banner556

>

2020 yılının en çok kazandıranı Trabzonspor

Borsada yılın 8 ayında en fazla kazandıran spor şirketi yüzde 127 ile Trabzonspor oldu.

Trabzonspor 01.09.2020, 13:59
2020 yılının en çok kazandıranı Trabzonspor

Borsa İstanbul'da işlem gören bütün spor şirketleri ağustosta yatırımcısının yüzünü güldürürken, Fenerbahçe Futbol AŞ, geçen ay yüzde 90,8 getiri ile yatırımcısına en çok kazandıran spor şirketi oldu.

Verilere göre, BIST 100 endeksinin yüzde 4,29 değer kaybettiği ağustosta, spor endeksi yüzde 36,48'lik yükselişle en çok getiriyi sağlayan sektör endeksi olarak kayıtlara geçti. Analistler, kulüplerin borçlarının yapılandırılmasına ilişkin beklentilerin sektör hisselerini pozitif etkilediğini bildirdi.

Fenerbahçe'yi ağustosta yüzde 25'lik getiriyle Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar, yüzde 21,7'lik kazançla Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği ve yüzde 1,7'lik değer kazancıyla Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ izledi.

Analistler, Fenerbahçe'nin son dönemde arda arda gerçekleştirdiği transferlerin, şirketin geçen ay borsada gösterdiği performansta önemli rol oynadığını belirtti.

8 AYIN EN ÇOK KAZANDIRANI TRABZONSPOR

Spor şirketlerinin ocak-ağustos dönemindeki performanslarına bakıldığında, Trabzonspor, yüzde 127 ile en fazla kazandıran spor şirketi olarak kayıtlara geçti. Söz konusu dönemde Trabzonspor'u yüzde 77,2'lik getiriyle Fenerbahçe takip etti.

Galatasaray bu dönemde yüzde 52,7'lik kazançla üçüncü sırada yer alırken, Beşiktaş ocak-ağustos döneminde yatırımcısına yüzde 21,2'lik getiri sağladı.

Trabzonspor’un borsadaki değeri ise 1 milyar 153 milyon 586 bin 279 lira.

Yorumlar (4)
gerçektaraftar 5 ay önce
Borsa yatırımcısı için öyle olabilir.. bir de taraftara sorun..ne kaybettik..ne kazandık..
Kadirr 5 ay önce
Taptaze men yemişiz abicim ne anlatiyonuz seneye bile gideceğimiz kesin degil
Ahmet Mutlu 5 ay önce
eee sonuç zenginlere borsada milyonlari götürmüş biz gariban taraftarlara ne kazandik bir hiç dişimizdinden tirnağimizdan artiryoruz trabzonsporumuz kazansin başarili olsun diye zenginler istediği gibi at oynatiyor damat reis soylu daha niceleri
Kadir08 5 ay önce
Ne kazandırmış şampiyonluk ve şampiyonalar ligi gitmiş alanların elinde kaldı hisse Ağlayanları bir görseniz 2 milyonda harcama limiti kalmış nasıl transfer yapılacak anlamadım ben

Gelişmelerden Haberdar Olun

@