banner556

Ahmet Ağaoğlu’ndan Newton ve transfer açıklaması

Trabzonspor başkanı Ahmet Ağaoğlu’ndan transfer açıklaması geldi.

Trabzonspor 16.10.2020, 15:05
Ahmet Ağaoğlu’ndan Newton ve transfer açıklaması

Trabzonspor Divan Genel Kurulu bugün gerçekleşti. Kurul toplantıda konuşan Ağaoğlu, yapılan transferler ve teknik direktör Newton hakkında açıklamalar yaptı.

Ağaoğlu “İsimleri önceden belirlenen 4 oyuncu vardı. Marlon, Flavio, Trondsen ve Plaza. Transfer dönemi başladığı gibi bu transferleri yaptık. Hocanın istediği ve gözlemcilerin listesi vardı. Yusuf Yazıcı transferinde takasla transfer olan ancak sezonu Feyennord’da tamamlayan Edgar da kadromuza dahil oldu. Stoper konusunda uzun zamandır üzerinde çalıştığımız, teknik heyet ve izlemenin olumlu rapor verdiği Vitor Hugo transferi 1.5 aylık bir süreç aldı. Burada en önemli sıkıntı Hugo’nun kulübünün istediği bonservis ücretiydi, 4 Milyon Euro’dan aşağıya inmediler. Bu transferi askıya aldığımızı söyledikten sonra o hafta içerisinde karşı tarafta bir yumuşama oldu. 4 Milyon Euro2dan 3,2 Milyon Euro’ya kadar indiler 4 vadeye de böldüler. Oyuncu da kendi ücretin de bir miktar fedakarlık yapınca kadromuza kattık. Baker orta sahada, hocamızın 12 yaşından itibaren takip ettiği bir oyuncu. Onun isteği doğrultusunda kiralık olarak kadromuza kattık. Chelsea kulübüne bir ücret ödemedik, oyuncunun ücretinin bir miktarı da onlar tarafından ödeniyor ve bize maliyeti 700 Bin Euro oldu.” Dedi

Teknik direktör Newton hakkında da konuşan Ağaoğlu “Bir teknik heyet değişikliği de oldu. Eddie Newton ile devam etme kararı aldık. Hocamızın 6 aydır kulüpte görev yapıyor olması, kulübü ve oyuncu yapısını tanıyor olması, kente uyum sağlamış olması, Süper Lig’in yabancı olmaması, çünkü Chelsea’nin Türkiye’ye kiralık olarak gönderdiği futbolcuları burada sürekli takip etmişti. Avrupa’da önemli hocaların yardımcı hocalığını da yapmış olması önemli kriterlerden oldu.” Şeklinde konuştu.

Yorumlar (10)
OFLU 4 ay önce
Sn Başkan seni seviyoruz ve destekliyoruz,,,bizler taraftar değiliz TRABZONLUYUZ ve de bizleri seven insanların da bizimle beraber tuttuğu 10 milyonluk ORGANİK bir Kitleyiz,,,,istanbulun üçüzlerinin taraftarları gibi değiliz bunu herkes iyi düşünsün,,,,,,,
BenDeniz 4 ay önce
Her şeyi çok biliyorum diyordun yani çok bilmişlik yapıyordun meğerse hiç bir şey bilmiyormuşsun...Sıradan biri gibisin!
Şampiyonluğumuzu yedin sosa ve novak gibi futbolcuları rakibine kaptırdın.
Biz TrabzonSporuz bunun farkında değilsin. Gerektiğinde Yumruğunu Balyoz gibi masaya vuracaksın taraftarda peşinden gelecek.
Mantıklı 4 ay önce
Sayın Başkan’a bu sezon için kızdığım oldu. Neden mi? Yaptığı ve yapamadığı transferler için. Alınan Marlon, Flavio ve Plaza için “Çöp” tanımlaması yaptım ve fikrimin değişmeyeceğini belirtmek isterim. Onlar gibi Futbolcular Dünyanın her liginde var.
Osman Karaduman 4 ay önce
Şampıyonluk neden gitti?
Hakemlere yaptırımınız nedir?
Bu soruların cevabı olmadan bu satılmış ligi izlemem
Trabzonlu Genç 4 ay önce
Bir 6 numara alınabilirdi sayın başkanım veya 10 numara ama hayırlısı olsun
Ali 4 ay önce
Sayın Başkanım ts yi herkes yedi kullandı siz de öyle yapın batak kulübü kurtarmaya gerek yok bu ülke için bu şehir için yapılacak en güzel şey batirmak olur kurtarın bu insanları artık yeter biz vazgeçtik herşeyden
Abdullah 4 ay önce
Traş
Kadir08 4 ay önce
Newton ne kadar şansız bu nedir sakat yada hasta kırmızı tam kadro bir maça çıkamadık
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@