7m


7m

hyundai

VİRABİSMİLLAH Yasak kalktı

Balıkçılar, 15 Nisan'da başlayan av yasağının bu gece sona ermesiyle gırgır tekneleri ve küçük teknelerle denize açılarak "vira bismillah" dedi.   Gece 00.00'da "vira bismillah" diyecek balıkçılar, sezona bol miktarda palamut avlayarak başlamayı ümit ediy

Trabzon 31.08.2015, 14:02
VİRABİSMİLLAH Yasak kalktı
Balıkçılar, 15 Nisan'da başlayan av yasağının bu gece sona ermesiyle gırgır tekneleri ve küçük teknelerle denize açılarak "vira bismillah" dedi.
 
Gece 00.00'da "vira bismillah" diyecek balıkçılar, sezona bol miktarda palamut avlayarak başlamayı ümit ediyor. Tüm hazırlıklarını tamamlayan balıkçılar, yasağın biteceği saati heyecanla bekliyor. 
balk.jpg
Av yasağının sona ermesiyle vatandaşların da sofrası şenlenecek. Bol balık tüketmeye hasret kalan vatandaşların palamutu tezgahlardan ilk günlerde 5-10 lira arasında satın alabileceği belirtiliyor.
yas.jpg
 
Av yasağının sona ermesi Trabzon'un balıkçılıkta marka ilçesi Çarşıbaşı'nda düzenlenen törenle kutlandı. Törende Trabzon Valisi Öz terör olaylarını kınarken ,"Virabismillah bol bereket diliyorum" dedi. Ayrıca denizciler için dua okundu. Denize açılan teknelerde balık ikramı da yapıldı.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@