Ahmet Ağaoğlu umut dağıttı

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağoğlu : Yarına daha güzel bir başlangıç yapacağımıza inanıyorum

Trabzonspor 21.08.2020, 12:53 21.08.2020, 17:41
Ahmet Ağaoğlu umut dağıttı

Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, zorlu bir sezonu geride bıraktıklarını belirterek, “Yarına daha umutlu, daha kararlı ve daha güzel bir başlangıç yapacağımıza canı gönülden inanıyorum” dedi.

Bordo-mavili kulübün başkanı Ahmet Ağaoğlu, kulüp dergisine tamamlanan sezon ve geleceğe yönelik açıklamalarda bulundu. Yükü çoğu zaman omuzlarına çok ağır gelen, her açıdan zorlu bir sezonu geride bıraktıklarını belirten Ağaoğlu, şunları söyledi:

“Dünya futbol tarihinde belki de daha önce tanık olmadığımız 3 devreli bir lig oynadık. Karantina sonrasına denk gelen devrede hiç istemediğimiz sonuçlar aldık, haksızlıklar yaşadık ve nihayetinde taraftarlarımıza hakları olan o ‘birincilik’ hayali armağan edemeden bu zor sezonu kapadık. Öte yandan ligi istediğimiz şekilde kapatamamış olsak da uzun yıllardır süregelen kupa özlemimizin son bulmasını şahsen son derece anlamlı buluyorum. Kupasız geçen on yılın ardından gelen Ziraat Türkiye Kupası tam da bu nedenle müzemizde ve gönüllerde farklı bir yere sahip olacaktır. Unutmayın ki Trabzonspor, zorlu geçen sezonda kimliğine kavuşma noktasında gerçekten önemli adımlar attı. Sadece saha içinde ortaya konan oyun karakterinden söz etmiyorum. Sezonun geneline baktığımızda başarı için kenetlenmiş bir camia, takımına inanan bir taraftar ve aksiliklere rağmen iyi futbol peşinde koşan bir kadro gördük. Başarı, ancak ve ancak böyle bir birliktelik ile mümkün kılınabilir. Yani ‘bir’ olarak, ‘biz’ olarak.”

Trabzonspor camiasının derinden hissettiği birlik ve dayanışma ruhunun kendisi ve yönetim kurulundaki diğer arkadaşları için de önemli bir motivasyon kaynağı olduğunu kaydeden Ağaoğlu, “Gösterdiğimiz gayret ve özveri, kısa süre içinde en mühim meyvesini verdi. Trabzonspor, borçlarını yönetilebilir bir nizama sokmakla kalmadı; zarardan kara dönen bir mali bilanço ile geleceğe dönük umutları yeniden yeşertti. Üstelik kendi çocuklarına, kendi gençlerine yatırım yaparak ve sahada onlara şans vererek kendini gerçekleştirmeyi yıllar sonra yeniden başardı. Bugün altyapımız, futbol okullarımız, Trabzon madenini en derinlerden, en kuytu köşelerden bulup gün ışığına çıkartıyor, işliyor, şans veriyor ve onlara gelecek sunuyor. Kupaya giden uzun yolda kimi maçlarda bu genç oyuncularımızdan da istifade etmeyi başardık. O nedenle bu kupa bizim için daha bir anlamlı. Bir sezonu daha geride bırakırken, yarına daha umutlu, daha kararlı ve daha güzel bir başlangıç yapacağımıza canı gönülden inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (53)
Tolga Önder 2 ay önce
Bu sezonun geçtiğimiz sezondan çok daha vahim geçeceğini anlamak hiç zor değil.Hangi açıdan mı? Bjk ve fb içinde bulundukları mali tablolara rağmen sürekli transferler yapıyorlar.Limitmiş,cezaymış sanki umurlarında değil.Özellikle fb nin hamleleri,başkanının söylemleri bir tek bana mı ilginç geliyor.Bu hazırlıkların ne manaya geldiğini,şampiyon olmak için her yolu deneyeceklerini göstermiyor mu apaçık? Gs farklı mı? Tabii ki hayır.Her zaman ki gibi mümkün olduğunca göstermeden yapacaklar.Bazı kulüplerin İstanbul’un 3 büyüklerine yapmış oldukları ve alenen beyan ettikleri yardımların ne demek olduğunu anlamak için alim olmaya gerek var mı? Dün MHK ve kurullarının istifa etmeleri bu sezon oynanacak oyunun kurallarının yeniden belirleneceğini göstermiyor mu? Türkiye’de adına futbol denilen spor oyununun aslında futboldan ibaret olmadığını anlamak,ona göre hareket etmek,ona göre beyanat vermek,ona göre hazırlık yapmak,ona göre önlem almak gerçekten bizlerin düşündüğünden daha da mı zor? Trabzonsporumuza yapılan Özellikle geçtiğimiz sezon ama aslında yıllardır dünyanın hiç bir yerinde hiç bir spor karşılaşmasında yaşanmayan,yaşanması imkansız olan rezillikleri,haksızlıkları hala olağan kabul edip üstüne bir de herkese yapılıyormuş gibi bir algı oluşturulmasına müsaade ediliyor olmasına ben şahsen katlanamıyorum.Haklı olduğu bir konuda,haklı olduğuna dair onlarca örneği olan ama yeterince hakkını savunamayan bir başka kulüp yoktur diye düşünüyorum.Bu sezona girilirken de geçmişi unutup,bir daha bize yapmazlar,yapamazlar diyerek maçlara başlayıp 7-8 maç aradan sonra geriye dönük 6 maçta aleyhimize verilen kararları gündeme getiriyor gibi yapmamız bir işe yaramayacak.Sonra aynı şekilde bir 8-10 maç daha , sonra gene ve gene.Arada hep gündemmiş gibi olup aslında hiç bir etkisi olmayan söylemler,röportajlar.Ve sonuç gene hüsran.Üstüne bir de sahada mücadele veren ama çalınan emeklerine karşılık hiç bir şey yapılmadığına şahit olan futbolcuların performansları düştükçe onlara yapılan haksızlıklar.bu performans düşüklüğünün en büyük sebebinin sahada yaşanan haksızlıklar olduğunu anlamayan,anlamayacak olan yönetimlerin,sözde gazetecilerin,spor yorumcularının söylemleri.Gerçekten sürecin bu olduğunu hala göremeyen var mı? Demek ki var ki uzun yıllardır aynı senaryoyu seyrediyor gibiyim.Yazarken dönüp dönüp bakmadığım için imla hataları,yazım hataları,anlam bozukluğu varsa özür...
Remzi 2 ay önce
Çok güzel özetlemişsiniz yaşanan durumu.. hepsi doğru fakat ülkede şöyle de bir durum yaşanıyor; Ebemi öpen kadı...kimi kime şikayet edeyim..durumu..
halil bilgin 2 ay önce
Spor yorumcuları bile ağız birliği etmişcesine algı peşinde... Bizim yorumcular da sanki susturulmuş gibi suya sabuna dokunmayan yorumlarla saat doldurma peşinde... yine bi dolaplar dönüyor...
Taraftar 2 ay önce
başarılar başkan. 8 dakikada 3 gol yememek dileğiyle
Mantıklı 2 ay önce
Sevgili Başkan, hayata umutla bakmak için gereken zemini oluşturmak lazım. Yoksa ne umut nede hayal kalır. O zemini, siz ve yönetim oluşturdumu? Kadromuz çok eksik. Önce eksiklerin giderin sonra biz taraftarlar, yine ve yeniden umutlanırız..
KALYONCU 2 ay önce
O dediğin artık olmaz çünkü Novak ile Sosa gitti şükürler olsun
BenDeniz 2 ay önce
Size olan güvenim artık yok olmuştur... Trabzonspor’un geçen sezon son maçlarda hakları gasp edilirken şampiyonluğumuzu elimizden alanlara sesiz kalmanız inandırıcılığınızı yitirmiştir. Bundan sonra ne için mücadele edeceğiz? Biz figüranmıyız? 20 tane belediye işçisi taraftarı olan bir saray takımına Büyük Trabzonspor taraftarını ezdirdiniz! Size Artık inanmayanlardanım.
Ahmet61 2 ay önce
Ne yapacakti cikip soylese ne olacakti? Unutma bizim ligbturkiye ligi ne kanun var ne kural ama ceza vermeye geldiginde hemen araştırıp cezayi keserler. Ama fb bjk butcesi olmadan 7 milyon euroluk vedet muruqi i 18 e satti gösterip te kendisine yol cizen takimlar arastirilmaz arastirilmiycakta cunku bizim lig turkiye ligi çünkü batmis kirlenmiş saibeli bir ligdir. Bu yuzden baskana yuklenmek hic doğru degil her seyi doğru yapiyor
Bordo mavi 2 ay önce
Sahada sorun yok meclise takılıyoruz ilçe takımının mecliste adamı var yıllardır vatan millet Sakarya diyen şehir insanlarının ağzına bir parmak bal çal elinde ne varsa al zihniyet bu!
Remzi 2 ay önce
Aynen..
Yaşar Dursun 2 ay önce
Başkanım, seninleyiz, seni seviyoruz, destekliyoruz, ama yapıcı eleştiri de taraftar olarak hakkımız ve görevimiz. Oyuncu transfer politikası zor dur, evet, kabul ediyoruz, ama Eddie nin yardımcı antrenör kadrosu neden daha tamam değil? Adam sezona girdi halen kendi istediği kişiler yok. Gelmek mi istemiyorlar, kulüb mü anlaşamıyor. Bu antrenör kadrosu çok önemli. Bizim yıldızımız bütünlük, beraberlik ve takım oynuysa bu antrenör kadrosu çok, çok önemli! Fazla zaman kaçırmadan hemen bu sorun çözülmeli!
BAŞKAN DUY SESİMİZİ 2 ay önce
ÇARE OVİE EJARİAAAAAA....!!!!
yaşar 2 ay önce
sayın ahmet ağaoğlu....siz bize sosa ve novak hiç bir yere gitmeyecek demiştiniz...ama gitti....hem de fenerbahçeye......ts li olmak çok zor......
Uğur şirin 2 ay önce
Ne bir umut ne bir istek ne bir ışık be bir heyecan kaldı içimde 1996 dan sonra 2011 ve şimdide 2020 artık zerre kadar inancım kalmadı bu ülkede zerre kadar adalet yok her kurumu her noktası aynı ölülere hastalara bile ayrımcılık var imamlar bile adamına ğöre cenaze kaldırıyor ğarip öldğmü lalaşap hop zenğin ğüçlü makam sahibi öldğmü suyunu içene kapısından ğeçen atına binen arınsan inene yerdekine ğök tekine alparslan fatihe uzatır durur duayı o yüzden bu adaletsiz topraklarda ğüçlü ün herzaman zayıfı ezdiği hakkını ğasp ettiği sonrada sırıtarak adaletten dinden imandan smzettiği bu zalim yitopraklardactrabxonsporumu hiç mi hiç şansı yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@