banner556

Akyazı Stadına kaç kişi alınacak?

TFF'nin kararı sonrasında Akyazı stadında maçları kaç kişinin izleyeceği merak konusu oldu.

Trabzonspor 25.08.2020, 17:40 25.08.2020, 18:00
Akyazı Stadına kaç kişi alınacak?

Haber61 – Spor Servisi – Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu toplantısından ekim ayından itibaren maçların sınırlı sayıda seyirci ile oynanması kararı çıktı.

Verilen karar sonrasında Trabzonspor'un maçlarını Akyazı stadında kaç taraftarın izleyeceği merak konusu oldu.

TFF'nin aldığı karar göre Ekim ayından itibaren statlara toplam seyirci kapasitesinin yüzde 30'u kadar seyirci alınacak.

Bu da 41 Bin 161 seyirci kapasiteli Akyazı stadına yaklaşık olarak 12 Bin seyirci alınması anlamına geliyor.

TFF'den yapılan açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Riva'da bugün yaptığı toplantıda Ekim ayından itibaren futbol müsabakalarının sınırlı sayıda seyirciyle oynanması kararını vermiştir. Bu kapsamda; TFF Sağlık Kurulu'nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla müsabakalara tribün kapasitesinin yüzde 30'u kadar seyirci alınacak olup locaların kullanımı da serbest bırakılacaktır. Stadyumlara ateş ölçümü yapılarak alınacak tüm seyircilerin tribünlerde sosyal mesafeye uyması ve maske takması zorunlu olacaktır. Müsabakalara seyirci alınması ile ilgili tüm detaylar daha sonra ilan edilecektir." ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (4)
Çetin 5 ay önce
Tam olarak 12. 438 olması lazım. Ancak gol sevincinde olsun önemli bir galibiyette olsun mesafeyi nasıl korumayı düşünüyorlar?
Tahsin 5 ay önce
TFF kendini akıllı futbolseverleri aptal sanıyor, bizimle dalga geçiyor, sporcular bile koronavirüs çıkarken nasıl önlem alınacak
SALİH 5 ay önce
GEÇEN SEZONA GÖRE NE DEĞİŞTİ.
yasar 5 ay önce
yerinde bir karar , zamanla oranın artması lazım, seyircisiz futbol tatsız -tuzsuz yemek gibi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@