7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Yaşar Önder: "Trabzon’a, Ortahisar’a umut; damla damla yağdı, sel oldu"

DEVA Patisi Ortahisar İlçe Başkanı Yaşar Önder açıklamalarda bulundu.

Trabzon 23.07.2022, 23:41
Yaşar Önder: "Trabzon’a, Ortahisar’a umut; damla damla yağdı, sel oldu"

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Ortahisar İlçe Başkanı Yaşar Önder, Genel Başkan Ali Babacan’ın Karadeniz programı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Önder, “Trabzon’a, Ortahisar’a umut; damla damla yağdı, sel oldu” dedi.

Önder şu ifadelere yer verdi;

“Trabzon’a, Ortahisar’a umut; damla damla yağdı, sel oldu.

Genel Başkanımız ve yanındaki heyet ile; Salı günü Erzurum'da başlayan Bayburt, Kelkit, Gümüşhane, Trabzon, Rize ve Artvin'le tamamlanan Karadeniz Programı Erdoğan'ın kalesinde muhalif olmanın güçlüklerini yaşıyor görünse de Trabzon ayağında Ortahisar İlçe Binamızın açılış programında bir buçuk saatlik gecikme olmasına rağmen umut DAMLA DAMLA yağdı, sel oldu. Bu bir miting değil ilçe binamızın açılışıydı.

Bölgemiz insanı, esnafıyla tüccarıyla, turizmcisiyle çıkış arıyor ayak seslerine kulak kabartıyor.

Genel başkanımız Sayın Ali Babacan, Trabzon’umuza Ortahisar’ımıza çıkış arayan insanımıza adımlar atarak umut oldu. 

Partimiz; iki yaşını henüz geçmesine rağmen bölgemize üçüncü kez gelen Genel Başkanımız, kapılarımızı çok kere daha aşındırarak Trabzon’umuza ve bölge insanımıza verdiği değerle umut olmaya devam edecektir.

Korku ve baskı ikliminden ötürü sessiz bir ilgiyle takip ediliyoruz.

Devlet kapısında ayağı olmayanlar, iflas topunu atmaya hazırlanan esnaf ve serbest meslek sahipleri Sayın Ali Babacan'a, partimize rağbet gösterdiğine bir kez daha şahit olduk. Yaratılan korku ikliminde diğer vatandaşlarımız ise kulağımıza eğilip “çok çalışın, anlatın, bizde destekliyoruz” diyorlar. Aslında bunu mevcut hükümette biliyor, bel altı vurmak ve üretebilecekleri bir şey kalmadığı için, ak trolleri tarafından açılışımız üç saat öncesinden, ilçe binamız önündeki yolun görüntülerini paylaşarak bize olan teveccühü itibarsızlaştırmaya çalıştılar. Bu görüntüler üstüne gerçek zamanlı paylaşılan kalabalığı gösterir görseli, trolleyip konuyu promptere kadar indirgeyip ulusal basında ve sosyal medyada gündem yaptılar. Liderlerin birçoğu mitinglerde ve bu tür organizasyonlarda prompter kullanır.  Gerçeği merak edenler için kısa özetlersek; Ali Babacan ne canlı yayınlarda ne de sokakta doğaçlama oluşan kalabalıklarda prompter kullanmaz, planlı açılış konuşması olduğu için vardı. Konuşmayı takip eden olmuşsa prompter ile konuşma arasında farkı da göreceklerdir. Ayrıca promptere bağlı konuşanlarında kendi vatandaşına sürtük diyebilecek kadar ezberinin kalmadığına yakın tarihte şahit olmuşluğumuz var. Genel Başkanımız Ali Babacan‘in bilgisini birikimini, liyakatini bu şekilde itibarsızlaştırmak ahmaklığın ötesindedir. 

Genel başkanımız konuşmasında ekonomiden, hukuktan, adaletten, özgürlüklerden, refahtan, liyakatten bahsederken; 90 günlük 180 günlük 365 günlük eylem planlarından bahsederken, dertleri prompter veya kalabalık oldu. Bizim derdimiz; ülkemizin bu günü yarınıdır. Gelecek seçimler değil gelecek nesillerdir.

Sayın Ali Babacan Beyefendiye açılışımız sonrasında imzalı Trabzonspor şampiyonluk formasını taktim ettik. Açılış konuşmasında belirttiği gibi şampiyonluk formasının çok değerli olduğunu ve “Trabzonspor’un futbolda şampiyonluk kupasını Anadolu’ya taşıyıp Türk spor tarihinde bir destan yazdığını, artık kupalar Trabzon’a sığmıyor” İfadelerini kullanmıştır.

Mevcut hükümet ve siyasileri “algı yönetimi ile bir takım milli, dini meseleleri ortaya atıp sorunu zemininden uzaklaştırmak; yaftalayıp, ortalığı karıştırayım, sorunları taca atayım, kendilerine destek olarak dönsün” şeklinde kirli hesabı varsa bile biz siyasi sorumluluk taşıyan insanlar olarak bu söylemlerine itibar etmeyeceğiz, yolumuzda yürüyeceğiz 

Halk mecburiyet caddesinde ileri geri yürümekten yorulmuş, en azından yerel siyasetçiler olarak bir hareket edip konuşulması gereken konular; ulaşım, trafik, istihdam, bölge tarımı, ticaretin lokomotifi turizm ve turizm destinasyon alanları olmalı. 

Turizm’de köy minibüsü gibiyiz. Ak parti belediyesinin 11.02.2022 tarihli 17 No’lu belediye meclis kararı ile işletmelerin belli zaman aralıklarında kapatma kararı çıkarmak, gelen turistinde otel odalarına kapatmak hangi aklın ürünüdür. Bölgemizde turistlere dönük, vakit harcayacak eğlence alanları, destinasyon alanları oluşturmak yerine sıkıştırmayı yeğlemek Trabzon’u yolcu durağı yapmaktan öteye geçmeyecektir. 

Toplumun değerlerine, ihtiyaç ve taleplerine duyarlı olan, kendini değerlendirmede tevazu ve ahlakı temel almış, politika uygulamalarında tutarlılık, öngörülebilirlik, bütüncül yaklaşımı esas alıp ve bu ilkeler doğrultusunda amacımızı gerçekleştirmek için, Doğu Karadeniz’in Başkenti Trabzon’un Merkez İlçesi Ortahisar Yöneticileri olarak ruhen, bedenen gücümüzün yettiğince: Ortahisar’ımız için, Trabzon’umuz için, Türkiye’miz için bütün samimiyet ve gayretimizle çalışacağız 

Yol; yolcunun amacı için var olur, yolcunun amacı da ihtiyaçları ile ilgilidir. Bizlerde bölgemizin ve de ülkemizin ihtiyaçlarını biliyor ve ihtiyaçları doğrultusunda cürmümüzün yettiğince hak,  adalet yolunun bir neferi olmayı, kendimize görev edinerek yollara düştük. 

İlçemize ve ülkemize hizmette; toplumun her kesimini kapsayan, liyakatli, bireysel hiçbir beklenti içinde olmayan, samimiyetle hizmet etmeye gönüllü olan bir yönetim ile Ortahisar’ın DEVASI hazır,  
İlçe binamız açılışı münasebeti ile teveccüh gösterip katılım sağlayarak bizi dinleyen Ortahisar halkına, Muhtarlarımıza, Sivil Toplum Örgütlerine ve ilgilerini fazlası ile gösteren Ulusal, Bölgesel, Yerel güzide basın mensuplarına ve Başarı tek başına elde edilemez, biz olmayı benimsemiş, emek ve her türlü fedakarlıklarını esirgemeyen DEVA Partisi Ortahisar Yöneticilerine, bizlere desteklerini eksik etmeyen İl Başkanı Sayın Kubilay Çiçek Beyefendi ve Yöneticilerine, ilçe başkanlığı açılışımızı yapıp bizi onurlandıran Liderimiz Sayın Ali Babacan Beyefendiye teşekkür ediyorum.

Hayırlı olması dileğiyle… Saygılarımla selamlarım. “


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@