7m

Çapkınoğlu

Zorlu önemli iddiayı böyle duyurdu! Parası yetmeyince otobüsten indirdi

CHP'li Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, bir vatandaşın parası yetmediği için belediye otobüsünden indirilmesi ile ilgili iddiayı gündeme getirdi.

Trabzon 04.08.2022, 10:24 04.08.2022, 11:16
Zorlu önemli iddiayı böyle duyurdu! Parası yetmeyince otobüsten indirdi

Ortahisar Belediyesi CHPli Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, Büyükşehir Belediyesi otobüsünde yaşandığı iddia edilen bir konuya dikkat çekti. 

Kendisiyle irtibata geçen vatandaşın, otobüs kartının bakiyesi eksik diye, otobüs şoförü tarafından yarı yolda zorla indirildiğini belirten Zorlu, olayın takipçisi olacaklarını ifade etti.

BU NASL BİR ANLAYIŞ!

Zorlu, “Hani sosyal belediye! Mağdur olan vatandaşlarımız bize sorunlarına çare aramak ve seslerini duyurmak için ulaşır.

Aşağıda bahsedeceğim iddia bırakın Trabzon Büyükşehir Belediyesi yetkililerini, insan olan herkesi üzecek bir olay! Olayı yaşayan M.M. ile telefonda konuştum. Konuyu el yazısıyla whatsaptan atmasını da istedim. Özetle Büyükşehir Akçaköy-Derecik otobüsünde yaşandığı söylenen olay şu şekilde!

M.M.’nin kendi beyanı şöyle "02.08.2022 günü akşam seferini yapan Büyükşehir Belediyesine ait 61 AB 836 plaka nolu araç sürücüsü Trabzon peron kalkışlı Akçaabat-Derecik otobüs şoförü benim akbildeki bakiyem 3.25 tl eksik diye beni yarı yolda indirmeye zorladı. Ben de inmeyeceğim dedim. O da o sırada arabayı yolun ortasına bırakıp imdadı çekti. Ya arabadan inersin ya da yolcuları burada bekletirim diye tehdit etti. Bende yolcular mağdur olmasın diye elimdeki çantaları alıp yarı yolda otobüsten indim!

Bu Büyükşehir Belediyesine ait TULAŞ şirketinin şoförü bu gücü kimden alıyor acaba. Bir devletin arabasından bu ülkenin bu devletin vatandaşını nasıl olup da araçtan aşağıya atıyor. M.M" Özetle bu şekilde söylüyor.

GEREĞİ YAPILMALIDIR!

Zorlu, “bu iddia sahibi Büyükşehir yetkilileri tarafından dinlenerek şoförün savunmasının alınması gerekir. Sosyal belediyecilik diye övünerek mangalda kül bırakmayanlar bu konuda kamuoyuna açıklama yapmak zorundadırlar. Bu talimat kimden alınmıştır. TULAŞ yetkililerinin talimatı her insanın başına gelebilecek bu durumda yolcuyu refüze edin ve yarı yolda otobüsten atın şeklinde midir?” dedi

Zorlu, “Bu şoförün kendi inisiyatifiyse psikolojik testten geçirilmelidir. Yoksa emri verenlerin acilen görevden uzaklaştırılması gerekir. Telefonu ve ismi bende saklı olan vatandaşımızla irtibat kuracak olan yetkili benimle irtibata geçsin. Mektubu ismi kapatarak aşağıya bırakıyorum. Bu ayıbın tekrar yaşanmaması için konuyu takip edeceğiz ” görüşlerine yer verdi.

Zorlu önemli iddiayı böyle duyurdu! Parası yetmeyince otobüsten indirdi

Zorlu önemli iddiayı böyle duyurdu! Parası yetmeyince otobüsten indirdi

Bunlara da göz atın:

Ahmet Hamdi Gürdoğan: "Gürcü makamlara sorunları ilettik"
Ahmet Hamdi Gürdoğan: "Gürcü makamlara sorunları ilettik"

Trabzonlu bilim insanı hayatını kaybetti
Trabzonlu bilim insanı hayatını kaybetti

SOLOTÜRK provaları Trabzon'da ilgiyle izlendi
SOLOTÜRK provaları Trabzon'da ilgiyle izlendi

Hacısalihoğlu'ndan Terminal paylaşımı! 4 soru yöneltti
Hacısalihoğlu'ndan Terminal paylaşımı! 4 soru yöneltti


Yorumlar (10)
a.b 2 hafta önce
olacağı bu. tavsiye niteliğinde dedik ki eksi bakiye uygulamasını kullanın ne insanlar nede personel zorda kalmasın.
hakkı61 2 hafta önce
yıllardır her gün gazete okurum bu arkadaşımızın yaptığı yorum gibi çözüm odaklı bir şeye rastlamamıştım. gönülden tebrik ediyorum.
..... 2 hafta önce
Ya bırakın bu ayakları. Bunlara müsaade ederlerse bütün sistem göçer. Paran yoksa yürüyeceksin hemşerim.
davut 2 hafta önce
işte bu balgam siyaseti yabarsa ak parti yapar... zihniyete bakarmısın.
Ersan 2 hafta önce
Maalesef bu bütün şehirlerde geçerli bir sorun. Yetersiz bakiye durumunda bir kere idare edilebilir yolcular. Devam ettirenlere nasıl davranılacağı da ayrı bir sorun…
Josef 2 hafta önce
Herkes ekmeğinin peşinde ama bundan ik ay önce bir kaç avrupa uyruklu turist yalıncak Ömer Yıldız yerleşkesinin karşısında ki duraktan otobüse bindi bilmedikleri için para uzattılar şöför bunları aşağı indirdi bir diğer husus ise mobil app tulaş uygulaması var ara sırada yüklemede sorun olsada bakiye kontrol edilip yükleme yapılabiliyor. Bir kaç kez rastladım beleşe binen bir kaç kişi var biniyo kart dileniyo özellikle değiirmenderen bu kişilere böyle davranış yapılmışsa normaldir.
aga61 2 hafta önce
BİR DE ŞÖFERİ DİNLESENİZ .İNSANLAR EKSİK BAKİYEYİ KULLANIP SONRA ÇEKERİZ .EKSİ BAKİYE UYGULASIN BELEDİYE DOLDURUNCA DÜŞSÜN HESABINDAN KİŞİNİN.
uzman 2 hafta önce
cep telefonu uygulaması yapılsın kişiler karekod ekranını okutarak otobüslere binsin böylelikle başka şehirden gelen insanlar veya turistler belediyeye gidip kart çıkartmak zorunda kalmazlar isterlerse kredi kartını uygulamaya tanıtarak eksi bakiyeye düşmesi de önlenebilir.
bsz 2 hafta önce
zamlar her şeyi etkiliyor.
mustafa 2 hafta önce
istismar ediliyor bir kaç defa rastladım şöför çok anlayışla karşıladı hatta bakiye yoksa bir daha bindiğinde basarsın diyede yol gösterdi acaba ikinci bindiğinde ödemesini yaptımı günahı boynuna
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@