7m

7m

hyundai

TTB Başkanı Eyyüp Ergan’dan 23 Nisan mesajı

TTB Başkanı Eyüp Ergan 23 Dolayısıyla mesaj yayınladı.

Trabzon 22.04.2022, 13:41
TTB Başkanı Eyyüp Ergan’dan 23 Nisan mesajı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Trabzon Ticaret Borsası (TTB) Başkanı Eyyüp Ergan “Kuruluşunun 102’inci yılını idrak edeceğimiz TBMM’nin Türk Devletini güçlü, Türk Milletini mutlu kılma adına, halktan aldığı destekle yasama görevini en iyi şekilde icra edeceğine inanıyoruz” dedi.

Başkan Ergan mesajında şu ifadelere yer verdi: 

“Halk iradesinin hakkı ile ülke yönetimine egemen olmasının en doğru yolunun Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni (TBMM) oluşturmak olduğunu çok iyi bilen Mustafa Kemal Atatürk’ün, 23 Nisan 1920’de yaptığının benzerini o günkü şartlarda dünyada hiçbir ülke ve liderinin hayata geçirebilmesi mümkün değildi. Hem de 1.Dünya Savaşı’ndan çıkmış bir devlet, Türk Devleti ve Türk Milleti adına bağımsızlık mücadelesi verirken…

Atatürk’ün, milli mücadele arkadaşları ile birlikte zorluk ve yokluklar içinde TBMM’yi 23 Nisan 1920’de kurduktan sonra bu çok değerli ve anlamlı günü “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” adı ile çocuklara hediye etmesi çok ama çok anlamlıdır.

Çünkü Mustafa Kemal Atatürk’ün yaklaşık bir asır öncesindeki şu sözleri, önerileri bugünün ve geleceğin gerçekleridir:

“Küçük hanımlar, küçük beyler… Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı, bir bahtının aydınlığısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak olan sizlersiniz. Kendinizin ne kadar önemli, kıymetli olduğunu düşünerek ona göre çalışınız.”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hepimize kutlu olsun.”


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@