı bir hoca tesislerden bir bekçi görevlendırın fazla gelir......BASİT İNSANLAR BASİT DÜŞÜNÜR

Gelişmelerden Haberdar Olun

@