Vali patlatma yok dedi, Görüntü ortaya çıktı

Sümela Manastırı’nda patlatma görüntüleri ortaya çıktı.

Trabzon 27.10.2017, 14:02 27.10.2017, 15:04

Haber61 - Haber Servisi - Türkiye’nin ve Trabzon’un önemli turizm merkezlerinden biri olan Trabzon’un Maçka İlçesi Altındere Vadisi’nde yeralan Sülema Manastırı’nda kaya güçlendirme ve restorasyon çalışmaları sürüyor.


22 Eylül 2015 tarihinde ziyarete kapatılarak çalışmalara başlanan Sümela Manastırında özel ekipler dik yamaçlarda kaya güçlendirme çalışmaları yapıyor. Bu çalışmalar sırasında bazı kayaların yerinden sökülmesi için dinamitle patlatma yapıldığı iddiaları gündeme gelirken Trabzon Valisi Yücel Yavuz yaptığı açıklama ile çalışmalarda patlatma yapılmadığı ve dinamit kullanılmadığını bildirmişti.

Ancak tarihi Sümela Manastırı’nda çalışmalar sırasında çekilen bir görüntüde patlatma yapıldığı görülüyor. Bu görüntü Sümela Manastır’nda yapılan çalışmaları yeniden tartışmaya açacak gibi görünüyor.

DİNAMİT DEĞİL ÖZEL PATLAYICI

Öte yandan Trabzon Valiliği kaynaklarından edinilen bilgiye göre görüntülerdeki patlamanın İsviçre'den özel olarak getirilen ses titreşimi ile kayaları düşürmeye yarayan özel bir patlayıcı olduğu öğrenildi.

Vali patlatma yok dedi, Görüntü ortaya çıktı
Yorumlar (2)
ŞEHZADE 3 yıl önce
özel teknikle patlatma yapılıyor.En uygun yöntem bu.Büyük tehlikeli kaya kütleleri böyle sökülür.Yerinde dursa ve yarın birgün bir kaza olsa hemen nasıl temizlik yapıldı diye suçlamaya başlar şikayet edenler.Bırakın herkes işini yapsın.
davut 3 yıl önce
Patlatma yok demedim, patlama yok dedim. Lütfen Almanya'nın oyununa gelmeyelim

Gelişmelerden Haberdar Olun

@